Wkurzajace "ding" przy ruszaniu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Od jakiegoś czasu mam problem z moim Poldim, nie jest to moze groźne ale denerwuje mnie że cos jest nie tak. Mianowicie przy ruszaniu słychać w okolicach wału dziwne 'ding' (jakby ktos uderzył metalowa rurką o wał :|) Wymieniłem oba krzyżaki (jeden był prawie w rozsypce ) ale to nie pomogło Może ktoś miał coś takiego?
  
 
Ja miałem ale to właśnie były krzyżaki.
  
 
To nie krzyżaki, one wydają głuchy dzwięk. To się kłania niestety most
  
 
apropos
W Zukach jest fajny dźwięk przy wrzucaniu I biegu
takie "TRONK "


-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Mogą to być jeszcze powybijane tylne drążki reakcyjne - one trzymaja stabilność mostu , a przy ruszeniu są tam najwiekrze siły i może stukać, ale to mniej przypomina "ding". No a jak nie to - to obawiam się że most.

hmm ...No chyba że jeszcze coś ze sprzęgłem...

  
 
Dzieki za szybka odpowiedz, bede jeszcze probowal cos z tym zrobic.....
  
 
Dzwoniące metaliczne "ding" to krzyżaki, sprawdzić też należy czy nie poluzowała się śruba w główce mostu, bo wtedy krzyzaki będą sie kończyć b.szybko.
  
 
Również stawiam na krzyżaki...Taki własnie wydają dźwięk jak kończy się ich żywot...
  
 
Ja mam takie "ding" prawie od nowości (120 tyś km na tym już zrobione), a mam 1.4 Roverka
Jak do tej pory nic się nie stało. kolega - mechanik - mówił mi, że może to być luz na półośce.
  
 
TRONK, to TRONK, a nie DING
  
 
to było BTW

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
mi takie ding pojawiło się znienacka i nigdy się nie dowiedziałem co to było bo....auto poszło na sprzedaż....
  
 
Potwierdzam u mnie ding takie metaliczne to krzyzak byl
rozsypka igielki sie pozagniataly na mase
  
 
To "DING" to sygnał, że właśnie ruszamy i należy zamyjkać drzwi i zapinać pasy
  
 
Dobre Janio Dobre!!!

Stawiam na krzyżaki, potwierdzić to możesz podczas jazdy jeśli przy prędkościach pow 80km/h wyraźnie czujesz drgania i się robi straszny łomot w autku, no to właśnie te ,,prusaki'' twu krzyżaki
  
 
Cytat:
To "DING" to sygnał, że właśnie ruszamy i należy zamyjkać drzwi i zapinać pasy




Bo za moment osiągnięmy prędkość naddźwiękową
  
 
DING! - Teraz ja.

Ja taki sygnał odjazdu też mam (ten stuk). Już kazałem mechanioowi krzyżaki wymieniać, ale jest uczciwy i powiedział, że pająki są OK, a most do d... (co wiedziałem i bez jego pomocy). Czyli jak wymienę most, to może się uspokoi.