JBL 1500 GTI i budowa Subwoofera, proszę o opinię?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

chciałbym zapytać kogoś bardziej doświadczonego i znającego się na rzeczy o opinię na temat głośnika "JBL 1500 GTI". Mam taki głośnik i chciałbym aby posłużył jako baza do budowy Subwoofera samochodowego. Zaznaczę od razu że zależy mi na jakości a nie na tym aby dobrze było słychać na zewnątrz. Przeleciałem po kilku stronach opisujących sposób projektowania obudowy i wstepne jej policzenie. Ale nie mam o tym zielonego pojęcia i nie chciałbym popęłnić ewidętnych błędów.

Wojtek

  
 
Cytat:
Mam taki głośnik i chciałbym aby posłużył jako baza do budowy Subwoofera samochodowego. Zaznaczę od razu że zależy mi na jakości a nie na tym aby dobrze było słychać na zewnątrz. Przeleciałem po kilku stronach opisujących sposób projektowania obudowy i wstepne jej policzenie. Ale nie mam o tym zielonego pojęcia i nie chciałbym popęłnić ewidętnych błędów.



Jeżeli zależy ci na jakości to powinieneś poszukać innego głośnika. Zrób sobie przegląd firm związanych z Car-HiFi i zobacz co montuja do samochodów przygotowywanych do zawodów Sound OFF. Jak już wybierzesz odpowiedni przetwornik to wyliczenia trzeba brać na dwa razy. Każda "skrzynia" będzie się różnie zachowywać w różnych pojazdach.
  
 
zdaję sobie srpawę że głośnik i wzmacniacz jaki posiadam nie może w żaden sposób konkurować ze sprzętem kolegów którzy zajmują się tym profesjonalnie i przygotowują takie auta do zawodów (jest to tez kwestia pieniędzy). Opinie moich znajomych są takie że nie jest to jeszcze najgorszy głośnik, leży niewykorzystany i pomyślałem że dobrze byłoby coś z nim zrobić. Tylko zanim coś z tym zrobię chciałem prosić o radę na temat budowy skrzyni, poczytałem troszkę o tym i widzę że to temat rzeka, opinie są zróżnicowane i nie wiadomo jaki typ wybrać, zamkniętą, bas reflex itd..Wzmacniacz który będzie to zasilał to Alpine MRV F400S, może ktoś experymentował z podobnym zestawem?
  
 
Instalacje jakie wykonyja firmy pod katem zawodów nie zawsze są wysokobudżetowe. Czasami za kilk stówek można kupić używany głośnik klasy High-End. Co do skrzynie to w większości przypadków jest tak, że w skrzyni zamkniętej uzyskasz szybszy i bardziej grajacy w rytm bas, natomiast bassreflex to większa skuteczność.