E11 Baniak nad lewym nadkolem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Jaka jest funkcja plastikowego (u mnie biały plastik) baniaka znajdującego się za nadkolem po lewej stronie z przodu (Toyota Corolla E11, 1999)?

Jak bardzo ważny jest to element? (odpadł)

Pozdrawiam,
M.
  
 
Masz na myśli rezonator powietrza w dolocie ?

pzdr
  
 
Rezonator raczej byłby chyba czarny jak cały dolot...
Z białych baniaków to mi się kojarzy spryskiwacz, wyrównawczy, hamulec i sprzęgło
Może uściślijmy, mowa o lewym nadkolu czy lewa strona jak się stoi od przodu auta (prawe nadkole) ?
Lewa strona to ta, gdzie w naszym kraju siedzi kierowca
Pozdro.
  
 
Cytat:
2009-03-26 13:33:02, Perzan pisze:
Może uściślijmy, mowa o lewym nadkolu czy lewa strona jak się stoi od przodu auta (prawe nadkole) ? Lewa strona to ta, gdzie w naszym kraju siedzi kierowca :D Pozdro.



Chodzi o lewe nadkole z punktu widzenia (siedzenia) kierowcy. I lewa strona to tam gdzie w naszym kraju siedzi kierowca:-)

Maciek.

[ wiadomość edytowana przez: maq123 dnia 2009-03-26 16:24:29 ]
  
 
po tej stronie nie ma zadnego bialego baniaka, no cyba ze masz na mysli zbiornik z plynem od sprzegla le wtedy bys nie jezdził.
To jest w komorze silnika czy kabinie pasazerskiej ?
za nadkolem czy przed ?

Ja tu nic takiego nie widze:
https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=221529&c=205&f=23&start=100&119
  
 
Cytat:
2009-03-26 16:21:08, Cromm pisze:
po tej stronie nie ma zadnego bialego baniaka, no cyba ze masz na mysli zbiornik z plynem od sprzegla le wtedy bys nie jezdził. To jest w komorze silnika czy kabinie pasazerskiej ? za nadkolem czy przed ? Ja tu nic takiego nie widze: https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=221529&c=205&f=23&start=100&119




Załączam schemat.
Maciek.

  
 
Zajefajny rysunek
Wygląda na to, że to faktycznie rezonator/puszka opadowa od dolotu.
Można bez tego żyć, ale oczywiście lepiej mieć Nie jest to coś, co Ci zatrzyma auto za 100km
Pozdro.
  
 
To chyba zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego. On jest jakoś pod akumulatorem.