Znowu kurna szumi łożysko

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam już tego dosyć!!!!
Mam w tej chwili 72000 km na liczniku i do tej pory poszły mi łożyska w 2 kołach - 1 tylne i 1 przednie prawe...
Od ostatniej wymiany przejechałem jakieś 20 000 km i teraz mi zaczęło szumieć przednie lewe...
Na początku łudziłem się, że to może szum bieżnika opon kierunkowych... Ale zdjąłem prawe przednie koło - poruszałem tarczą hamulcową -ok
Zdjąłem lewe koło - poruszałem tarczą ...i niestety - są minimalne luzy..
Szlag mnie trafia bo pewno pojeżdże jeszcze do jesieni i łoiżysko będzie do wymiany...
i znowu 200 zł + robocizna...
może ktoś z klubowiczów może ma jakieś zniżki na części??
byłbym wdzięczny...
  
 
Cytat:
Zdjąłem lewe koło - poruszałem tarczą ...i niestety - są minimalne luzy..



Luz można skasować dokręcając nakrętkę piasty. A szum łożyska jest wyraźny jak obracasz tarczą?
  
 
u mnie tfu tfu takie zjawisko nie wystepuje... albo nie zwracam uwagi ze szumi ..przebieg zbliza sie do 90tys. ..w sumie nei ma na co narzekać.. tylko padlo sprzeglo, skrzynia, przeplywomierz, szpilki, central i pare razy oswietlenie.. wiecej grzechow nie pamietam.. na razie..
  
 
A ja ostatnio też wymieniałąm łożysko w przednim lewym kole bo bardzo szumiało i na przegladzie stwierdzili że łożysko, więc trzeba było wymienić...teraz jest ok i mam nadzieję że bedzie długo )))
  
 
wiesz łożyska nie przepadają za naszymi drogami, kraweznikami, ostro grzanymi hamulcami, luzami w zawieszeniu ..... podobnie jest w innych markach i chyba hyundai jakoś specialnie nie odstaje od normy. Jak z cenami zamienników? ja wkładałem zawsze zamienniki i był spokój
  
 
Ja zakladalem zamienniki i lozysko przejechalo 50-100 km i padalo dopiero za drugim razem chodzi. Chociaz znowu teraz wyje tyl ale mam to w nosi bylem na urlopie w ustce sprawdzalem nic sie nie dzieje poza wyciem to dalem sobie spokoj, wywaze tylko dla pewnosci tylnie kola i sie poddaje.
  
 
No niestety - dokręcenie nie pomaga..Te dwurzędowe łożyska to jakiś diabelski wynalazek... A zamiennik najtańszy znalazłem w Japan Cars - 195 zł.... TRAGEDIA !!!
MOże ktoś ma jakieś zniżki w JC?
  
 
zrobili mi...
znowu ta sama historia...
czy koreańczycy składają wszystko na sucho??
Mechanicy, żeby wyjąć łożysko z piasty musieli grzać piastę palnikiem..a potem wybijali łożysko młotem 5 kilowym...aż się rozsypało...
kurna..to już drugie łożysko w ciągu 70 000 km....

cena usługi - 200 zł...
cena łożyska - 195 zł...
---------------------------
395 zł

przekopane...
  
 
..niefajnie z tymi cenami
  
 
u mnie tez padlo lozysko przebieg 136 tys przednie prawe koszty to 150 zl za lozysko bez znizek bo dopiero po zakupie dowiedzialem sie ze sasiad ma 30 % znizki w tym sklepie co kupilem lozysko a koszt wymiany 50 zl