Chlodnica od 1,9diesel w benzyniaku

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w lato strasznie przegrzewał mi się silnik w polonezie silnik 1,6GLE .niedawno niedrogo kupilem chlodnice od poloneza i choc jest juz zima to zamontowałem ją.dwa wiatraki zmostkowalem ze sobą że jak w lato się silnik zagrzeje to momentalnie schlodzą go dwa wiatraki.ale mam problem bo oryginalnie w dieslu zbiornik wyrownawczy jest dośc wysoko umieszczony.czy bedę musiał kupić taki zbiornik od diesla czy ten seryjny podłącze do chłodnicy i będzie dobrze???
  
 
Taki motyw ma zrobiony Janio, więc on jest najbardziej kompetentny do wypowiedzi na ten temat
  
 
Domyślam się, że oryginalnie miałeś chłodnicę z korkiem wlewu na chłodnicy - czyli tzw. układ otwarty. A układ chłodniczy w dieslu jest układem zamkniętym. Dlatego tez należy zmienic zbiorniczek.
  
 
tez gdzies mam taka chlodnice jak zrobie samochod to ja zamontuje zamiast miedziaka
  
 
a czy istotne jest polozenie zbiorniczka wyrownawczego od diesla,bo w ksiazce jak patrzylem to jest on umieszczony dosc wysoko.mozecie mi powiedziec mniejwiecej na wysokosci czego musze go przykrecic
  
 
proponuje taki jak w plusach i abimexach - za akumulatorem.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
a co to jest abimex bo pierwsze slysze???
  
 
Cytat:
2002-12-02 20:04:05, bajashi pisze:
a co to jest abimex bo pierwsze slysze???



Abimex to układ wtrysku pośredniego jednopunktowego (SPI) stosowany w samochodzie Polonez 1.5/1.6 od 1992 roku.
  
 
a mocowanie chlodnicy od diesla bedzie pasowac czy trzeba bedzie modyfikowac uchwyty???
  
 
Cytat:
2002-12-03 00:31:01, dziuplak pisze:
a mocowanie chlodnicy od diesla bedzie pasowac czy trzeba bedzie modyfikowac uchwyty???



Patrząc od przodu samochodu to lewy pasuje a prawy trzeba wiercić i np. na blachowkręt.
  
 
Dokładnie jak pisze Janio.
Ja u siebie mam chłodnicę aluminiową ale nie mam zborniczka podciśnieniowego jak w plusach.Pozostałem na starego typu zbiorniku wyrównawczym, tylko że to wymagało lekkiej przeróbki z założeniem wlewu płynu.

Janio ma zdjęcie mojego silnika z tą przróbką więc jak ktoś będzie ciekaw a Janio tak miły to mu je zeskanuje i prześle.