Naglosnienie w kombi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Mam takie pytanie.Glupia rzecz,moja nie pierwsza instalka audio,ale....
Mam zabudowe audio w kombi,Ladna skrzynia,dopasowana.2 glosniki basowe po 25cm,dobrej firmy plus po 2 na strone 2 drozne
16cm.Calosc ladnie gra,dzwiek spojny,wszystko dobrze wyregulowane,jedno nie przekrzykuje drugiego,ale jest ten problem.Dotyczy basu .Tak podstawa dzwieku dla niektorych.
Glosniki wszystkie,wlacznie z basami sa skierowane do gory.Czy nie lepiej byloby miec je wyprowadzone membranami do tylu samochodu? W pozycji kierowcy,bas zanika,z tylu jest cool,w bagazniku jest juz dzichat. Nie wiem jak w samochodzi kombi rozchodza sie fale z glosnikow basowych,wiem fachowiec powie,ze najlepsze,najczystsze uderzenie bedzie po najdluzycm promieniu fali,ale doradzcie cos,glosniki w kierunku sufitu,czy w kierunku klapy bagaznika?
  
 
Witam.Mam takie pytanie.Glupia rzecz,moja nie pierwsza instalka audio,ale....
Mam zabudowe audio w kombi,Ladna skrzynia,dopasowana.2 glosniki basowe po 25cm,dobrej firmy plus po 2 na strone 2 drozne
16cm.Calosc ladnie gra,dzwiek spojny,wszystko dobrze wyregulowane,jedno nie przekrzykuje drugiego,ale jest ten problem.Dotyczy basu .Tak podstawa dzwieku dla niektorych.
Glosniki wszystkie,wlacznie z basami sa skierowane do gory.Czy nie lepiej byloby miec je wyprowadzone membranami do tylu samochodu? W pozycji kierowcy,bas zanika,z tylu jest cool,w bagazniku jest juz dzichat. Nie wiem jak w samochodzi kombi rozchodza sie fale z glosnikow basowych,wiem fachowiec powie,ze najlepsze,najczystsze uderzenie bedzie po najdluzycm promieniu fali,ale doradzcie cos,glosniki w kierunku sufitu,czy w kierunku klapy bagaznika?
  
 
Jeździłem kiedyś Golfem III kombi miałem głośnik skierowany w strone tylnej ściany bagażnika.Chłopie bomba była.
W kombi szyba tylna nie jest nachylona i nie powoduje odbicia dźwięku w strone przodu.Także głośniki w góre troszke nie bardzo sie sprawdzają.
Pozdrawiam Tomek.
  
 
w kierunku tylnej klapy bagaznika zdecydowanie... ale poproboj z ustawieniem glosnikow... ustaw z boku bagaznika w strone przodu samochodu itd... Kazdy samochod ma inna akustyke ale najczesciej glosniki basowe najlepiej graja zwrocone membranami w strone tylu samochodu


[ wiadomość edytowana przez: Vyzn-R dnia 2004-07-14 14:42:16 ]
  
 
A masz skrzynie z bas reflexem czy zamknieta? Bo to w gdzie jest otwor tez ma chyba znaczenie.
  
 
Bass Reflex rowniez zwrocony w gore,czyli w dach samochodu.
Probowac raczej nie moge z ustawieniem,gdyz jak wspomnialem,jest to super dopasowana zabudowa,wyprofilowana w stosunku do wewnetrznych nadkoli,tylu siedziska i szerokosci pojazdu.Co do glosnikow basowych to teoretycznie chcialem uzyskac mocniejsze brzmienie przez ustawienie je w w/w pozycji.
Dlatego,ze mam rolete,z jakiegos paskudnego kompozytu stanowiacego opor dla dzwieku,a jesli ktos jest w temacie to wie ,jak we wszystkich omegach "ladnie" drza w tyle samochodu wszystkie plastiki i nieszczesne rolety podczas jazdy,doszloby do tego jeszcze cisnienie akustyczne.Ale no coz.Otwory zaslepimy i wypuszcze glosniki zwrocone w strone klapy,i bedzie dryn dryn tablicy rejestracyjnej,jak w poprzedniej furce.hihi
  
 
Dryn dryn tablicy bedzie ale tez bedzie lepiej słyszalny bass na miejscu kierowcy a tego dryn dryn tablicy nie bedzie tam mocno słychac wewnatrz samochodu
  
 
U mnie jest dryn sryn tablica przez caly czas mimo ze wzmacniacza jeszcze nie mam. Jak bedzie to dojdzie pewnie tez lup lup tylna wycieraczka. Ale zobaczyc w innym ustawieniu mozesz. Jezeli inne bedzie lepsze to nie pozostaje nic innego jak zmienic obudowe albo ja przerobic.
  
 
Tak,wiem.Zalezalo mi pierwotnie na dzwieku w srodku pojazdu,na zewnatrz ,hmm raczej ciszej.Nie lubie zwracac na siebie zbytecznej uwagi,rozumiecie.Zlodzieje,ciekawsc,no i mam troche zadarte z drogowka w Gdyni,dokladnie z chlopakami z pewnego komisariatu.
Znaja troche moje autko-mnie niestety tez.Nie lubia za szybkich i za wscieklych i raczej za glosnych.
  
 
Jak cos to powiesz ze ta tablica wibruje bo jadłes wczesniej grochoweczke i teraz wydzielasz gazy
  
 
Cytat:
2004-07-23 15:44:56, Vyzn-R pisze:
Jak cos to powiesz ze ta tablica wibruje bo jadłes wczesniej grochoweczke i teraz wydzielasz gazy

Wtedy to nawet do srodka nie wejda Tylko moga byc problemy jak nie bedziesz mial gazu wbitego w dowod
  
 
moja propozycja to wygluszyc b. dokladnie caly samochod i nie opuszczac szyb.
  
 
Ale wtedy to sie zagazuje od tej grochowki.hihi
  
 
Ojj tam... Fazke złapiesz i zlepiej bedzie ci sie jezdzic... a testy nieczego nie wykaza i prawka nie stacisz *1 Tylko nie spowoduj zadnego wypadku