Zeszrotowane

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W Radzyminie na złomie stoią dwie warszawy i syrena.
  
 
No to ratuj to całe towarzystwo a nie przed komputerem siedzisz !
  
 
jak sa zeszrotowane(czytaj wyrejstrowane) to chyba juz nie mozena ich powtórnie zarejstrowac,

chyba ze sa jakies odstepstwa od tej reguły np: przez współprace z rzeczoznawca samochodowym lub konserwatorem zabytkow.

ktos wie jak to zorbic?
  
 
Cytat:
2004-08-22 23:01:45, wagner pisze:
jak sa zeszrotowane(czytaj wyrejstrowane) to chyba juz nie mozena ich powtórnie zarejstrowac,

chyba ze sa jakies odstepstwa od tej reguły np: przez współprace z rzeczoznawca samochodowym lub konserwatorem zabytkow.

ktos wie jak to zorbic?


Generalnie jak auto jest wyrejestrowane to już kaplica ale są tu wyjątki. Jak uprawniony rzeczoznawca wyda opinie że dany samochód jest zabytkowy lub unikatowy dla historii motoryzacji to można takowy pojazd ponownie zarejestrować.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
podobno jest możliwość ponownej rejestracji jeśli auto zostanie uznane za zabytkowe
  
 
Na żółte można na pewno, tylko musi być odpowiednie autko (np. Syrena czy Warszawa ). Skoda, którą robiłem na prace dyplomową nie ma nawet papierów (pochodzi ze szrotu), a i tak będzie rejestrowana .
  
 
Jeśli sie nie myle to zarejestrować da się każdy zezłomowany / wyrejestrowany samochód (lub motor!). Ważne jest tylko żeby nie pochodził z /nie brał udziału w/ przestępstwie lub nie był złomowany z powodu szkody całkowitej (wypadek) .
Wszystko zależy od interpretacji przepisów przez ludzi pracujących w wydziale komunikacji. Warto się wiec wybrać do wydziału i tam dowiadywać. Wiem że u mnie da się zarejestrować prawie wszystko - trzeba tylko "troszke"(czasami troszke dużo) pochodzić.
Podstawa to napewno dokumnt zakupu ze szrotu. Napewno przed rejestracją trzeba udowodnić, że pojazd spełnia wszystki warunki techniczne dopuszczające do ruchu. Warto pamiętać że nie chodzi tu o obece warunki tylko takie jakie spełniał podczas pierwszej rej.

Lepiej jest jesli obiekt zainteresowań znajduje sie na skupie złomu nie posiadającym praw do kasacji pojazdów. Wtedy złomowanie odbywa się na podstawie umowy kup/sprz. a nie kasacji. Taka sytuacja zdaża się dość często. Wtedy tak naprawde samochód nie jest wyrejestrowany. Wystarczy dogadać się (czyt. wypić flaszke) z pracownikami skupu, przepisać umowe z byłego własciciela na siebie, opłacić skarbowy i rejestrować.

Troszke napisałem ale mam nadzieje że komuś to pomoże. Pozdrawiam i życze powodzenia!
  
 
KAŻDY pojazd który ma ponad 25 lat ma szansę na ponowną rejestrację. Obojętnie czy był złomowany czy nie, obojętnie czy miał opłacane ubezpieczenie czy nie miał, obojętnie czy kiedyś był wyrejestrowany czy pozostał z tablicami i bez opłat. To wszystko nieistotne pod warunkiem jednak, że skontaktujecie się z Panem Jerzym Kosiorkiem, który jest rzeczoznawcą kompetentnym i przyjaznym zabytkom motoryzacji polskiej. Podany poniżej link prowadzi do strony, na której wszystko jest wytłumaczone i są telefony do Pana Jerzego Kosiorka. Dzwońcie i umawiajcie się na rozmowę - On na pewno pomoże.

http://www.autokasacja.pl/oldtimer/