Problem z Lantrą...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Jestem tutaj nowy Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Hyundaia Lantry '95r. Dzisiaj pojawił się taki problem: kiedy w czasie jazdy wrzucam luz - zapalają się kontrolki, kierownica ciężko chodzi i blokują się pedały - słowem nie da się jechać W czym tkwi problem? Poradźcie proszę, bo troszkę mnie to zasmuciło
  
 
Cytat:
2004-06-20 22:49:39, Centy pisze:
w czasie jazdy wrzucam luz - zapalają się kontrolki, kierownica ciężko chodzi i blokują się pedały



Jak to? To nie mozesz nawet zahamowac ani sprzegla wcisnac?
  
 
Sprzęgło mogę wcisnąć, ale zahamować już nie... Pedał hamulca jest zupełnie sztywny i nie daje się wcisnąć. Musiałem użyć ręcznego aby zatrzymać auto... Na gaz też nie reaguje...
  
 
No to niezle. Troche to musialo byc stresujace. Nie jestem zadnym ekspertem ale tak na moj nos to raczej nie wyglada na jakis szablonowy problem. Cholernie to dziwne, ale mysle ze napewno znajdzie sie tu ktos kto da Ci przynajmniej jakies wskazowki ktore do czegos konstruktywnego doprowadza.

Pozdrawiam i nie szalej na luzie
  
 
gratulacje zakupu fajnego autka, Centy a przypadkiem silniczek Ci nie gasnie? To byly by typowe objawy, jesli tak, to po prostu wrzuc bieg, az zapali, bedzie ok.No i trzeba by pomyslec czemu gasnie... masz lpg?
  
 
na 99% zgasł Ci poprsotu silniki miałem ten sam problem w Lantrze rocznik '97 i pojechałem do serwisu podłączyli jakieś ustrojstwo do kompa wykasowali jakiś błą i było OK
  
 
Ja też obstawiam zgaśnięcie silnika - nawet na 100% - kierownica sztywno chodzi bo jak nie chodzi silnik to wspomaganie tez nie działa - to samo z hamulcami - też są wspomagane przez silnik. Kontrolki zapalone jak przy przekręceniu kluczyka w stacyjce bez odpalenia....
Tak jak napisał.... kurczę - zapomniełem kto ... ktoś niżej ..... wrzucasz np. 3-jeczkę lub jakiś bieg - dopasowujesz do prędkości puszczasz sprzęgło i czekasz aż odpali - tylko nie ruszaj nic z kluczykami - zostaw świecącą stacyjkę.

A jak problem będzie się powtarzał to na serwis lub regulacja niskich obrotów.
  
 
Dzięki chłopaki za podpowiedzi Podjadę na warsztat i niech go podłączą do komputera i wyregulują niskie obroty... Mam nadzieję, że wtedy będzie dobrze Jak będę miał jeszcze jakieś pytania zwrócę się do Was o pomoc. Pozdrawiam