"Gluty"tu, "gluty"tam

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
To znów ja i moje problemy.
Moi Drodzy od kąd kupiłem swojego Fiacika 125 pojawiają mi się na korku od oleju (chłodne dni), w odmie, we filtrze powietrza tzw."GLUTY" (A Fuu! na psa urok!) barwy białej, żółtej. Podejrzewam, że jest to mieszanina oleju silnikowego i wody z paliwa bądź gazu. Doradźcie coś proszę.

KolbuszWR
  
 
W moim fiacie to standard każdej zimy. Zdążyłem się przyzwyczaić - to już 4 zima. Ważne żeby nie ubywało jednocześnie płynu chłodzącego, bo wtedy może być problem uszczelki pod głowicą. Poczytaj sobie jeszcze ten wątek.

[ wiadomość edytowana przez: FSO125 dnia 2002-11-21 21:07:47 ]
  
 
Cytat:FSO125
"W moim fiacie to standard każdej zimy. Zdążyłem się przyzwyczaić..."


Ja tez mam takie "gluty" to nic strasznego, najpierw jak je zobaczylem 1 raz to bylem przerazony, ze cos nie tak, ale poradzilem sie starego cierpigrosza (taryfiarza) =) I on poradzil, aby zagladac co jakis czas, wytrzec, byle by nie wpadly do gaznika!!!
A dodaje, ze mi zbiera sie tylko kolo filtra powietrza
[ wiadomość edytowana przez: CON170 dnia 2002-11-22 00:00:39 ]

[ wiadomość edytowana przez: CON170 dnia 2002-11-22 00:11:20 ]
  
 
Bo to jest tak że jak się jeździ na krótkich odcinkach, i silnik się nie zdąży dobrze nagrzać, to następuje kondensacja pary wodnej na ściankach silnika. A woda z olejem to właśnie taki spermoidalny glut się tworzy.

Pozdrawiam Cosmo
  
 
Zgadzam się z moim poprzednikem.
Wszystko również zależy od rodzaju oleju.Jak jeździłem na Lotosie to też miałem takie gluty.Teraz mam ELF'a i jest OK.
Glutów nie mam a przecież nadal nie jeżdzę na długich dystansach.
  
 
Ja jezdżę na lotosie i nie mam i nigdy nie miałem "glutów".70% przebiegu to 100m zatrzymanie,100m zatrzymanie itd a więc silnik jest pernamentnie niedogrzany.
  
 
slowo spermoidalne to jedynarzecz jaka mnie dzis rizsmieszyla
Oby tak dalej !!!!
(prynjmniej kazdy wie o co chodzi !!! a to jest najwazniejsze!!)
  
 
Poruszyliście Panowie problematykę olejów silnikowych i akurat się tak składa, że ja też jeżdżę na oleju LOTOS 15W40 (mineralny). To właśnie przy udziale tego oleju pojawiają się owe "gluty" (może on się zbiesił?).
Może jest ktoś wśród Was, kto się zna na olejach?

Dziękuje za dotychczasowe porady i pozdrawiam.
  
 
Panowie! Gluty są pewnym standardem w autach z fabryki FSO. Ja też je mam od dawna i nawet je polubiłem. Ich ulubionym miejscem jest moja przedłużona odma, z której od czasu do czasu coś "spermoidalnego" wytryskuje na glebę w garażu jak odpalam auto.
  
 
załóż na odme "DUREX easy on"
Co wy tak je zdejmujecie??????????

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
miejscem jest moja przedłużona odma, z której od czasu do czasu coś "spermoidalnego" wytryskuje na glebę w garażu jak odpalam auto



Niemiły pan policjant może Ci dowodzik zabrać za odmę w glebe, (oczywiście nie tą w garażu)
  
 
Cytat:
2002-11-25 22:41:13, ZieMa pisze:

Niemiły pan policjant może Ci dowodzik zabrać za odmę w glebe, (oczywiście nie tą w garażu)



a czy któryś policjant będzie mi kiedykolwiek zaglądał w odmę? wątpię