Rozładowujący się akumulator

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupiłem nowy akumulator i znowu pada. Średnio co 8 godzin ucieka mi około 0.2V. Napięcie ładowania mam chyba trochę za małe bo 13.6V. Prąd rozładowania akumulatora w stanie spoczynku 0.01A. Sprawdziłem sporo źródeł poboru prądu i jest OK. Czy być może jest to wina "komputera".
  
 
a regulator napiecia napewno wydala? no i jaki aku kupiles? ile amperogodzin??
  
 
Akumulator kupiłem 50 Ah.Właśnie postanowiłem wymienić regulator napięcia bo jak wspomniałem napiecie ładowania to jedynie 13.6V, według mnie trochę mało. 14V-14.5V byłoby OK.
  
 
Akumulator kupiłem 50 Ah.Właśnie postanowiłem wymienić regulator napięcia bo jak wspomniałem napiecie ładowania to jedynie 13.6V, według mnie trochę mało. 14V-14.5V byłoby OK.
  
 
Po co 2 watek??????? Mordreatorzy CIACH!!
  
 
Nie ładnie
  
 
No ja mam na stykach akumulatora 13,3V i to dopiero przy 3500obr/min I zrobiłem tak około 500km jak narazie i nie widzę żeby się coś działo z akumulatorem. Regulator napięcia dobry więc pozostaje rozebrać alternator
  
 
no żeby było zabawniej to ja powiem co musze robić.. otóż jeśli jeżdze autem około godziny 17i potem je zostawie i nie ruszam to z samego rana musze biedz żeby go odpalić bo jak sie nieco spóźnie to akumulator jest padnięty..(ostatnio sie wycfaniłem i jeżdze se3 autem o 21 ) drażni mnie to strasznie.. ładowanie mam 15v więc chyba aku kończy swój żywot (qwa 4 już chyba )
  
 
A ja mam 2 aku od nowosci i tamten wymienilem profilaktycznie Nie mam zadnych problemow
  
 
hehe, a audio masz jakie? taka tube jak ali-ment? jak tak to sie nie dziwie, zartuje oczywiscie...
a sprawdzales kable na alternatorze i akumulatorze? i klemy? moze warto wymienic?
  
 
ehh być może że wzmacniacz niedawno zakupiony ma tu coś do rzeczy... w każdym razie coś nie tak jest z elektyką.. to trza bedzie sprawdzić
  
 
Czesc
Dolaczam sie do postu
Mam Fiata 125 (FSO) 1500 na gaz
Stoje przed dylematem, jaki akumulator kupic
Czy 60 Ah na 600 (prad rozruchu)
Czy mo wystarczy tylko
60 Ah na 420 (prad rozruchu)
Roznica jest ok 50 zl

Samochod juz bierze olej, wiec sprerzanie nie jest dobre, ale zapala (na starym akumulatorze)
Prosze o pomoc