Wymiana płynu chlodzącego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam pytanie o wymiane plynu chlodzacego, chodzi mi jaki plyn i gdzie jest spust plynu w kadlubie. W tej chwili mam taki zielonkawy plyn, podejrzewam ze jest to borygo eko, chyba moge zalac tym plynem chlodnice?
Dzieki i pozdrawiam.
  
 
co do plynu to nie pomoge...nie znam sie na tym.. a korek jest przy chlodnicy na dole, z prawej strony

Chyba zle sie zasugerowlalem ...co znaczy w kadlubie?

[ wiadomość edytowana przez: Richie dnia 2004-06-10 20:21:19 ]
  
 
z tego co pamiętam to jest na dole bloku wkręcona śruba ( od frontu). zielonkawy płyn to może być też petrygo.
  
 
To ze korek jest przy chlodnicy to wiem rozchodzi mi sie wlasnie o ten jeszcze jakis jeden spust w korpusie, sam niewiem jak to interpretowac. A co do petryga, to jak jesczze kiedys jezdzilem poldasem to lalem wlasnie petrygo i ma kolor niebieski. Prawde mowiac to mam zbyt krotko Accenta i jeszcze nie jestem rozeznany w tych wszsytkich czynnosciach i czesciach dlatego pytam, nie chcialbym pzrez pomylke spuscic oleju z silnika
Dzieki za odpowiedzi
Pozdrawiam
  
 
jak petrygo jest nowe to faktycznie jest niebieskie, ale jak u siebie odkręcam korek chłodnicy to sie zieleni. powinien być korek (śruba) wkręcony w blok, chyba tuż nad miską olejową. oleju nie spuścisz na pewno.
  
 
nie szkoda wam pomp wodnych i układu chłodzenia? boryg, petrygo zawalają cały układ chłodzenia barwnik z tych płynów się wytrąca i zatyka kanaliki i psuje pompkę wody. ja używam shella /glicoshell / jest ciemno zielony i zawsze takim pozostaje .
  
 
Niewiem czy czy sie barwnik wytraca czy nie bo ja tego nie zaobserwowalem, a jako ciekawostke powiem ze swego czasu firma deawoo lała oryginalnie do samochodow borygo-eko. Slyszalem tez ze wlasnie borygo-eko jest dobrym plynem, ale skoro cehol ma takie spostrzezenia to tzreba sie temu przyjrzec blizej.