Jak rozpoznać płyn hamulcowy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po wymianie plynu hamulcowego nie moge odpowietrzyć układu i nie mam hamulców. Podejrzany wydaje mi się płyn ktorego użyłem. Czy w warunkach domowych można sprawdzić co to jest co wlałem bo mi jeszcze troche tego zostało
  
 
z całym szacunkiem może zanim zaczniesz w laboratorium badać tę substancję , zerkniesz na nalepkę na opakowaniu z którego lałeś i bedziesz miał odpowiedż na swoje pytanie.
  
 
A jak wymieniałeś płyn? Bo jeśli najpierw zlales stary płyn nie dolewając nowego do zbiornika to wpuściles tyle powietrza do ukladu że teraz tylko słoiczek wężyk na odpowietrznik i odpowietrzać do skutku dolewając to co wycieknie. O ile to co wlałes to płyn hamulcowy
  
 
Admiralnie rzecz biorąc w sprzedazy są dwa krajowe płyny hamulcowe typu R i typu DOT. Różnią się one kolorem. Jeden jest żółty a drugi zielony.
  
 
nawet zebys to zalał wodą, powinienes być w stanie odpowietrzyc hample i powinno to zadzialac - moja rada wyplucz caly uklad denaturatem (6pln/0,5l wystarczy), zalej nowym plynem i dobrze odpowietrz.....
 
 
Cytat:
2004-06-22 09:46:27, korek pisze:
Admiralnie rzecz biorąc w sprzedazy są dwa krajowe płyny hamulcowe typu R i typu DOT. Różnią się one kolorem. Jeden jest żółty a drugi zielony.


zolty - DOT
zielony - R3
(czerwony?) - DA1
 
 
Cytat:
2004-06-22 09:49:01, robreg pisze:
nawet zebys to zalał wodą, powinienes być w stanie odpowietrzyc hample i powinno to zadzialac - moja rada wyplucz caly uklad denaturatem (6pln/0,5l wystarczy), zalej nowym plynem i dobrze odpowietrz.....



te, robercik, jakim denaturatem? skad masz taki zajebisty patent?
  
 
Najlepiej po smaku:
R ma posmak karmelowy, a DOT czuc limonka
  
 
kiler, zdejmij gorna warge z nosa jak sie wypowiadasz na forum
  
 
tylko potem szkliwo z zębów schodzi...
Co do denaturatu - mozna płukać, ale warto powyjmować tłoczki z zacisków. Bo tej resztki co jest w zacisku w życiu nie usuniesz przez odpowietrznik.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
a jeśli nie chce sie odpowietrzyć tradycyjna metoda pompowania, to odkręć wszystkie opwietrzniki zalej płyn do zbiorniczka, a grawitacja reszte załatwi, tylko że to troche potrwa
  
 
Dziękuję za udostępnienie. Potrzebuję tylko pomocy przy zmianie płynu hamulcowego. Mój mechanik samochodowy nie mógł mi z tym pomóc. Znalazłem więc płyny hamulcowe w 2407.pl i już złożyłem zamówienie. Będę szczęśliwy, jeśli pomożesz mi go wymienić.