Prosze o pomoc

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Kupiłem sobie wzmacniacz i nie jestem w tym temacie obeznany ale na wzmacniaczu jest dioda która wg mnie powinna gasnąć gdy radio nie gra (tak jest przynajmniej na wzmaku kupla) a u mnie ta dioda sie nadal swieci po wyłączeniu radyjka.Obawiam sie ze po pewnym czasie wzmacniacz wyładuje mi akumulator.Podkresle (jeśli to istotne )ze wmacniacz ma dwa kabelki zasilające a nie trzy jak inne wzmacniacze.
Prosze o pomoc i wytłumaczenie czy mam sie czego obawiać.
Pozdrawiam.
  
 
Opisz dokładnie co do czego podłączyłeś i jaki to wzmacniacz. Przy tej ilości informacji, które podałeś można bardzo ogólnie określić, że zasilanie masz źle podłączone. +12V podłączas na stałe do akumulatora , a do PWR przewód sygnałowy.


[ wiadomość edytowana przez: Bolls_no1 dnia 2004-09-22 06:45:23 ]
  
 
Podłączyłem to tak:
Żółty do + na klemach od aku, czarny do - na akumulatorze.
Aha wychodzi z tego wzmaka jeszcze jeden przewód koloru niebieskiego który jest podobno do sterowania subem i podłącza sie go do kabelka który idzie razem z przewodami RCA a dalej do radia.Jesli nie ma w radiu sterowania to mozna go podłączyc razem z kablem żóltym do + i tak tez zrobiłem.
Wzmacniacz nazywa sie Concord CA 50.2 i jest dwu kanałowy.
  
 
Ten niebieski przewód zapewne jest sterowaniem (jak włączysz radio to wzmacniacz się załącza). Podepnij ten przewód pod wyjście z radia na sterowanie anteną (przeważnie też niebieski kolor lub niebieski z białym paskiem) i problem zniknie. W tej chwili masz przewody zmostkowane i cały czas podajesz napięcie na niebieski przewód, dlatego masz non stop załączony wzmacniacz.
  
 
Dzieki za odpowiedz.
Sprawdze czy to faktycznie tu tkwi problem.
Pozdro.