Fabryczne kolory BOSTOnek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos wie jakie były fabryczne kolory Syrenek Bosto? Może są jakieś wzorniki kolorów lub numery? Gdzie to można znaleźć? Właśnie zabieram sie za remont BOSTOnki z 1976 roku i che zrobić ją na oryginał...
Pozdrawiam
Katarzyna
  
 
Z autopsji znam żółte i kremowe
  
 
I niebieskie chyba
  
 
co do niebieskiego to jestem pewien na 99% ze nie bylo takich
Jak wspomniano wyzej - zółtawe i kremowe do tego bym dodal biale oraz stalowosiwoszare- przy czym te ostatnie dwa kolory chyba do bostonki nie podpasują
Ja bym maznąl ją na żólto
aha jest jeszcze kolor typu cos jak hmmm demadesa - nie wiem jak go opisac poszukaj gdziej jego syrenki w necie to zlukasz o co mi kaman
  
 
No to nie wiem ja nie dawno widzialem niebieska. Moze byla po lakierze, ale nie wygladala na remontowana...
  
 
Pomarańcz ??
  
 
Wielkie dzieki za informacje, myślę, że zrobię ją na żółto. Chodzi mi po głowie wścielke żółty kolor (żarówa), ale chyba właściciele zabytków by mnie zabili A tak na poważnie, czy w FSO (albo FSM) jest ktoś, jakiś dział, gdzie mają pełną dokumentację Syrenek i wzory kolorów stosowanych w różnych latach produkcji? Gdzie takich działów (ludzi) szukać?
Jeszcze raz dzięki.
  
 
a może oczojebna zieleń ?
  
 
Co do szczegółowych informacji na temat kolorów i posiadania dokumentacji to w przyfabrycznym muzeum Fiata w Bielsku powini coś wiedzieć(teoretycznie).W każdym bądź razie mają tam na ekspozycji Bosto (Białą)
  
 
Cytat:
2004-09-23 16:37:51, podkowa98 pisze:
Czy ktos wie jakie były fabryczne kolory Syrenek Bosto? Może są jakieś wzorniki kolorów lub numery? Gdzie to można znaleźć? Właśnie zabieram sie za remont BOSTOnki z 1976 roku i che zrobić ją na oryginał... Pozdrawiam Katarzyna



Wtedy były mysie (szare) i kość słoniowa, później były jeszcze żółte (piasek pustyni). Dla OSP było trochę w strażacko czerwonym kolorze.
  
 
A może yellow bahama, wiem ze nie z syrenki, ale strasznie mi sie ten kolorek podoba, normalnie miodzio, ale pewnie zaraz mnie ktoś zjeb..e, ale to naprawdę jest fajny kolorek.
  
 
Cytat:
2004-09-23 21:03:44, Focus86 pisze:
No to nie wiem ja nie dawno widzialem niebieska. Moze byla po lakierze, ale nie wygladala na remontowana...


W Motorze z chyba 1974 jest BOSTO niebieska - ale ja widziałem tylko kremowe iżółte...
  
 
Witam własnie kupiłem bosto-nkę 14 tyś przebieg stan ideal w kolorze szarym . ale były również jellow bahama za dodatkowa opłatą . W standardowym kolorze kosztowała 105 tyś / starych zl/ a za kolor jellow bahama trzeba było wybulić 125 tysięcy , ale nie wiem czy dobrze pamiętam . Kolor był hitem tamtych czasów bardzo głęboki i ciepły żółcień i nie jak ktoś napisał "oczojebny" Osobiście uważam , że najładniejszy dla balbinek jest kolor kremowy to ten podobny do niemieckich taksówek.Poprostu jest unikalny i dodaje ciepła pięknej syrence .
Pozdrawiam
  
 
Fotki dawaj .
Ja widuję jedną kremową co ma pomarańczowe drzwi,kremową maskę i zielone chyab tylne drzwi,ale głowy nie dam.
Na pewno była kolorowa.
Jak będe u rodziny mogę zrobić foto
  
 
z tego co mi wiadomo to widziałem syrenki w kolorze białym i kremowym. Jeżeli ktoś widział innego koloru Syrenę to się przyznać

P.S. [off-topic]Jak się piszę Syrena, z dużej (S) czy z małej (s)


[ wiadomość edytowana przez: CAr dnia 2004-10-19 18:15:12 ]
  
 
Ja pomarańczowe,raz czerowną,niebieskie jasne,zielone,żółte
A Syrena sie pisze z dużej
  
 
ja widzialem bosto koloru szarego, nie byl to taki szary jak DF i PN z 86 ale cos takiego ladniejszego , moj ojciec mial takiego koloru syrenke 105L i taki mi sie najbardziej podoba, jasna szara syrenka z czerwona tapicerka
  
 
Cytat:
2004-10-19 18:14:00, CAr pisze:
z tego co mi wiadomo to widziałem syrenki w kolorze białym i kremowym. Jeżeli ktoś widział innego koloru Syrenę to się przyznać P.S. [off-topic]Jak się piszę Syrena, z dużej (S) czy z małej (s) [ wiadomość edytowana przez: CAr dnia 2004-10-19 18:15:12 ]


Syrena w języku polskim nie jest nazwa wlasną więc powinna byc pisana z malej jednak większość pism motoryzacyjnych i maniaków samochodowych marki i modele pisze wielką, ostatnio grupa dziennikarzy wystapila z wnioskiem aby nazwy samochodów pisać wielką ale nie wiem jak się to skończylo