Obroty silnika - Omega A

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! moje autko ma nie równe, wolne obroty silnika na postoju... raz utrzymują się około 700 a czasem 1100 !! i to nie zależnie od temperatury silnika! gdzie szukać przyczyny? motor to 2.0i z 88 roku.
  
 
sprawdz przeplywomierz i silnik krokowy(regulator wolnych obrotow)


pozdr
  
 
Czarny w 2-litrowkach o ile mnie pamiec nie myli nie silnika krokowego to domena mniejszych pojemnosci

Olechnus dobrze ze zatakowales jeszcze raz bo nie moglem znalezc poprzedniego twego posta
Przyczyn moga byc setki ale sprubuj tak
Wez pedzelek i benzyne odpal i nagrzej silnik ( koniecznie sie przejedz ) nie wylaczaj silnika otworz maske i zacznij smarowac benzynka rure od flitra powietrza do kolektora dolotowego b. dokladnie.
Jesli zobaczysz ze predkosc obrotowa wzrosnie w momencie smarowania to mozesz miec nieszczelna rure wymiana/albo tasma na gada .U mojego kolesa po tym wypilismy pare piw a biedack wczesniej jezdzil 2 miechy po mechanikach i nic.
W innym przypadku prawdopodobnie mialbys sygnalizowane bledy, stad moje wczesniejsze pytanie o gaz. Jesli to nie pomoze to daj znac, wtedy podrzuce Ci standardowa procedure sprawdzanie ale sadze ze juz przez to przechodziles
Ah bym zapomnial zanim zaczniesz zabawe z benzynka to sprawdz mocujace opaski mogla sie ktoras poluzowac.
  
 
Witajcie ...
Wlacze sie do rozmowy z moim problemem ...

Omega A 2.0 1992
Instalacja holenderska

Od pewngo czasu gasnie mi gdy zdejmuje noge z gazu, czyli na wolnych obrotach. Na paliwie jest OK.
Po za tym gdy dodaje gazu na gazie to na poczatku czuje szarpniecie i po tym dopiero przyspiesza ?

Nie reaguje ponadto na regulacje w reduktorze.

Nie wiem co sie dzieje, czemu tak ... mechanik podejrzewa potrzebe wymiany membrany, ale gdzie tu holendra w Polsce wymienic.

Pomocy !!!!
Moze wiecie kto sprowadza membranki, albo cale parowniki do holendra ..

dzieki
pozdr

  
 
Ungo to było do przewidzenia w starej instalacji
Rozmawialiśmy o tym...
Kurcze... ja nie mogę pomóc.....
Tak to jest z gazownią - nie jest wieczna
Sam mam teraz trochę kłopotów z LPG w poldku... A instalka jest od nowości (92rok)
Życzę pozytywnego rozwiązania problemu!