[MKVII] Popielniczka - wymiana żarówki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak do jasnej ciasnej wyjąć popielniczkę w MK VII. Dostaję szału. Muszę wyjąć bo chcę wymienić jej podświetlenie. Na siłę nie idzie... A nie chcę czegoś urwać

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-07-22 21:36:05 ]
[ powód edycji: Poprawiłem tytuł ]
  
 
U mnie na popielniczce jest jakby plastikowy daszek - może ten kawałek plastiku "stanął sztorcem" i blokuje. Żarówka jest chyba "nierozbieralna" - namordowałem się ale da się żarówkę wymienić.

pozdrawiam i powodzenia
Arturek
  
 
Rozbiórka popielniczki w MK VII jest tak banalnie prosta że następnym razem poszukam na giełdzie Essiego ze sprawną żarówką w celu zamiany
A tera do rzeczy - będzie przepis:
1. Trza wyjąć schowek na kasety czy inne badziewie co zalega pod radiem - lekko podważyć śrubokrętem od dołu i wyciągnąć.
2. Oczom się ukazuje wtyczka mocowana zatrzaskiem do obudowy popielniczki - przesunąć wtyczkę w lewo to się odczepi
3. Okręcić delikatnie wtyczkę o jakieś pół obrotu coby namierzyć zatrzask - odblokować go i rozpiąć wtyczkę
4. Pora na popielniczkę - wysunąć do oporu, wyciągnąć z szuflady (do góry) popielniczkę właściwą, wsunąć pomiędzy prawy bok szuflady a obudowę śrubokręcik, odchylić i rozpiąć zatrzask - ogranicznik, blokujący wysuwanie szuflady.
5. Szuflada wyciągnięta i położona na stole (bądź kolanach ) - widać nareszcie zbuntowaną żarówkę
6. Delikatnie rozpiąć w/w narzędziem zatrzask łączący żarówkę z zapalniczką
7. Rozebrać (łączoną dla odmiany zatrzaskiem ) obudowę żarówki i wywalić to przepalone truchło (można zdeptać dla relaxu
8. Poskładać w odwrotnej j/w kolejności tak uzyskaną kupkę części w jedną całość uważając coby coś nie zostało...
Cała operacja trwała ok. godziny razem z namysłem jak to rozbabrać i szkód większych nie narobić.
Dla żądnych większych wrażeń fanatyków wymiany żarówki w popielniczce, mogę dołączyć (w poniedziałek) kilka zdjęć które powinny nieco rozjaśnić problema.
Powodzenia życzę...
  
 
Poprosimy te zdjęcia - będą bardzo pomocne.
  
 

Cytat:
Poprosimy te zdjęcia - będą bardzo pomocne.



Zdjęcia przygotowane do pokazu a że pojęcia nie mam jak to się robi na forum, poproszę tymczasem o jakiś namiar @ to wyślę...
  
 
Z tego wszystkiego zostałem (chyba) webmajsterem .
Uwaga, teraz będzie próba upchnięcia rozbierenej sesji foto. z Popielniczką w roli głównej.... Dla lepszego efektu proponjuę oglądać kolejno
Obrazek 1
Obrazek 2
Obrazek 3
Obrazek 4
Obrazek 5
Obrazek 6
Obrazek 7
Obrazek 8



[ wiadomość edytowana przez: kadam dnia 2004-07-26 17:02:01 ]

[ wiadomość edytowana przez: kadam dnia 2004-07-26 17:02:44 ]
  
 
No Kadam, to co pokazałeś to prawdziwy majstersztyk!!! Teraz to ślepy i głuchy chyba sobie z tym poradzi. Wielkie brawa za wysiłek w to włożony. W sobotę ruszam na działkę i zabieram się do rozkręcania. Na rysunkach to wszystko wygląda na takie proste, ale rzeczywistość napewno jak zawsze okaże się brutalna.
  
 
Dzięki bardzo za opinię - polecam się na przyszłość z nietypowymi tematami
Coby dodać nieco emocji się przyznam że sesja poniżej to czysta sztuka dla sztuki - żarówka występująca na sesji zdj. była (i pozostała nadal o dziwo) zupełnie dobra.
Czego to się nie robi z ciekawości.... zbączenie jakie czy co?
I się proszę nie przejmować, w realu operacja jest prostsza niż wygląda - odpada ustawianie świateł i charakteryzacja
Powodzenia
  
 
Cytat:
2004-07-26 16:57:10, Kadam pisze:
Z tego wszystkiego zostałem (chyba) webmajsterem . Uwaga, teraz będzie próba upchnięcia rozbierenej sesji foto. z Popielniczką w roli głównej.... Dla lepszego efektu proponjuę oglądać kolejno Obrazek 1 Obrazek 2 Obrazek 3 Obrazek 4 Obrazek 5 Obrazek 6 Obrazek 7 Obrazek 8 [ wiadomość edytowana przez: kadam dnia 2004-07-26 17:02:01 ] [ wiadomość edytowana przez: kadam dnia 2004-07-26 17:02:44 ]



BOSSSKIE!!!!
  
 
Obrazek 5
czy ktoś mi może podpowiedzieć który na obrazku przewód jest + a który - bo za ciemno już żeby samemu sprawdzić, a wpadłem na pewien pomysł i chciałbym sobie coś przygotować na jutrzejsze dłubanie przy esiorku
  
 
Czy ma ktos jeszcze te fotki gdzies bo linki juz nie działają, a byłby mi pomocna
  
 
Cytat:
2009-03-30 13:12:31, Lightjay69 pisze:
Czy ma ktos jeszcze te fotki gdzies bo linki juz nie działają, a byłby mi pomocna



jak dla mnie wszystko działa:









  
 
W moim aucie żarówka przepalona i mam zamiar wymienić na nową. Gdzie mogę maleńką żarówke dostać? w salonie Forda czy w zwykłym sklepie elektronicznym ??




  
 
raczej w motoryzacyjmym niz w elektrycznym chociaz moze...
  
 
w sklepie motoryzacyjnym
  
 
W innych watkach o wymianie zarowek np. zegarka czytalem, ze ciezko dostac zaroweczki i drogo a sa w kazdym normalnym sklepie motoryzacyjnym i to po 70 groszy kupowalem.
  
 
ok dzięki chłopaki, kupiłem w zwykłym motoryzacyjnym za 90 groszy. Wymieniłem i teraz fajnie świeci
  
 
Witam, wymieniałem dzisiaj lampke w popielniczce która już od dawna była przepalona i z nudów postanowiłem dzisiaj się za to zabrać. Wszystko zrobiłem zgodnie ze wskazówkami w tym poscie

klik

ale niestety nadal nie świeci. Żarówka którą zakupiłem jest troche większa ale bez problemu ją zamocowałem, czy to moze byc powód ze ona nadal nie swieci, czy też macie jakies inne pomysły??? Bezpieczniki raczej są dobre bo zapalniczka działa chyba ze są osobne do lampki i zapalniczki??? Prosze o pomoc

[ wiadomość edytowana przez: piter9020 dnia 2009-12-15 23:00:05 ]
  
 
Ja kolego wymieniałem zgodnie z obrazkami z wątku, który podałeś i działa wszystko jak należy.

Sprawdź próbnikiem czy dochodzi prą do kostki. Może nie w żarówce problem.
  
 
prąd jest chyba że te bezpieczniki, jutro sprawdze