Wibracje przy hamowaniu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
cześć wszystkim
Mam 206, z ktora mam problem: podczas hamowania ( i nie ma znaczenia, czy delikatnego, czy gwaltownego) na pedale hamulca wyczuwam lekkie drgania mniej wiecej tak jakby włączal sie ABS - no a na suchej nawierzchni przy 60 km/h nie powinien!!!
Kontrolka od ABSu nie świeci się.
Ponoc w w gazecie Auto-moto (ok 2 mies temu) byl test 206 i byly tam wymieniane wady auta: wtryskiwacz, i wlasnie cos z ukladem hamulcowym, ale nie wiem co dokladnie i do gazety dotrzec nie moge.
czy ktos z was mial podobny problem lub przynajmniej czytal to auto-moto?
pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: adasco dnia 2005-02-04 00:11:45 ]
  
 
A może po prostu tarcze hamulcowe już się spaczyły troche?

Spróbuj popatrzeć w archiwach p.m.s.peugeot bo jesli to jednak ta jakaś powszechna usterka w 206 to ktos na pewno o tym pisał...
  
 
Kumpel mial to samo w 206 - tarcze niby nie duzo odstawaly od normy ale jednak. Teraz moga Ci sprawdzic i ewentulanie przetoczyc nawet na samochodzie

pozdr
  
 
Ja mam ciągle jakieś kłopoty z hamulcami. Ciągle klocki mi się palą. Jeslem już po trzeciej wymianie w ciągu 4 miesięcy. Nie mam pojecia co jest nie tak bo tarcze są nowiutkie, klocki dobrej jakości a zamiast hamować...palą się.
  
 
A jakie masz tarcze? Seria? Ile km robisz na 1 komplecie? A klocki? Moze to po prostu efekt ciezkiej stopy na heblu? Czy na innych kompletach bylo wszystko ok?
  
 
Jezeli czujesz na pedale lekkie drgania badz cos w rodzaju tarcia jak po chropowatej powierzchni, tak jakbys jechal po tarce, to moze to byc wina rantu ktory sie robi na tarczach hamulcowych, poniewaz one tak samo jak klocki zuzywaja sie a w miejscu gdzie klocek nie dotyga tarczy ( na obreczach) powstaje wypukłosc, nalezy przetoczyc wtedy tarcze zeby nie szuraly.
  
 
[quote]
2004-09-04 23:28:43, MariS pisze:
Jezeli czujesz na pedale lekkie drgania badz cos w rodzaju tarcia jak po chropowatej powierzchni, tak jakbys jechal po tarce, to moze to byc wina rantu ktory sie robi na tarczach hamulcowych, poniewaz one tak samo jak klocki zuzywaja sie a w miejscu gdzie klocek nie dotyga tarczy ( na obreczach) powstaje wypukłosc, nalezy przetoczyc wtedy tarcze zeby nie szuraly.

jakie toczenie, ?Kupić nowe!!! i będzie bardzo bezpiecznie