Mitsubishi Eclipse - Głośniki - Pomocy!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!
Mam problem z nagłośnieniem do auta , jest to amerykańska wersja i głośniki oryginalnie w nim zamontowane mają po 8 ohm'ów. Nie jestem pewny czy będą one dobrze działały z radyjkiem Alpine CDA-9835 lub CDA-9828 (do któregoś z tych modeli się przymierzam). wszystkie oryginalnie zamontowane w aucie 6 sztuk mają po 15 watt i 8 ohm , dokupiłem jeszcze 2 sztuki Pioneer TS-A6910 i zamontowałem w półkę i te mają 80 watt (max 330) i 4 ohmy. Mam teraz problem bo nie wiem czy mogę podłączyć 2 tylnie 8 ohm + 2 z półki 4 ohm - aby rozdzielić przód i tył , jeśli to będzie problemem to mogę na tył zostawić pioneerki i 8 ohmowych w ogóle nie podłączać i na przodzie złączyć razem 2 sztuki z półki przy szybie i 2 sztuki z drzwi. Jeśli oryginalne głośniki trzeba wymienić to proszę o podpowiedź na jakie najlepiej bo radyjko będzie miało 4*50 lub 60 watt. Ja zastanawiam się nad głośnikami Alpine , lub Pioneer , lub Infinity. Proszę o pomoc!!
Pozdrawiam wszystkich
  
 
Jeszcze prośba !!
Proszę o podpowiedź jakie kable dobrać do auta - nie drogie , ale o dobrych parametrach ( słucham bardziej nowoczesnej muzyki w stylu techno i podobnych) , niestety na sprzęcie samochodowym w ogóle się nie znam , co do dźwięków w domu jestem lepiej poinformowany!!
Pozdrawiam
  
 
  
 
W sumie sam sobie odpowiedziales. Glosniki ktore masz beda "graly" ALe czy warto wtedy kupowac takie radio??? Jak chce sie kupic dobre radio to i przyzwoite glosniki. Na przod daj pozadny odseparowany zestaw. Tyl nie jest tak wazny, mozesz tam dac jakies zeby cos "pykalo" No i ewentualnie pozbieraj kase i pozniej zamontoj wzmacniacz (najlepiej 4kanalowy) i montujesz przod pod dwa kanaly a tube zmostkowana.
  
 
Boze... tylko nie tube.. Te kartony o ogromny shit!!! lepiej skrzynie Hmmm... moim zdaniem głosniki powinny byc dozo lepsze klasowo od radia kable? Z miedzi beztlenowej Ogolnie te same do domu co do samochodu, chinch tylko powinny byc lepiej ekranowane od wersji domowej
  
 
Vyzn-R i znow musze ci pocichutku przytaknac. Tuba mowimy nie. Skrzynki oczywiscie ze TAK. Glosniki 8 Ohmowe w samochodzie to raczej nie jest dobry pomysl... Zrob odseparowny przod i tyl skrzynkowy. do tego wzmachol i cyka az milo...
  
 
Witam!!
Tubę już mam (Infinity ref 1000BT), także nie będę kombinował ze skrzynkami , moim zdaniem piękny bardzo nisko schodzący basik , kabelki już kupiłem (Jamo) , Chodzi mi o te głośniki 8 ohm. Jeśli równolegle połączę 8ohm z siedzeń tylnich i 4 ohm z półki impedancja spadnie mi do 6 ohm i wydaje mi się że to powinno być ok , ale mam problem z mocą tych 8 ohm'owych głośników - jest na nich napisane że mają po 15 watt (oryginalne z eclips 92' amerykańska wersja) i martwię się że to będie trochę mało. Przypominam że w półkę zamontowałem pioneer 80 watt (max 330) . Myślę o wymianie głośników , ale nie jestem pewny jakie modele zastosować. Wybór pomiędzy Pioneer i Infinity , wiadomo że te pierwsze są u nas łatwiej dostępne , ale jest problem z mocą . Proszę o podpowiedź jakie modele dobrać.
Oto średnice zamontowanych głośników:
Przód przy szybie 10cm , drzwi 16-17 cm , tył fotele 16-17 cm .
oczywiście chcę rozdzielić przód - szyba i drzwi , tył - fotele i półka.
Chętnie podłączę też do tego zestawu wzmacniacz , bo nie jestem jeszcze pewny czy radio które kupię będzie miało osobne wzmocnienie na pasywną tubę , ale przy okazji wzmocnienia tuby chętnie wzmocnię też pozostałe głośniki , tylko i tutaj też mam problem: czy wzmacniać tylko tył i tubę [(czyli wzmacniacz 2 * 2 kanały i z tego mostek na tubę) - i jaki najlepiej żeby nie bawić się już w zwrotnicę czyli z szerokim pasmem na głośniki w półce i niskim na tubę] , czy zastosować już wzmocnienie na wszystkie kanały.
Proszę o podpowiedź naprawdę nie mam w tym za dużego doświadczenia , a podejrzewam że jest wiele osób ,które stosują i jedno i drugie rozwiązanie
Pozdrawiam
  
 
Ahhhhh...
Jeszcze jedno , chcę kupić dobre lecz nie za drogie radyjko (najlepiej MP3 - wiem że płyty mp3 nie mają tak dobrej jakości , ale na takim odtwarzaczu można też słuchać oryginalnych płyt )- powiedzmy do 1500 zł , chodzi mi po głowie Alpine CDA 9828RB/RR ,CDA 9812 lub wyższe modele , Pioneer DEH-P80MP , DEH-P7600MP lub wyższe. Co o nich sądzicie , jeśli macie lepsze propozycje to proszę o nich napisać. Może ktoś ma do sprzedania podobny sprzęt w dobrej cenie??
Pozdrawiam
  
 
Kupuja Alpine! Co sie tyczy podlaczenia wzmacniacza to jak masz 4 kanalowy to dwa kanaly daj na przod a z radia na tyl. Najlpeiej do tego bylaby 5 kanalowa wersja.

Cytat:
Boze... tylko nie tube..

Cytat:
Tuba mowimy nie

Zgadzam sie jak najbardziej!! Poprostu wymcknelo mi sie