[131] jaki to model??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
chciałbym prosić speców od 131 aby powiedzieli mi co to za model
131 supermirafiori 1400/TC
jakie są parametry silnika , jakie było wyposażenie??? ( zauważyłem elektrycznie opuszczane szyby na przodzie i obrotek.)
czy ktoś może miał , ma takie autko?? jak z częściami wygląda sprawa??? czy dobże się tym jeździ itp. wszystko co o nim wiecie!
Wiem gdzie stoii taki jeden dosyć zaniedbany ale jeszcze nie tragiczny, i zastanawiałem się nad kupnem tego autka bo mi się podoba bardzo!!
  
 
Parametry silnika...to zalezy co masz na mysli. Jesli wszystko jest tak jak powinno byc to 1400/TC oznacza silnik 1385 DOHC mial on cos kolo 75KM. Reszta jak w innych Mirkach, czyli super
Z czesciami jest nienajgorzej, troche zamiennikow, troche uzywanych, sa tez nowe.
Jak sie jezdzi? Ja mam 1600/TC i jezdzi mi sie fajnie
Jako przesiadka z Fiata 126 to na pewno super wybor!
  
 
Z tego co piszesz to supermirafiori, rocznik od 81 wzwyz. Powinien miec plastikowe szerokie listwy na dzwiach, plastikowe dlugie do nadkoli zderzaki, krotkie przelozenie mostu, elektrytcznie opuszczane barwione na zielono szyby, centralny zamek. Jezdzi sie tym calkiem fajnie i o ile rdza nie spustoszyla tego autka to jest warte uwagi. I jak ktos Ci powie ze to za slaby silnik do mirafiorki, to nie sluchaj- te auta mialy krociotkie przelozenie przekladni glownej a wiec calkiem niezla dynamike.
  
 
Ja miałem mirke z 1.4, idzie zresztą na żyletki niestety. BARDZO dobrze wspominam ten silniczek, można było komfortowo jeździć.
TEn silnik nie jest bardzo popularny, ale np pasek rozrządu kupilem bez problemu. Pewnie móglby być kłopot jakbys chcial robić remont silnika, może warto sie dowiedzieć.
Przczytaj wątek p.t. Kupując Fiata 131 i pod tym kątem oceń sytuację.
  
 
"Ja miałem mirke z 1.4, idzie zresztą na żyletki niestety"

to znaczy że jeszcze masz ale złomujesz??? mam nadzieje że pozostawiasz jakieś części?? może fotele i kanapy??? bo tamte są w nienajlepszym stanie...

P.S. co do silnika to czy tam jest DOHC??? ile tam jest zaworów ?? 8 czy 16?? Sorrki ale jak narazie to znam sie tylko na 126..

[ wiadomość edytowana przez: wuszy dnia 2004-09-24 17:49:08 ]
  
 
skoro tc to i DOHC 8 zaworow. typowa wiertarka wkreca sie lepiej niz 1.6 co do czesci z tlokami bedziesz mial problem. uszczelke pod glowice kupisz bez problemu w EMF, pasek rozrzadu to samo. walki rozrzadu mozna szukac ale moze byc problem ale jest jeszcze regenneracja. ewentualnie wlozyc od 1.6 1.8 albo 2,0 ale silnik zmieni swoja charakterystyke. nie wiem jak z blacha bo sie tym nie interesowalem co do zawieszenia to jest chyba duzo zamiennikow i z tym tesz nie bedzie problemu.
jak sie gdzies pomylilem to niech mnie ktos poprawi
  
 
Hmm...Zamienniki zawieszenia...Ciekawy temat, bo raczej zamienników nie znajdziesz. 131 ma tak prostą budowę zawieszenia, że prostszej (poza widełkami w rowerze ) chyba nie ma. 2 końcówki drążków, amortyzator+sprężyna, dolny wahacz i drążek stabilizatora. Nic więcej nie ma Jeden sworzeń i jedna tuleja, kilka gumek - w skrócie przedni zawias. Tarcze, zacisk, klocki takie jak w kancie/polonezie z tyłu bębny-generalnie banalnie prosta budowa. Z tyłu czai się też niespodzianka w postaci drążka panharda Koszt przednich amorków jest niestety dość wysoki i poniżej 250 zeta za sztukę raczej nie znajdziesz. Końcówki drązków to około 30 zeta za sztukę, gumki to sprawy groszowe.
  
 
Seru, w zeszłym roku pytałem się o kolumny z przodu i były po około 160 zł sztuka. Telefon chyba (22) - 723-03-72, ale nie jestem pewnien czy to do nich. A zamienniki od Ritmo, zobacz na katalog Euro moto fan

Wuszy:
nie martw się, zostawię wszystko oprócz rudej a co do tapicerki to (nie pamiętam jak jest u neutrino) wszędzie zapadnięte fotele, wytarty fotel kierowcy. Tapicerce należy się remont.
  
 
co do amortyzatorów.............ja moge miec przód i tył po ok 150zł...POLECAM
  
 
No ja kupiłem tył po 85
  
 
a masz moze przednie amorki?? potrzebuje kupic komplet przed zima. jesli masz to jaka cena?? oczywiscie najlepiej nowe?? Pozdrawiam.
  
 
Jeśli chodzi o jakiekolwiek kolumny, to mam, ale zdecydowanie nie są nowe.Chyba będziesz musiał zainwestować te 300 zł. Nie kojarzę, żeby ktoś wogóle zmieniał kolumny w tych 131, które widziałem. Wydaje mi się, że to dość trwały element - może się kosa wypowie