Jak zwiększyć jasność przednich lamp?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytam w związku z moją kurzą ślepotą Czy stosujecie żarówki o większej mocy, czy o zwiększonej luminancji czy może ktoś zamontował xenony?
  
 
Cytat:
2004-06-23 20:37:30, _Maciej_ pisze:
Pytam w związku z moją kurzą ślepotą Czy stosujecie żarówki o większej mocy, czy o zwiększonej luminancji czy może ktoś zamontował xenony?


Widziałem kilka przerabianych lamp na xenony w różnych firmach i nie proponuję. Przykro to pisać ale zero profesjonalizmu w wykonaniu. Pan Rysio z pierwszego warsztatu by zrobił tak samo. Najtaniej i najlepiejjest kupić nowe lampy (zamienniki) i dobre żarówki. Eksperymentowałem z żarówkami, zalozyłem 90/100W i co kilka tygodni miałem żarówkę do wymiany. Ostatnio (w lutym) kupiłem żarówki firmy Osram o zwiększonej luminacji, coś około 30-40zł szt. Śiatełka są dużo jaśniejsze i nie muszę już tak często wymieniać.
pzdr
  
 
tez troche sie bawilem z zarowkami...najbardziej podchodza mi philipsy +50%light...nie warto kupowac zarowek a la xenon - tych niebieskich - szybka sie przepalaja...dobre tez sa osram +50%
  
 
Cytat:
2004-06-23 23:23:28, Richie pisze:
tez troche sie bawilem z zarowkami...najbardziej podchodza mi philipsy +50%light...



też ich używałem ale szybko mi się paliły to wróciłem do zwykłych H4 i...... kupiłem szkła kontaktowe
  
 
... to ja zaczne w takim razie leczyć ślepotę, hyhy
  
 
Znalazłem taką stronę z podanymi możliwościami, zajrzyjcie, tu jest porządny opis zamontowania palników xenonowych, zasada działania i wskazówki.
  
 
może coś takiego rozjaśni twoje lampy? http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=57314&item=7903560712&rd=1
chciałem kupić coś takiego ale cena jest już za wysoka
  
 
kupiłem od gościa na allegro osramy +50 światła i jest bomba. kosztowały nie 30-40 za szt. tylko za komplet. w sklepie po 23 za szt. tylko nie mogę coś ustawić świateł pod nie. za mocno skupiają.
  
 
Czyli nie widac pobocza, Zabel? Mogę ustawić lampy w serwisie, kasy powinno mi starczyć
  
 
xenony niet bez spryskiwaczy bo cie gliny zgarna na pierwszym streecie poza tym mnie nie chcieli poscic w marcu przez granice z niemcami bo nie mialem oznaczenia na lampie a w srodku byly xenony zeczewiscie lepiej widac pobocze i cala droge ale bez systemu samopoziomowania to masakra dla kierowcow z naprzeciwka ciagle ci migaja . wiec nie polecam
  
 
na moich lampach na szybie pisze HC/R ktoś wie co to znaczy?
Na pewno jest to sposób kodowania dla zastosowania żarówek ale jakich?...pzdr
------
dlatego pytam bo widziałem w sklepie żarówki H4 o mocy 100/90W a w standardzie jest 60/50 i zastanawiam sie czy założenie żarówki o wiekszej mocy poza poprawą jasności nie zniszczy mi lustra w lampie. Bo musi wydzielać większą moc cieplną...a miejsca w lampie jest jakby mało...pzdr


[ wiadomość edytowana przez: fufu dnia 2004-07-05 17:12:44 ]
  
 
HCR oznacza że przystosowane są lampy do żarówek halogenowych o standardowej mocy. natomiast jakie to żarówki to już lepiej sprawdzic wyjmując je. może być H1, H7, H4 lub amerykańskie HB3 lub HB4 chociaż tu na lampie jest chyba inne oznaczenie. jesli oznaczenie jest CR to typ starej żarówki z dużą bańką.