Co oznacza kontrolka EML

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zapaliła mi się wczoraj pomarańczowa kontrolka EML.
To jest ta między kontrolką ciśnienia oleju a ładowaniem.
Nie mam jeszcze instrukji obsługi ani zadnej książki serwisowej i nie wiem co ona znaczy. Czy mogę dalej na tym jeżdzić czy trzeba
coś naprawić zeby nie padło coś więcej.
Proszę pomóżcie
  
 
wydaje mi sie ,że nie możesz jeżdzić to chyba kontrolka komputera czyli ECM ale dokładnie nie wiem
  
 
EML to kontrolka wskazująca na usterkę elektronicznego układu wtryskowego.
pozdrawiam
  
 
ale to będzie jakaś mechaniczna sprawa czy coś z komputerem?
Jaka jest możliwość żeby to sprawdzić. Ona już się nie pali, ale się trochę wystraszyłem
  
 
w grę wchodzi zarówno komputer, czyli jego pamięc jak i wszystkie czujniki do niego podpięte oraz elemanty wykonawcze. czasem zdarza się że jakis styk jest poluzowany i na jakis czas zapala się ta kontrolka. radzę jechac do warsztatu i prześwietlić kompa. wtedy fachowiec z tablicy błędów powie ci co było porzyczyną. to koszt około 20 pln. więc chyba warto.
pozdrawiam
  
 
wielkie dzięki Marcinie.
będę musiał podjechać bo mnie to drażni. A ten komputerek to mi się od początku nie podoba, bo pokazuje co chce
pozdrawiam
  
 
A ja mam taki przypadek: BMW 525i 12V M20B25 w manualu. Nagle ok 3 tygodnie temu zaświciła się kontrolka EML i świeci się non-stop, nawet przy wyłaczonym zapłonie i zamkniętym aucie. Samochód jeździ normalnie, rozwija pełną moc itd. Przepustnica i silnik krokowy zostały wyczyszczone, sonda lambda zmieniona, kontrolka zgasła na ok dobę i znów się zaświeciła. Samochód był 3 razy podpinany do komputera i nie wykazało żadnych błędów poza sondą lambda (sprawność 64%), ale tą właśnie zmieniłem. Z tego co mi wiadomo EML to elektroniczna regulacja mocy silnika (przepustnicy). Więc jakim cudem mogła mi się zaświecić skoro w moim aucie przepustnica jest mechaniczna?
  
 
ello Jey

co do kontrolki to nie pomoge bo mnie juz ten cały EMl doprowadza do dzikiej rozpaczy

pzdr
  
 
EML to znaczy elektroniczna regulacja mocy silnika