2107 - Problem z wolnymi obrotami

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich
Jestem tu po raz pierwszy.Będę zaglądał tu częściej ponieważ kupiłem ładę 2107 z LPG.Dokonałem już drobnych przeglądów
(wym linki ręcznego,wym.cylind,szczęk ham.tył
Mam problemy z wolnymi obr.na benzynie,objawia się to tym,że jak puszczę pedał gazu to silnik gaśnie .Poradzcie coś

Jaki typ łożysk jest w przednich kołach?

Pozdrawiam
Cinek
  
 
Sprawdź czy sprawny jest elektrozawóe w gaźniku, a może sam gaźnik jest źle wyregulowany. Jeżeli jeździsz na gazie i nie używasz paliwka to może się okazać, że trzeba będzie wyjąć gaźnik i dobrze go wyczyścić i być może wymieniś pewne elementy. Ja już przez to przeszedłem. Ponadto pamiętaj, że jeżeli masz gaz to jak jest zimno to auto trzeba odpalać na benzynie bo inaczej po pewnym czasie reduktor odejdzie w niepamięć.
3 maj się ciepło........
  
 
Dzięki za info.Już zdążyłem się dowiedzieć,że od 5 st.C w dół
zalecane jest odpalanie samochodu na paliwie.
Sprawdzę ten elektrozawór

Pozdrawiam
Cinek.
  
 
Witam!
Jeśłio gaśnie Ci silnik na wolnych obrotach -to na pewno musisz przeczyścić gaźnik. Tak jak napisał Bartek.
Gratulujemy zakupu ! I witamy w klubie
 
 
Dzięki za powitanie

Dziś kolega zaglądał i stwierdził,że nie załącza się wylacznik dający impuls na elektrozawór.
Powinien on się załączyć z chwilą puszczenia nogi z pedału gazu.

Cinek
  
 
polecam wykonanie szybkigo zaleczenia tego problemu w następujący sposób: pociągnij do tego zaworka napięcie +12V z cewki zapłonowej i będziesz miał wolne obroty. wystarczy przewód ok 1metr, może być cieniutki. oczywiście coś za coś, więc apetyt twojej ladzi zwiększy się o jakiś litr na 100km. sam miałem tak zrobione i funkcjonowało, więc na parę dni jest to sposób.
  
 
Dzięki za radę,skorzystam

Pozdrawiam.