COROLLA VERSO DNI OTWARTE.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wszyscy jutro do TOYOTY, W tym temacie dzielimy się wrażeniami z weekendowych prezentacji nowego samochodu wprowadzanego na nasz rynek.
CZEKAM NA OPINIE
  
 
Byłem, widziałem i ... dotykałem
Jedna rzecz sie mi nie podoba ( dlatego własnie , gdy planowałem zakup nowego sawmochodu Honda odpadła w przedbiegach );
sposób umiejscowienia lewarka ( z całą jego obudową i jej kształtem ) zmiany biegów . reszta ok, pomijając fakt , że nie potrzebuję takiego modelu.
  
 
Byłem w deszczowo-pochmurną sobotę,zabrałem całą familię.
Córce najbardziej podobały się ekraniki w zagówkach siedzeń.
Dla mnie auto fantastyczne-pod każdym względem,bardzo podoba mi się bryła zewnętrzna-trochę kojarzy mi się z Lexusem(chyba ta extrawagancja w każdym calu).Testowałem też Avensisa Combi D4D-gdybym miał wybierać -wybrałbym AVENSIS'a(w ogóle bardzo lubię kombiaki.Umiejscowienie gałki zmiany skrzyni biegów nie przeszkadza mi.Jedynym minusem(dotyczy to również Ave) jest brak chyba nawet w najdroższej wersji-welurowej tapicerki)
A tak po za tym to auto oceniam na 6 w skali od 1-6 Aha ,bardzo fajnie zestrojone zawieszenie,jeśli chodzi o silnik,to przy obecnych 50 km/h i coraz częściej pojawiających się "skrzynkach"-radarach te 116 koni w zupełności
wystarczy.
  
 
Testowałem TOYOTĘ COROLLĘ VERSO PRESTIGE 1,8 (129 KM)
bardzo ładnie się prowadzi praca silnika jest bardziej słyszalna
w środku auta niż w mojej COROLLY , ale to może wynikać z tego że silnik jeszcze nie dotarty, bardzo dobry gadżet w postci kamer z tyłu oraz z przodu auta cena też jest dobra 100500 zł.
Dla mni super auto .
  
 
byłem widziałem, podobało się , jednak trochę kwestionuje użyteczność modelu 7 osobowego - jak porozkładałem kompplet, to zrobiłe się z tego miejskie auto dla mamy, taty, dziadków i 3 dzieci - o zakupach można zapomnieć, bo do "bagażnika" zmieści sią koszla, ale tylko flanelowa, bo ze sztywnym kołnieżykiem już nie ;-(
Gdybym miał tyle ksaki, tobym się już wolał szarpnąć na RAV4 - frajda z jazdy duz większa
ale mimo wszystko baaaaaardzo ładna i przyjemna fura !!!
A tak dla porównania - tego samego dnia byłem w Nissanie na "dniach otwartych" Micry" - żenada - 2 smutnych panów ze ściśnietym gardłem opowiadało, jaki to fajny samochód (faktycznie niezły, ale nie za 55 kpln za sensowną wersję)
Kiepskie porównanie z hawajskim stylem, napojami, ciasteczkami i usmiechniętymi ludźmi z Toyoty !
Pozdrawiam
Kwieczor
  
 
Cytat:
2004-05-16 15:52:07, jackie pisze:
Jedynym minusem(dotyczy to również Ave) jest brak chyba nawet w najdroższej wersji-welurowej tapicerki)


W najdroższej AVE jest skóra, wiem bo mam, wydaje mi się, że welur jest na siedzeniach w wersji SOL i SOL+ ja osobiście jeśli jeszcze raz miałbym wybrać to byłaby to TOYOTA AVENSIS WAGON.
Nowe VERSO jest bardzo funkcjonalnym i użytecznym samochodem ale tylko w wersji 5cio osobowej następne dwa siedzenia jeśli są wykożystywane praktycznie likwidują przestrzeń bagażową samochodu, wykonanie OK choć jest się do czego przyczepić.
Jeździłem VERSO w wersji PRESTIGE z nawigacją i DVD z ekranami wmontowanymi w zagłówki bardzo fajna rzecz ( niestety w naszym kochanym kraju zagłówki trzeba zabierać ze sobą ) silnik 1.8 129KM troche za słaby brakuje mu dynamiki i elsatyczności lepszy będzie D4D.
No ale VERSO zabija ceną 110.000 za diesla PRESTIGE + 12.000 za DVD czyni ten samochód droższym od najdroższego diesla w AVE, ciekawe jakie pod koniec roku wyniki sprzedaży zanotuje TOYOTA na naszym rynku
  
 
To widzę, że źle trafiłem. Pojechałem wczoraj po południu do Caroliny (najbliżej). Byłem o 16:50, a salon pracował do 17.00. Oprócz mnie był jeden człowiek, który właśnie wychodził. Nie było już jazdy, nic mi nie dali, musiałem sam sobie wziąć

Ogólnie bajery w postaci DVD i kamerek nie są mi potrzebne, ceny zwalają z nóg, ale po przystąpieniu do UE wszystkie ceny rosną, więc i ten poziom uznamy wkrótce za normalny.

Przemawia do mnie rozstaw osi (2,75 m) i rozkładane tylne siedzenia (rozwiązanie super, tylko czy ich będę potrzebował).

Jeśli miałbym kupować auto dla rodziny, to wśród minivanów Corolla Versa zajmuje u mnie pierwsze miejsce.
  
 
Cytat:
2004-05-17 17:16:21, jackal pisze:
To widzę, że źle trafiłem. Pojechałem wczoraj po południu do Caroliny (najbliżej). Byłem o 16:50, a salon pracował do 17.00. Oprócz mnie był jeden człowiek, który właśnie wychodził. Nie było już jazdy, nic mi nie dali, musiałem sam sobie wziąć

Ogólnie bajery w postaci DVD i kamerek nie są mi potrzebne, ceny zwalają z nóg, ale po przystąpieniu do UE wszystkie ceny rosną, więc i ten poziom uznamy wkrótce za normalny.

Przemawia do mnie rozstaw osi (2,75 m) i rozkładane tylne siedzenia (rozwiązanie super, tylko czy ich będę potrzebował).

Jeśli miałbym kupować auto dla rodziny, to wśród minivanów Corolla Versa zajmuje u mnie pierwsze miejsce.


Pewnie, że DVD, nawigacje i kamerki można sobie podarować ale tylko tą z przodu ta z tyłu na pewno sie przyda. U mnie VERSO wsród minivanów tez zajmuje pierwsze miejsce, gdyby moja żona nie miała nowego samochodu zastanawiał bym się nad kupnem właśnie nowego VERSO.
  
 
Swoja opinie moge przedstawic z nieco innych dni... dni zamknietej prezentacji Corolli Verso...

Autko fajne... ale nie dla mnie, wole cos sportowego

Jesli chodzi o kamere... szczerze.. jesli ktos umie korzystac dobrze z trzech lusterek to kamera mu nie ptorzebna... wiem bo jezdze na codzien Landem.. 100 i nie jest on maly.. kamera jedynie pomaga spojrzec czy za "olbrzymem" np. dziecko nie stoji :/

Po za tym te ekraniki DVD w tylnych zaglowkach..jakies takie male nie to co w Maybachu
  
 
Cytat:
2004-05-18 08:05:51, Darus pisze:
Po za tym te ekraniki DVD w tylnych zaglowkach..jakies takie male nie to co w Maybachu



Spoko, w następnej wersji będzie plazma opuszczana z dachu (szyber-plazma ).

Co do cen - czy wiecie ile kosztuje w USA Solara (Camry w wersji coupe i kabrio) ??? Ok $19.600 czyli niecałe 80.000 zł , a u nas tyle każą płacić za wypasione auta segmentu C
  
 
Cytat:
2004-05-18 08:41:42, jackal pisze:
Spoko, w następnej wersji będzie plazma opuszczana z dachu (szyber-plazma ).

Co do cen - czy wiecie ile kosztuje w USA Solara (Camry w wersji coupe i kabrio) ??? Ok $19.600 czyli niecałe 80.000 zł , a u nas tyle każą płacić za wypasione auta segmentu C



No tak ale sproboj sprowadzic takie auto do polski to Ci wyjdzie grubo ponad 100tys
  
 
Cytat:
2004-05-18 09:55:05, Darus pisze:
No tak ale sproboj sprowadzic takie auto do polski to Ci wyjdzie grubo ponad 100tys



No włąśnie, nie rozumiem dlaczego. Przewóż przez ocean statkiem to ok. $1000, jakaś minimalna akcyza, więc???
  
 
Cytat:
2004-05-18 10:54:59, jackal pisze:
No włąśnie, nie rozumiem dlaczego. Przewóż przez ocean statkiem to ok. $1000, jakaś minimalna akcyza, więc???



Tez tego nie rozumiem, ale mam znajomego ktory "zawodowo" sciaga ze stanow autai mowi ze nowych sie nie oplaca..jedynie powyzej 3-4latek...
  
 
Cytat:
2004-05-18 09:55:05, Darus pisze:
Cytat:
2004-05-18 08:41:42, jackal pisze:
Spoko, w następnej wersji będzie plazma opuszczana z dachu (szyber-plazma ).

Co do cen - czy wiecie ile kosztuje w USA Solara (Camry w wersji coupe i kabrio) ??? Ok $19.600 czyli niecałe 80.000 zł , a u nas tyle każą płacić za wypasione auta segmentu C



No tak ale sproboj sprowadzic takie auto do polski to Ci wyjdzie grubo ponad 100tys


SUBARU IMPREZA STi w Stanach jest po przeliczeniu 120.000 tańsza iż u nas no... i gdzie ta sprawiedliwość.
  
 
W temacie cen.
Oglądałem niedawno cenniki Toyoty na Europę (w euro). Wszystko pięknie ładnie, już sobie zacząłem przeliczać na PLN, aż na końcu doczytałem informację, że ceny w Niemczech są ... wyższe. Tu podali ceny w Niemczech, wyższe o kilka tysięcy euro za auto. Wszystko przez podatki i akcyzę.
Złodzieje w majestacie prawa
  
 
Cytat:
2004-05-18 09:55:05, Darus pisze:
Cytat:
2004-05-18 08:41:42, jackal pisze:
Spoko, w następnej wersji będzie plazma opuszczana z dachu (szyber-plazma ).

Co do cen - czy wiecie ile kosztuje w USA Solara (Camry w wersji coupe i kabrio) ??? Ok $19.600 czyli niecałe 80.000 zł , a u nas tyle każą płacić za wypasione auta segmentu C



No tak ale sproboj sprowadzic takie auto do polski to Ci wyjdzie grubo ponad 100tys



Chyba, że masz drugi paszport (podwójne obywatelstwo) i w tedy płacisz tylko statek i jeździsz sobie jako turysta

Tylko w tedy nikt nie może jeździć tym samochodem bez ciebie w środku, no ale to raczej żadna przeszkoda .
  
 
Byłem , widziałem i kupiłem Verso. Jedni wolą limuzyny - Ave - starsi panowe w srebrnych Ave - a jednak inni wolą auta które i dobrze wyglądają i sa uniwersalne . Dwa dodatkowe siedzenia w bagazniku w ogóle nie przeszkadzają a czasami mogą sie przydać.
Co do ceny w UE nigdzie nikt nie kupi taniej - minimum 19,5 tys euro za Verso Terra a i sa kraje gdzie kosztuje 28 tys euro.
A dzis gdzie nie spojrzysz to Ave - nie lubie robic tak jak wszyscy.
Verso prowadzi sie swietnie a miejsca w drugim rzedzie wiecej niz w Ave .
  
 
Cytat:
2004-07-05 21:35:13, romanga pisze:
Byłem , widziałem i kupiłem Verso. Jedni wolą limuzyny - Ave - starsi panowe w srebrnych Ave - a jednak inni wolą auta które i dobrze wyglądają i sa uniwersalne . Dwa dodatkowe siedzenia w bagazniku w ogóle nie przeszkadzają a czasami mogą sie przydać.
Co do ceny w UE nigdzie nikt nie kupi taniej - minimum 19,5 tys euro za Verso Terra a i sa kraje gdzie kosztuje 28 tys euro.
A dzis gdzie nie spojrzysz to Ave - nie lubie robic tak jak wszyscy.
Verso prowadzi sie swietnie a miejsca w drugim rzedzie wiecej niz w Ave .



Gratulacje i szerokiej drogi.

Dbaj o ten wózek, za jakiś czas będę szukał takiego używanego.
  
 
Fajne auto, ale drogie cholera.......

Po co taki minivan w sumie? Do czego to?
  
 
Cytat:
2004-07-06 10:14:54, Rysiu pisze:
Po co taki minivan w sumie? Do czego to?



Do normalnej jazdy miejskiej oraz na trasę. Masz w nim sporo przestrzeni, siedzisz wyżej więc lepiej widzisz, auto jest wszechstronne, a jak pojawią się dzieci to nie masz problemów z wózeczkiem, pieluchami, tonami ubranek, misiami, lalami, samochodzikami, książeczkami i innymi "potrzebnymi" przedmiotami, a w razie potrzeby możesz nawet teściów przewieźć i psa i kota