Zniżka za wiek auta ??? Jak to jest ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie - czy kupując Fiata 125 1300 z 1972 roku bedzie mnie obejmowała zniżka ???
Po kolejne - jakie auta i od jakiego wieku stają się tymi za które płacimy oc z 50% zniżką ????????
Właśnie się napaliłem na fiata 1300 z autokomisu w Gliwicach -Oldtimer za 1400 zł !!!
  
 
Kiedyś wyczytałem, że minimalny wiek to 25 lat. Czeka Cię chyba jeszcze wpisanie auta do rejestru zabytków. No i jeszcze są jakieś ograniczenia przy wyjazdach zagranicznch
  
 
25 wiosen i obejmuje cię 50% zniżka,przy tym nie trzeba wpisywać auta do rejestru zabytków.Nie mógłbyś nawet pierdnąć bez zgody konserwatora zabytków
  
 
Definicja :

Pojazd zabytkowy to pojazd, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub ujęty w centralnej ewidencji dóbr kultury.

to po pierwsze - musisz sprawdzić czy ten model tam jest, następnie przy rejestracji musisz mieć poza dowodem i tablicami oczywiście:

- uwierzytelnioną kopię decyzji w sprawie wpisania pojazdu jako dobra kultury do rejestru zabytków lub dokument potwierdzający ujęcie pojazdu w centralnej ewidencji dóbr kultury,

- zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu pojazdu zabytkowego co do zgodności z warunkami technicznymi z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów lub Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie oraz protokół z oceny stanu technicznego pojazdu.

- i 165 zł na rejestrację i bedziesz miał inne rejestracje - czarne litery na żółtym tle i symbol pojazdu zabytkowego.

  
 
Panowie nie mylmy 2 rzeczy. Towarzystwa ubezpieczeniowe (niektóre np. PZU) udzielaja zniżki 50% na samochody 25-letnie i starsze - z tego co wiem decyduje tu zwyczajnie data produkcji widniejąca w dowodzie rej. pojazdu. Natomiast zarejestrowanie samochodu jako zabytkowy to inna sprawa i to ładnie opisał GDA.
  
 
Dokładnie jak pisze FSO125, w PZU nazywa się to "weteran szos", czyli zniżka 50% dla samochodów ponad 25 lat. Miałem kiedyś taką zniżkę.
  
 
ustalmy konkretniej:
zniżka dla auta OD 25 lat czy
STARSZEGO OD 25 lat?
  
 
Dokładne opisy co i jak są na tej stronie Weteran szos
  
 
BRON BOZE NIE REJESTRUJ GO JAKO POJ. ZABYTKOWY
BO TO WYROK SMIERCI NA SIEBIE A TAK PRZY OKAZJI TO 25LAT MINIMUM MUSI MIEC NA ZNIZKE CZYLI ROK77
  
 
Jak moge cos doradzic to nie rewjestruj autra jako zabytak chyba ze bedziesz nim jezdzil dwa trzy razy do roku inaczej nawet za stluczke nie z twojej winy mozesz dostac mandat(Byc moze sie myle ale watpie) a auto z 50% znizka to weteran szos i wcale nie musisz miec zoltych tablic aby miec ta znizke
Wiec idz do Agenta np: PZU i niech Ci powie co i jak a On tez moze Ci dac znizke przewaznie (od siebie -marketingowa czy jakos tek ,kiedys mogl )
a ficika bierz pewnienie pozalujesz
  
 
nie mam zamiaru go rejestrować jako zabytek !!!!