Syrena - dziwne drgania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co to moze byc - powyzej 70 kmh moja Syrenka wpada w pewne drgania - tj kolo kierownicy samo sie lekko kreci w lewo i w prawo na przemian o okolo 0,5 cm - minimalnie sie "husta" - co to moze byc? Prosze o podpowiedz...
  
 
Dla mnie to koła sa zle wywarzone, albo cos z zawieszeniem, ale mosialbym obejrzec
  
 
Kola raczej sa dobrze wywazone... problem pojawil sie po zmianie resoru - wczoraj wymienilismy (dzieki dla Witka za pomoc) caly resor z przodu, bo stary mial pekniete piora. Wywazenie chyba wiec odpada... co mozna z tym zrobic, jakie podjac kroki aby sprobowac usunac ten problem?
  
 
może przeguby napędowe ?? tak strzelam
  
 
podnies kolka i zacznij nimi poruszac
na godzinie 3 i 9 ruszaj na boki tak zeby wyczuc luzy - jezeli sa to uklad kierowniczy
na godzinie 6 i 12 luzy w zawieszeniu
na moj gust to raczej nie przeguby
stukot przegobow ladnie daje sie wrecz wyczuc na podlodze jak noge postawisz na podlodze przy sciance ze tak powiem na "nadkolu" podczas jazdy - silnik oczywiscie obciazony ja stawiam na luz w ukladzie kierowniczym a nawet zaryzykuje stwierdzenie ze przekladnia slimakowa
  
 
Myślę jeszcze o krzyżakach zaraz przy skrzyni...
  
 
Hej czy te sprawy dzieją sie szczególnie przy zwalnianiu i przyspieszaniu ? Jeżeli tak to zdecydowanie luż na konćówkach drążków . Po wymianie resora ?. A może założyłeś odwrotnie przegób homokinetyczny w stosunku do krzyżaka ????? To bardzo ważne z obu stron tak samo .Koła mówisz w porządku a masz jakieś dekle założone ???? Mi walił jeden dekiel który się lekko przesunął . Pozdrawiam Przemas z gdańska / syrenka 105 /.Oby nie mechanizm róznicowy , satelity .
  
 
Typowy objaw luzów na przegóbach. Wymień przeguby, bo i tak w najbliższym czasie się urwą Ewentualnie obejrzyj czy nie ma luzów na sworzniach przegubów - jeli masz sworznie na zawleczki wymień je na sworznie z seegerami.
  
 
Cytat:
2004-07-30 18:34:58, Citoz pisze:
Co to moze byc - powyzej 70 kmh moja Syrenka wpada w pewne drgania - tj kolo kierownicy samo sie lekko kreci w lewo i w prawo na przemian o okolo 0,5 cm - minimalnie sie "husta" - co to moze byc? Prosze o podpowiedz...


Znam osobe która miała syrenekę w której powyżej 90 dymiło się z silnika.
  
 
Cytat:
2005-02-07 17:54:28, xyz1qwered pisze:
Znam osobe która miała syrenekę w której powyżej 90 dymiło się z silnika.


I co w związku z tym ?
  
 
A sprawdzales sworznie ... bo przeguby niemaja tu wiele znaczenia ... (o ile dobrze sobie wyobrazilem opisane przez Ciebie drgania) mogly Ci sie porobic luzy na koncowce gornego sworznia .. o ile pamietam tam jest kluczyk 41 ... jak takowy posiadasz to dokrec to poprostu i powiedz czy drgania ustapily czy ine