Jakas tuba lub subwoofer + wzmacniacz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos moglby mi polecic jakis zestaw basony, czyli tuba lub subwoofer + wzmacniacz w cenowej granicy do 450zl.....??
  
 
W tej cenie ciężko jest coś polecić. Ale napewno nie tuba!
  
 
W tej cenie to szalec nie ma gdzie. Jak nowe to pewnie alphard by cos mial. Ale tez tuby nie polecam.
  
 
Ja bym radził poczekac i dozbierac wieksza sume... sam subwoofre pozadny ciezko jest wybrac za ta cene w tym przedziale cenowym z nówek to jedynie jakies Alpharady albo Boschmann
  
 
No tak. W tej kwocie to jak cos ci sie uda wyrwać to na 90% będzie to dudnić i buczeć!!! Jeżeli tego oczekujesz tzn. żeby było głośno nie ważne z jaką jakością to może dorwiesz jakąś używaną tube magnata i wzmak buszmena. Wtedy będzie głośno i hujowo, a buczenie i tak zacznie Cie denerwować po jakimś czasie.

Tak jak Vyzn-R napisał , lepiej będzie troszke dozbierać i na początek zakupić EQ DB10+Blaupunkt+skrzyniaBR. EQ nowy kosztuje chyba 299zł , na allegro blaupunkta powinieneś tanio dostać i jak skrzynie zrobisz sam to zmieścisz się w 600-650zł.

Póżniej jakaś zamiana na mocniejszy wzmacniacz i będzie OK.
  
 
No już bez pszesady z tą krytyką Magnata.
Mam tube co prawda nową i jest spoko.
Pozdro z Kwidzyna
  
 
Cytat:
No już bez pszesady z tą krytyką Magnata. Mam tube co prawda nową i jest spoko. Pozdro z Kwidzyna



Zależy czy patrzysz pod kątem efektywności i ceny, czy też wierne przetwarzanie dźwięku ma dla Ciebie wartość.
  
 
Masz absolutną racje.
Ale jak idzie na 34 to da sie słuchać Magnacika.
Pozdro
  
 
No moim zdanien to tuby magnata nie da sie słuchać! Bo to nie gra i tego nie da się słuchać normalnie.

Kopa to pewnie ona ma, ale pamiętaj że tylko w przedziale 70-90 hertzów i do tego prasowany papier o takim samym rezonansie
I wszystko sie trzęsie. Wystarczy puścić w radyjku kilka utworów różnych wykonawców i na każdym usłyszysz ten sam bass! Bez różnicy czy to techno czy HH czy bębny Vangelisa.

I to jest tylko moja opinia, napisałem niżej że jak oczekuje hałasu to tuba będzie robiła hałas
  
 
A ten głośnik magnata z tuby nadawał by sie do wsadzenia w skrzynke?
Ma 560 max,280 RMS i 30 cm średnicy.
Dało by sie go wrzucić w skrzynke?
Może był byś mi w stanie podać wymiary w co to włożyć.
Myślisz że lepiej by grało?
Pozdrawiam Tomek
  
 
Pewnie że da rade go włożyć w skrzynke, tylko czy Ci się to kalkuluje. Wkońcu napisałeś że tuba jest nowa.
I tak sie zastanawiam skąd parametry wziąć do tego głośnika?

Sam miałem tube, Infinity ref i ją sprzedałem. I bardzo się ciesze że to zrobiłem. Może jak chcesz czegoś więcej też powinieneś pomyśleć nad sprzedażą tego magnata? Twój wybór. Ja bym tak zrobił.

P.S za pieniążki z tuby kupiłem Hertza ES250, różnica ogromna!
Pozdr.
  
 
Tuba jest nówka ma 2 miesiące.
Ale czy ten głośnik sie nadaje do skrzyni czy to musi być jakiś specjalny?
  
 
Myśle że lepiej zabudować pewny nowy głośnik niż kupić jakąś skrzynke przelataną.
Pozdro
  
 
Każdy głośnik zagra lepiej w skrzyni.
Twój magnat też.Tylko problem polega na dopasowaniu do tego głośnika skrzyni gdyż nie są znane parametry Qmes,Qts,Vas itp.

Ja na twoim miejscu bym go sprzedał wraz z tubą.
I zbudował nowy subwoofer.

Głośników nie polecam kupować używanych.
Ja zrobiłem tak. Kupiłem Hertza Es250 sam zrobiłem do niego dwie skrzynie i żadna mi nie pasowała, sił mi brakło i zleciłem to firmie car-audio co mnie kosztowało 200zł. Z początku grał on pod Blaupunktem GTA250 (170 RMS) i szczerze nie polecam takiej konfiguracji

Niedawno nabyłem nowy klocek mianowicie wzmacniacz Hifonicsa 1x400 RMS 4ohm, stabilny do 2ohm I powiem Ci że żadna tuba mu nie dorówna głośnością nie wspominając już o jakości!

Nie raz słuchałem Tub magnata i mają wysoką skuteczność ale już przy 200-210 Rms wypluwa im membranę. A Hertzowi narazie najwięcej podawałem ponad 250W i żadnego charczenia. Oczywiście to zależy od obudowy.
  
 
Dzięki za porady.
Pozdro z Kwidzyna.Tomek