Fiat 131

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Potrzebuje troche informacji o fiacie 131 super mirafiori 14 tc 83 r.
Interesuje mnie przerobienie lamp kwadratrowych na okragłe ceny części dane techniczne auta itp.
Z góry dziekuję
  
 
Jestem z Warszawy i mialem przyjemnosc z 1.4 TC wiec pisz na gg 6511468 albo na maila jakby co (ale latwiej na gg)
  
 
Może dasz mi do Siebie tel będzie mi łatwiej mój emali czesiek70@op.pl
  
 
przerobka lamp- potrzebujesz mocowania reflektorow od 131 special lub 131 diesel (od biedy mozna wlozyc od poldka, ale nie bardzo chce to pasowac do atrapy). Wloskie lampy sa mocowane zupelnie inaczej niz polskie 9chyba ze masz ramki mocujace od wersji 131 na skandynawie- w wycieraczkami na reflektorach, ale to bardzo rzadko spotykana rzecz). Jesli masz ramki od speciala lub diesla i chcesz zalozyc polskie reflektory (lub ich zamienniki, np lampy od BMW serii 3 pierszej generacji, od skody 120gls itd) bedziesz potrzebowal:

- kompletne mocowania reflektorow od poldka z okraglymi reflektorami
-szlifierke katowa,
- spawarke (migomat, od biedy moze byc wiertarka i nitownica)

Zaczynamy od usuniecia z orginalnych blach kolkow i srub regulacyjnych. Wraz z mocowaniami wycinamy je szlifierka. Nastepnie oczyszczamy miejsce pod mocowania sprezyn odciagajacych oprawe reflektora, same mocowania sprezyn wycinamy z ramek poloneza. pozostaje przespawac owe mocowania do ramek od mirafiori, wykrecenie z ramek poloneza wkretow regulacyjnych, przelozenie spinek pod owe wkrety (w ramkach od 131 sa na to odpowiednie, kwadratowe otwory), wkrecenie wkretow, wlozenie oprawy reflektora, sprezyny, reflektora i przymocowanie go do oprawy ramka chromowana, zamontowanie calosci do atrapy i zalozenie do auta. Kwestje elektryczne pomijam, bo to banalna sprawa.


Mozna jeszce wstawic prostokatne reflektory od poloneza (takie, jak byly w 'borewiczach' i pierwszych 131. Reflektorow jest do wybory- do koloru. Reflektory od argenty sprzed 83 roku tez sa takie same jak reflektory benzynowych mirafiorek od roku 78
  
 
Nie stac Cie na telefon do mnie Chwilowo do konca czerwca nie ma mnie na naszej platformie tektonicznej, wiec pozostaje tylko mail bolger@polbox.com, albo GG . Chetnie pomoge, jak tylko bede mogl
  
 
Nie stac Cie na telefon do mnie Chwilowo do konca czerwca nie ma mnie na naszej platformie tektonicznej, wiec pozostaje tylko mail bolger@polbox.com, albo GG . Chetnie pomoge, jak tylko bede mogl