Regulacja dawki gazu przy dwóch śrubach...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak wykonać taką operację??? jak wyregulować te dwie sruby naa przewodach ???
po kolejne czy lepiej się sprawdza takowy system od jednej śruby ???

[ wiadomość edytowana przez: Soyer dnia 2002-12-12 13:49:41 ]
  
 
O czyms takim, to ja nie slyszalem!!! Ja mam 2 sruby od regulacji ilosci gazu podawanego do gaznika, ale do skladu, to mam jedna! Czy na 100% te sruby sa od skladu mieszanki (sa na parowniku)??
  
 
Na parowniku powinieneś mieć jedną śrube regulującą ilość gazu. W ten sposób ustawisz mieszankę. za parownikiem na przewodach do gaźnika masz jedną lub dwie śruby regulujące przepływ. Ja mam jedną (wkręconą prawie na maxa) i spokojnie moge regulować nią spalanie.
  
 
Są różne typy mikserów (urządzenie zamontowane na gaźniku). Jedne mają do regulacji dwie śruby, oddzielną dla każdego przelotu, taki mam w Polonezie, a inne jedną śrubą dla obydwu przelotów i tylko różne dysze stałe wewnątrz, taki układ mam w Ładzie. Przy jednym pokrętle nie ma problemu, bo różnica w dawce na I i II przelot jest stała. Gorzej jest przy podwójnej regulacji. U mnie gazownik jak zakładał instalację, to ustawił tylko I przelot. Jak się okazało II przelot był prawie całkowicie zamknięty i jak otwierałem obydwie przepustnice "gaz w podłoge" to się dusił. Można było się zdziwić przy wyprzedzaniu . Musiałem ustawiać to empirycznie ale udało się.

  
 
kolega Admiral mnie ubiegł. Nic więcej nie mam do powiedzenia
  
 
Cytat:
Jak się okazało II przelot był prawie całkowicie zamknięty i jak otwierałem obydwie przepustnice "gaz w podłoge" to się dusił.



I właśnie dlatego sam reguluję sobie gaz
U mnie nic się nie dusi, a mam podwójną reulację.
Co do tego która z regulacji jest lepsza : podwójna czy pojedyńcza to zdania są podzielone.

Uważam że na pojedyńczej jest łatwiej wyregulować gaz.