Rozszyfrowanie numerow silnika...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Może ktoś z was wie, co oznaczają numery silnika ? Pewnie tak jak w każdym innym samochodzie, są tam zawarte informacje na temat, na przykład, roku produkcji, a o to właśnie mi chodzi. Czesi na swojej stronie dają bardzo ładny opis, ale tylko tabliczki znamionowej nadwozia (nie urządza mnie to). Jak ktoś wie coś na temat rozszyfrowania numerów silnika w Fiacie, a szczególnie 127, to bardzo proszę o odzew.

Pozdro for all !
  
 
a co ma numer silnika do typu i wyposazenia nadwozia? te dane sa zawarte w numerze karoserii a nie silnika... numer silnika to kod danego typu silnika {np 100GL 128 AC ...} i numer porzadkowy silnika, kod silnika zawiera dane o typie nadwozia w ktorym jest montowany i tyle np 128A000 ..... to fiat 128 1100 berlina{sedan} 128AC000 to 128 sport 1300 , 128AC5.000 to sport coupe 1100 , 128AR000 to 128 rally itp....
  
 
Może wyraziłem sie nie jasno. Chodzi mi o to, że chce wiedzieć w ktorym roku wyprodukowano mój silnik, i nic poza tym.

  
 
Tak zapytam Marcin chodzi Ci o rok wyprodukowania silnika tego co kupiłeś ode mnie - 1982 r



POzdrawiam - Piotrek

P.S
Jeśli ktoś ma lub wie co oznaczają numery nadwozia chodzi mi jak odszyfrować wyposażenie itp itd
  
 
No nie panie Piotrze ! kupiłem upragniony 1050/70HP !!! z calym osprzętem, ale chyba cos w papierze jest namieszane. Napiszę Ci na GG (kolo z Włoch przytargał)