Extremalna ŁADA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


















Filmy:

400m:

www.freeweb.hu/ladavideo/gyorsulas/ferrari-dcslada2.mpg

placyk:

www.freeweb.hu/ladavideo/rakparty/rakp08.wmv


  
 
niezłe cacko
  
 
Witam,mam pytanie,czy jakbym kupił turbosprężarkę od jakiegoś TD w niemczech,to czy dałoby się ją zaadoptować do 2107?wystarczyłoby mi 140-150KM,więcej nie potrzebuję.W Niemczech od jakiegoś szrota turbo mozna by chyba tanio kupić,w lepszym stanie- droższe oczywiscie,ale chodzi mi głównie o to,jakie przeróbki bym musiał zrobic zeby to działało.
Grzesiek
  
 
naoglądał się zdjęć i już mu sie zachciało
da się co widać ze zdjęć wsadzić turbo do 2107
najlepiej chyba spytać jakiegoś mechanika od turbin jakiej ew. szukać i czego potrzeba do tego żeby ją zamontować
Pozdrawiam
  
 
Hehehe,a jakby inaczej,w tej na zdjęciach to musi byc coś z 500 kucy,ale mi tyle nie trzeba,aby się sprawniej na trasie poruszac to 150 luzik by był.Na fotkach taka niepozorna 2107,nawet optycznego tuningu nie ma,ale to wrażenie musi robić na kierowcach,normalnie gały na wierzch wyłażą takiego potowra spotkać na ulicy.
  
 
Cześć !
No ale grzesiek oprócz spreżarki to trzeba by sie jeszcze przyłozyć do zawieszenia i hamulców .no bo mozna by sie nie zatrzymać...
 
 
Jasne,tylko z tym byłoby już mniej problemów,zawieszenie utwardzić-żaden kłopot-aby kasy trochę było,hamulce-mam chyba dobre,mozna by się postarać o lepsze okładziny i klocki to by wystarczyło,ja nie chcę osiągć jakichś tam niebotycznych prędkości,aby przyspieszenie było dobre
  
 
Nie no....po co przerabiac hamulce. Przeciez można założyć jakic używany spadochron.
 
 
No fakt,z tymi hamulcami to może faktycznie trochę trzeba by przerabiać,jednak chodzi mi głównie o przeróbki jakie należałoby wykonać w silniku,aby np pod ciśnieniem się nie rozpadł czy cos innego niespodziewanego się z nim nie stało.
  
 
Widzicie ten kabel przy skrzynce bezpiecznikow. U mnie jest taki sam patent. Tu chodzi o regulator napiecia i alternator. Dobrze wiedziec, ze nie jestem sam na swiecie
  
 
Co do turbo to można wsadzić do Łady. Mój mechanik, który robił mi tuning silnika mówi, że jest to do zrobienia. Mówił coś o wale korbowym i korbowodach, że trzeba coś z nimi zrobić, przerobić kolektor wydechowy i coś tam jeszcze. Mówił też o turbinach, że są olejowe (chyba napędzane olejem z silnika) i takich do Łady nie można zakładać i (spalinowe czy jakoś tak) napędzane spalinami z układu wydechowego. Oprócz tego trzeba się zaopatrzyć w chłodnice oleju. Oprócz tego z tego co wiem to sprężarka od diesla nie pasuje do benzyny, więc trzeba się zaopatrzyć w turbo od beznyniaka. Oprócz tego są tam potrzebne jakieś zawory i inne bajery. Może kiedyś pokusze się o turbo do Samarki, nie wiem tylko czy mój mechani to przeżyje.
  
 
A ja wam jeszcze dodam ,ze zbiornik paliwa w bagazniku pochodzi z dedeerówka z pojazdu m-ki TRABANT 601 wiem bo mam
  
 
No wlasnie mialem o tym napisac, ze ten zbiornik chyba pochodzi z FORDA KA, wiem bo kiedys mialem, no chyba ze cos mialo podobny zbiornik do FORDA KArtona.
Niezla maszyna ten ford karton!
  
 
ufff, fajna maszynka...