Rozrusznik do 110

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Spalił się rozrusznik od 110 - ile kosztuje nowy, gdzie i za ile - najtaniej można kupić. Moze pasuje stary z innego auta - same wirniki i szczotki. Pomóżcie. Tu Elbląg.
Prawdopodobnie rozrusznik zniszczyło zwarcie w stacyjce, w czasie jazdy włączył się.
  
 
podejżewam że od samary będzie ten sam
poszukaj na szrotach
  
 
w serwisach mówią, że rozrusznik od 110 jest nietypowy i kosztuje /uwaga prawie 500 zl//
Może szczotki i wirnik można wziąć z innego i włożyć w obudowę rozrusznika - ponoć pasują od jakiegoś japończyka
  
 
witam!
niestety w tej sprawie Ci nie pomogę,ale.....
odsyłam Cię na forum auto-lada do inż.Czecha,który podejrzewam będzie wiedział takie rzeczy
auto-lada
  
 
Dziś został zreanimowany rozrusznik w 110tce...nowe szczotki od samary lekko spiłowane i.... pasują. Jutro jak będzie pogoda założę do auta i zobaczę co będzie. Dziś raz złożyłem i lipa nic...bendix szedł a rozrusznik nie zaskoczył. Wieczorem po po ponownym demontażu i montażu sprawdziłem na zasilaczu i na stole rozrusznik działa. Zobaczę jak będzie na aucie.

DEx
  
 
Odświeżam temat.

Prawdopodobnie czeka mnie wymiana rozrusznika w mojej 110-tce. Przy próbie kręcenia rozrusznikiem słuchać charakterystyczne "stukanie". Z uwagi na aktualne małe zasoby czasu nie chcę bawić się w jakieś regeneracje itd. - chcę po prostu kupić nowy.

Podpowiecie jaki ? Chłopaki podpowiedzieli mi na fb, że albo Fenox, Bosh albo oryginalny Katek. U kogo najlepiej zamówić ? Jacars nie ma nic od ręki z tego co widziałem.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3