Ktore z tych gosnikow polecicie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam!

chcialbym zalozyc jakies niedrogie granko do malucha. znajomi polecaja takie glosniczki w tylna polke wrzucic:

pyle

boschmann

boschmann

boschmann

kumpel poleca pyle lub jenseny jeszcze. nie znam sie na tym za bardzo i nie wiem co najbardziej sie liczy tutaj czy pasmo czy skutecznosc?

dodam ze nie bede montowac zadnych wzmacniaczy. radia jeszcze nie mam ale szukam czegos taniego pod mp3 co byscie polecili tak kolo 400zl za radio uzywane i kolo 100zl za glosniki nowe?

ogolnie zalezy mi na tym zeby nie charczaly i byly 'przyzwoite' niskie tony.

jak mozecie to podajcie linki do jakis aukcji wartych uwagi w tym niestety niewielkim zakresie okolo 500zl za wszystko...

dzieki za pomoc
pozdrawiam
  
 
Moje zdanie znasz
  
 
stary kup radio za 350 jakiegos pioneera, olej mp3 bo za 400 zł na mp3 to jakies Mediony czy Firsty są

ja to widziałbym tak :

- radio ok 350 zł Pioneer, Sony, Jvc..czy cus
- głosniki GMS stosunkowo dobrze graja i sa w miare tanie

skoro masz male fundusze to ja bym tak zrobil bo buszmeny to total shit a pyle w Polsce to PODRÓBKI
  
 
Jeśli radio z niższej półki cenowej ma przywoicie zagrać to polecam JVC. Sony odradzam, ta firma może i robi dobre TV ale nia radia samochodowe. Żadne Sony nie zagra tak jak JVC. Z Pioneer'em nie mam żadnego doświadczenia więc się nie wypowiem. Testowałem już u siebie Sony, JVC, teraz mam Clariona i tęsknię za JVC. Clarion gra naprawdę czysto i subtelnie, ale nie wykrzesa z głośników tyle co JVC (oczywiście kosztem gorszej ogólnej jakości dźwięku).
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań

A co do głośników to też stawiałbym na coś markowego. Można kupić przyzwoite głośniki do 200 zł. Moim zdaniem nie warto oszczędzać tych 70 czy 80zł - dołozysz trochę i będziesz się cieszył nieporównanie lepszą jakością. Np: MacAudio. Jak coś to mam do sprzedania używane Alpine 6*9 cali. Wyglądają niepozornie ale co Alpine to Alpine. Grają naprawde świetnie pod radiem (bez piecyka).


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2004-09-09 16:32:53 ]
  
 
ja nie kupie juz JVC bo mi laser padł po rocznym uzytkowaniu teraz szukam Kenwooda, a Sony...zgadzam sie z przedmowca ale rzucilem tylko nazwe ot tak sobie
  
 
Cytat:
2004-09-09 16:28:41, Petersen pisze:
ja nie kupie juz JVC bo mi laser padł po rocznym uzytkowaniu teraz szukam Kenwooda, a Sony...zgadzam sie z przedmowca ale rzucilem tylko nazwe ot tak sobie



Hmm... ja użytkowałem JVC na kasetę, więc z laserem nie miałem do czynienia. Teraz poluję na KD-SH909R. Jak kupię (o ile kupię) to przetestuję trwałość CD
Pozdrawiam!
  
 
Wypraszam sobie co do Sony! Czy slyszal z was o serii MEX?? Starej nie widzialem (tylko slyszalem wiele dobrego) ale nowa
Choc dla mnie firma ponad firme jezeli chodzi o radia to Alpine! Mialem jedno radyjko wyzszej klasy i naprawde sam miod!!!
  
 
troche zbaczamy z tematu...mowa o głosnikach ale moja opinia nt Sony jest jedna...KISZKA, ani to ładnie gra a tym bardziej nie wyglada, Sony to sobie telewizor mozna kupic a radii samochodowych Sony i jeszcze Panasonic ja osobiscie nie lubie
  
 
Cytat:
2004-09-09 18:46:57, Ali-En pisze:
Wypraszam sobie co do Sony! Czy slyszal z was o serii MEX?? Starej nie widzialem (tylko slyszalem wiele dobrego) ale nowa
Choc dla mnie firma ponad firme jezeli chodzi o radia to Alpine! Mialem jedno radyjko wyzszej klasy i naprawde sam miod!!!



No coż... Ja mówię o tym co sam miałem okazję mieć u siebie i porównywać (na tym samym zestawie głośników, kabli itd.). O serii MEX owszem słyszałem, ale nigdy jej nie "odsłuchiwałem", więc się nie mogę wypowiedzieć. Myślę że oprócz paru fajnych bajerków (wysuwana szufladka na CD i kolorowe wyświetlacze), nie wyróżnia się ponadprzeciętną jakością dźwięku. Sony to Sony, nigdy nie będzie produkować naprawdę ładnie grających radyjek. A w tej kwestii najważniejsza jest własnie jakość dźwięku a nie dodatki i wszelakie ozdobniki/bajery. Przykładem może być Nakamichi - spartański wygląd i tylko niezbędne do ładnego grania dodatki (choć podobno ostatnio Nakamichi zeszło na psy, ale nie wiem jak jest naprawdę). Zgadzam się co do Alpine - zawsze produkowali radia doskonałej jakości i trudno cokolwiek zarzucić którejkolwiek serii produktów tej firmy.
  
 
Ja bym wolal najtansze Alpine niz ktores Sony z gornej polki... poprostu moim zdaniem to kicha... bajerami nadrabiaja braki w dzwieku i co z tego ze na panelu widnieje jak byk 4x50W jak w warunkach samochodu niemozliwe jest uzyskanie z radia wiekszej mocy niz 17-18W na kanał (RMS) Zawsze odradzam Snony... no chyba ze komys nie zalezy na audiofilskich doznaniach i ma tylko zwracac uwage
  
 
Teraz ju wyciagaja 22W na kanal. Jakbym mial kase to tez bym kupil Alpine. ALe jezeli mowisz ze wolisz najtansze Alpine'a od najdrozszego Soniaka to ja bym wziol soniaka jednak.
  
 
Cytat:
Sony to Sony, nigdy nie będzie produkować naprawdę ładnie grających radyjek. A w tej kwestii najważniejsza jest własnie jakość dźwięku a nie dodatki i wszelakie ozdobniki/bajery.



Tu jesteś w błędzie. Sony w 1996r wyprodukowało sprzęt samochodowy o oznaczeniu XES, który do dzisiaj jest uważany za najlepszy pod względem brzmienia na świecie. Do tego są jeszcze modele CDX-910 i CDX-C90, którym w przekazywanym dźwięku niewiele modeli innych firm dorónuje.
  
 
co do XES to kosztuje 25 000zł i jest robione na zamowienie wiec jak tego nie zaliczam do Sony co prawda dzwiek jest niesamowity... ale chlopaka chyba chodziło o zwykly sprzet dla smiertelnikow
  
 
Cytat:
co do XES to kosztuje 25 000zł i jest robione na zamowienie wiec jak tego nie zaliczam do Sony co prawda dzwiek jest niesamowity... ale chlopaka chyba chodziło o zwykly sprzet dla smiertelnikow



XES faktycznie jest dość drogim systemem i wyjątkowym ale modele takie jak c90 lub 910 są już w zasięgu zwykłego uzytkownika (mówię o rynku wtórnym). A charakteryzują się bardzo dobrym brzmieniem. Generalnie, chciałem obalić mit, że Sony robi "masówkę i kichę". Ma w swojej historii wiele modeli dobrych i bardzo dobrych.