Pytanie o kierownice

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Jezdze Accentem I z 96 roku i chcialem wymienic w nim ta zwykla kierownice na ta z poduszka i teraz wyszedl taki problem, zadzwonilem do pewniej krakowskiej firmy gdzie mieli taka kierownice, ale zakomunikowali mi ze to nie taka prosta sprawa i ze to ni ejest tylko kwestia pzrelozenia kierownic(pomijajac podlaczenie klaksonu, bo z tym to bym sobie pewnie poradzil).MOje pytanie kieruje do osob ktore robily taka pzremianke lub wiedza cos na ten temat, czy faktycznie to jest takie trudne i wiaze sie z duzymi kosztami, ponoc jakas tasma jeszcze dochodzi za 150zl i ze jeszcze jakies mocowanie kolumny kierownicy moze nie podejsc. Prosze o fachowa opinie i o jakis odzew, bede bardzo wdzieczny.
  
 
moim zdaniem gdzieś jeszcze jakieś czujniki muszą iść prawda? co uruchomią tą poduszke.. a to juz pewnie bedzie kaska niemała. poza tym nie ufam poduszkom ..grunt zeby było wspomaganie, central z alarmem i radyjko, reszta dla mnie to zbędne kilogramy
  
 
Chcialem dodac ze to miala byc kierownica ze zaslepka, nie mialem oryginalnie poduszki, chodzi mi tylko o estetyke i wygode bo ta zwykla kierownica jest po prostu beznadziejna.
  
 
wydaje mi sie że nie powinno byc problemów, taśma jest zbędna jeśli nie zamierzasz podłączać poduchy
  
 
chyba że na tasiemce jest przewód odpowiedzialny za sygnał dzwiękowy i nie chcesz z niego zrezygnować
  
 
Czesc
Byc moze Oddi ze klakson jest na tej tasiemce, ale pzreciez ta awykla kierownica tez ma klakson i mysle ze po delikatnej ingerencji w te pzrewody od klaksonu dalo by sie i na tej drugiej kierownicy to zrobic.MI sie bardziej rozchodzi o to czy odkrecajac to zwykla kierownice ta z poduszka podejdzie w to miejsce bez problemu na ten wieloklin i ze cale to mocowanie jest identyczne w obu kierownicach?
  
 
ja osobiście myśle ze jest to samo
  
 
Czesc Panowie
Dzieki wielkie za wszsytkie komentarze, wlasnie mam nagrana taka kierownice, byc moze ze bedzie jeszcze w tym tygodniu lub na poczatku przyszlego, wtedy sam sie pzrekonam jak to jest i ewentualnie podziele sie swoim doswiadczeniem, bo wiem ze jest chyba pare osob ktore by wymienily ta zwykla kierownice od accenta na cos wygoniejszego
Pozdrawiam serdecznie
  
 
Witam
Wlasnie mam ta kierownice i jest duzy problem, wszsytko wchodzi dobrze ale jest jeden feler, mianowicie jak sie zalozy ta kierownice z poducha to odstaje jakies 2-3 cm od tej oslony przy tych dzwigniach od kierunkow i wycieraczek. Przyjzalem sie temu wszsytkiemu blizej i na wszsytkich tych plastikach pisze "non airbag" i teraz az sie boje bo jka sie okarze ze tzreba wymieniac te wszsytkie oslony, dzwigienki i jeszcze jak tzreba tasme to ja raczej zrezygnuje. Uparlem sie ale widze ze to ni ebedzie takie proste, jeszcze podjade do serwisu i popytam sie co oni by mi doradzili, jezeli to bedzie duzy koszt to zrezygnuje i spzredam ta kierownice. Moze macie jakies pomysly, aha jesczze mam jedno pytanie czy w sieci niema nigdzie takiej stronki po polsku jak ta?: http://www.hmaservice.com/webtech/
Pozdrawiam
  
 
Obawiam sie że takiej str. po polsku nie trafisz Ale powodzenia jak Ci sie uda to daj znać ale 98% ze nici z tego....
Aldor
  
 
czesc
Dla zainteresowanych, niestety nie da sie tak poprostu przelozyc tej kierownicy, trzeba wymieniac wszsytko, cala kolumne kierownicza itd.Bede cos dzialal z jakimis uzywanymi czesciami, jesli mi sie nie uda to ja sprzedam, kierownica jest w dobrym stanie a poduszka jest oryginalna, calosc to komplet.
Pozdrawiam