Polerowanie aluminiowej głowicy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jest sobie głowica i co zrobić żeby z boków w miejscach widocznych wypoleorwać ją na lustro ...
1
2
3
4
  
 
Zobacz tu: http://www.mazdaspeed.pl/obsluga/polerowanie.php

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-09-04 00:18:47, Slavko75 pisze:
Zobacz tu: http://www.mazdaspeed.pl/obsluga/polerowanie.php Pozdrawiam


Ktoś się zapędził w swoim optymizmie, bo w przypadku aluminium po takiej operacji jak polerowanie stopów glinu należy wykonać tlenkową warstwe ochrona inaczej w niedługim czasie taki element zmatowieje i pojawi się korozja w postaci niekontrolowanego utleniania się glinu. Co smutne jeżeli chcesz miec powłoke błyszczącą -srebrzystą- musisz zastosować eloksalacje. Ale to wszystko robi się po wypolerowaniu powierzchni. To co opisane jest w tym linku to jest wstęp tz po wypolerowaniu pastą nalezy szkiełkować - coś w rodzaju piaskowania- a potem masz wybór polerowanie chemiczne albo elektrochemiczne przy czym najlepszy efekt da elektrochemiczne ale odrazu mówie ze efektu lustra nie osiągniesz - bardzo zblizony. Każda rysa i wżer pozostaje na powierzchni. Przykładową kompielą chemiczną jest roztwór k.fosforowy steż 80% obiet kw. azotowy steż 5% obiet. dopełnienie do 100% woda destylowana temperatura kompieli 110C czas polerowania około 2 min Pamiętaj ze musisz zabezpieczyć elementy stalowe zeliwne i mosiężne przed działaniem kompieli. Potem przedmiot płucze się. Elektrochemiczne to jedyny przepis który moge polecjć ze zwględu na dostępnośc odczyników to oparty na fosforanie trójsodowym a kompiel składa się z 800g wody 150g Na2CO3 i 50g Na3PO4 temp kompieli 70C czas procesu od 5 do 10min napięcie 12 do 14V gęstość prądu 4A/dm3 jako katode zastosuj czystą blache stalową.

A teraz powiem Ci jak zabezpieczyć wypolerowaną powierzchnie nawet taką po mechanicznej polerce. Oczyść przedniot z zanieczyszczeń a potem odtłuszcz go np acetonem.
bezpośrednio przed eloksaalacja wytraw przedmiot w r-rze 1% obi kw. azotowego a następnie przyłączas go do + bieguna napięcia prądu stałego napięcie około 16V - prostownik odpada!!! Przedmiot łączysz za pomoca drutu lub taśmy Aluminiowej!!!!! Sciśle przylegajacym do przedmiotu!!!. Przedmiot polerowany umieszczasz w dość dużym naczyniu z r-rem 10%wag H2SO4 a po bokach wkładasz blachy ołowiane podłonczone do ujemnego bieguna zródła prądu tak zeby się nie stykały ze soba ani z przedmiotem. temp kompieli 20C a gęstośc prądu 2A/dm3 Czas polerowania to około 30min. Po takiej operacji płuczesz przemiot suszysz suszarka a potem wkładasz do wżoncej wody destylowanej na okolo 30min Przedmiot musi być w całości zanużony.

Jak widzisz nie jest to takie proste ale inaczej jak tylko wypolerujesz mechanicznie przedmiot aluminiowy to po zimie bedziesz miał nie tylko matową powierzchnie ale także z wrzerami ale nawet mocno przecienioną.