127 - pytanie bitesks a konserwacjia auta

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam - jestem na etapie zdzierania z calej podlogi w mym fiacie bitekstu . Poprzedni wlasciciel p podczas robienia konserwacji auta pomalowal podloge bitekstem - walcze z tym i jakos naszczescie ladnie schodzi Mam zamiar robic konserwacjie blachy - cale podwozie bedzie ladnie zakonserwowane - ale co zrobic z podloga? czy pomalowanie podkladem cynkowym a potem na to lakier wystarczy oraz zalanie fluidolem drzwi itd? pod kolumna kierownicza i za pedalami mam wszedzie biteks! czy w tych miejscach ponownie go nalorzyc czy wystarczy oczyscic pomalowac podkladem i farba ? -
Pozatym w komorze silnikowej tez jest biteks - moje auto powino sie nazywac biteksowoz co radzicie - ?
  
 
ja usunalem wszelkie wykladziny wygluszenia i maty z wnetrza auta{ponad 15 kilo} podloge pomalowalem farba antykorozyjna w kolorze bialym u mnie to najlepsze rozwiazanie bo uszczekla przedniej szyby lekko przecieka i po kazdym deszczu woda sobie zamiast wsiakac w wykladzine wycieka przez fabryczne otwory technologiczne umieszczone w podlodze w tym celu
  
 
Bart 128 przypomnij koledze jaka konserwacje ma moja 7 to zmieni zdanie co do zdzierania tego chetnie bym to komus zlecił
  
 
hehe, taa....... Hudy05 ma tyle konserwacji i smaru w profilach na aucie ze moznaby ze 3 inne 127 obdarowac...
  
 
heh - to niejestem odosobniony - niestety to jest glupiego robota - ale musze to zrobic bo pod ta warstwa zaczyna wszystko rdzewiec
Ja tez juz niebede mial wygluszen itd! bo tez mi uszczelki przepuszczaja vode
  
 
u mnie poprzedni wlasciciel..tez zabiteksowal spod...teraz ladnie platami wszystko odpada....a co ciekawe ja przed ostatnia zima naloylem biteks i po zimie zluszcza sie i odpada...nie wiem czy go bede kladl spowrotem...

co do konserwacji to kuzyn z huty mi obiecal we wszystkie profile smar wladowac z huty...(podgrzewa sie go i do profili laduje)

myslalem tez o zrobieniu cos na wzor samochodow wyjezdzajacych z fabryk (nowych) tam jest na blaszcze polozona jakas na wzor biteksu biala maz a potem zamalowane lakierem..
ja myslalem polozyc podklad na to biteks a potem pociagnac jeszcze z pistoletu lakierem...

na razie nie wiem....pomysle
  
 
a !
co do podlogi od srodka...pewien starszy wlasciciel siodemki powiedzial mi ze mial zawsze problem z ta wilgocia...i wymyslil ze zakonserwuje podloge nasmaruje i polozyl potem na to taka krateczke (cos na wzor jak chodniki plastikowe w lazienkach) potem chodnik....mowi ze zapomnial o problemie wilgoci i rdzy podlogi od srodka...moze ktos sprawdzal taka metode?

fakt faktem to co bart zrobil jest chyba neljepsze....sam osobiscie sprawdzilem...pomimo tego ze mam zardzewiala podloge ale sciagniete chodniczki ta rdza nie ma wilgoci i sie nie rozwija tak jak pod chodniczkiem...wiec na razie nie czyscilem i jezdze bez
  
 
niezly patent z ta kratka - bede musial nad tym pomyslec ja otworow technologicznych mam co niemiara i te przewidziane i te nadprogramowE smiesznie pracuje silniczek gdy niema wyciszen
  
 
niom.....ja tez juz nie mam tapicerki....i potwierdzam,ze choc to tylko guma,to wycisza auto jednak...
mnie tez to czeka.....ale narpiew trzeba kupic spawarke....TDF...co ty na to???widzalem fajna za 200 zlotych na allegro.......skladamy sie???????
  
 
jesli 200 zyla i jest spoks to waidomo ze kupujemy niema ze boli daj znac co i jak

P.S dzis jestem u szefuncia na rozbiorce wystway wes wpadnij co ? i wes walizke jak by co