Wojna w Iraku

Ankieta: Czy powinnismy wycofac nasze wojsko z Iraku
Zdecydowanie TAK
Mysle ze TAK
Mysle ze NIE
Zdecydowanie NIE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mialo byc tez na powaznie i tak prosze traktowac ten topik ... ankiete rowniez

Czy wycofac sie teraz z wojny .. to juz nie misja stabilizacyjna

pozdr
  
 
Wycofac sie...wtedy o wszystkich naszych zolnierzach, ktorzy tam zgineli, mozna powiedziec ze ich poswiecenie bylo bez sensu.
  
 
Sztuka jest umiec przyznac sie do błedu!!
Smierc Naszychzolnierzy i nie tylko Naszych zostanie zapamietana ale nie traktuje ich jak bohaterow z calym szacunkiem dla nich! Wykonywali rozkazy i to nie ich wina wina tych ktorzy za wszelka cene ich tam trzymaja!!

Ogladales film "Duch i Mrok" - jak by sie wycofali odrazu ludzie w szpitalu by przezyli a i tak sie wycofali !!
Uwazam ze nie potrzebnie tam pojechali w dodatku nieprzygotowani sprzetowo!
  
 
Nie oszukujmy sie wiekszosc z zolnierzy widzialo co moze sie tam dziac a ich glowna motywacja byla kasa i tyle. Szkoda oczywiscie tych co zgineli ale moim zdaniem nie powinnismy wycofywac wojska teraz ... powinnismy skonczyc misje

Inna sprawa jest taka ze nasi zolnierze maja caly czas rozkazy jak na misje stabilizacyjna a nie jak na wojne ... powinni to zmienic

pozdr
  
 
Powinni sie wycofac!! Lizemy d..e amerykana a oni nas maja gdzies!! Zamiast popierac naszych sasiadow jak niemcy i francja z ktorymi bedziemy wspolpracowac regularnie. Pozatym to niejest nasza wojna! Wojna przeciwko terroryzmowi???!!!!! To byla wojna o rope!!! Wojna amerykanow w obronie ich stylu zycia!! Zamiast przewlac te grube pieniadze na takie "pierdoly" powinnismy je przznaczyc na ratowanie pansta ktore jest w oplakanym stanie! Mialy byc wielkie kontrakty na odbudowe iraku.... i co??? Go..no!!
  
 
Wole juz trzymac z amerykanami oni przynajmniej nigdy nie zawiedli swoich sojusznikow niz takimi pedrylami jak francja i z tak milujacymi pokoj niemcami. Ci nas dopiero ru.....ja w d....

pozdr
  
 
My trzymamy z nimi tylko ze oni nie trzymaja z nami ....
  
 
i jak w kazdej dyskusji prawda lezy po srodku!!! - niech ameryka da nam caly sprzet nie usmiecha mi sie placic z podatkow na to! Jak mozna poscic zonierzy z takim wyposazeniem smiech! cala nasza adminstracja to smiech nie WSTYD!! wole na drogi, na srodowisko na, miejsca pracy kase dawac!! nie po to majac 24 lata siedze w Polsce probujac wyrobic sobie i rodzinie jakies warunkii bytu by nie dbac o ten kraj i wywalac kase na cos. jak bym mial walic go w dupsko to juz dawno bym mieszkal gdzies na zachodzie!!
Moder a kiedy to sie skonczy? to sie nie skonczy !! zajmijmy sie pozadkami we wlasnych ogordkach a dopiero wyposzczajmy sie dalej !! To moze teraz ekipe do Czeczenii - dobrze ze Ruscy na to nie pozwola !! - Czeczenow rozumialem do ostaniego ataku teraz juz nie wiem o co chodzi w tych konfliktach. glupi jestem
  
 
Zgadzam sie jak to powiedzial byly dowodca i zalozyciel gromu nasi zolnieze na wojne pojechali rolniczymi samochodami ... wiec sprzet by im sie przydal jak cholera. Co do calej tej sytuacji to w tym topiku gadamy o wojnie w iraku, o czeczeni, palestynie pogadamy w innych

Pytanie jest proste (a zarazem trudne jak cholera)

Czy wycofac wojsko z Iraky czy nie ??

pozdr
  
 
Powiem brutalnie: wjebaliśmy się w bagno...

Tyle, że gdybym był zawodowym żołnierzem sam pojechałbym do Iraku.... "Bóg, honor, ojczyzna" tak mnie uczyli... W moim przypadku ta kolejność to "honor, ojczyzna, Bóg"... I nie wiem co prawda gdzie tu ojczyzna, ale honor i Bóg to dla mnie wystarczające powody by tam zostać. Po drugie jak już naważyliśmy piwa to je wypijmy... I po trzecie Polacy nigdy nie uciekali z pola bitwy.

Co do sprzętu to nawet H998 (hummer) nie uchroni przed celnym trafieniem z moździerza lub rpg7. Zresztą o ile honkerom można zarzucić przede wszystkim brak opancerzenia to humvee jest traktowane jako drażniąca oczy tarcza strzelnicza... Może jest twardszy, ale ilość zamachów na te pojazdy jest nieproporcjonalnie większa niż na inne pojazdy...
  
 
Zdecydowanie jestem na TAK
 
 
czyli morał jest taki:wdepneliśmy w gówno...ale wycofać się to wpaść do szamba...
  
 
Cytat:
2004-09-24 23:53:35, BartekJ pisze:
czyli morał jest taki:wdepneliśmy w gówno...ale wycofać się to wpaść do szamba...



Cos w tym jest ....
  
 
ali-en masz racje...powinnismy siedziec cicho,tak jak nam kazal prezydent francji,hmm.....ile to oni sie bronili w czasie 2WW ...dwa tygodnie czy krocej??
  
 
Po Verdun francuzi to cipy jeśli chodzi o wojnę....
  
 
A dlaczego wszystko rozpatrujecie jako albo beda mi kazali to robic ameryaknie albo francuzi czy inni, wezcie sie ogarnijcie troche ROZUMU WLASNEGO NIE MACIE ???

Polak z wojny nie ucieka i co lepije paplac sie w gownie i tlumaczyc wdowa i osieroconym dziecia ze tak trzeba!
Co dala ta wojna? nic!!! Walka z terroryzmem - smieszne i co nie ma terroryzmy czy jest go wiecej? W Polsce dzieciaki w szkole gloduja nie maja w co sie ubrac na zime nie ma kasy na nauke ale polak szlachta pokazac sie musi to jest zenujace - zastaw sie a postaw sie a najbardziej to mnie boli ze to mlodzi ludzie mowia - to co jezdzicie tunownymi furami zeby pokazac na osiedlu ze sie ma a w domu brod smrod itp. ?? Mamy co robic w Polsce i Ci ludzie i ta kasa bardzo by sie przydali by ulpszac ten kraj
jak to powiedziala "poslanka" BEger ona moze powiedziec kto nei zmienia zdania - ale ja w tej kwestii nie zmienie
  
 
Cytat:
2004-09-25 09:49:53, Quattro pisze:
Po Verdun francuzi to cipy jeśli chodzi o wojnę....

Czlowieku a co to ma do rzeczy!!
Wogole to po co my sie tam pchalismy???? Przeciez to nas wogole nie dotyczylo! Mamy dosc problemow na swoim podworku. To sa poprostu chore ambicje politykow i lizanie d..y USA.
  
 
prezentujecie zasade "nie rusz gowna bo zacznie smierdziec" -
9/11,2WW...mozna nie ruszac, samo zacznie,aha N.Korea i Iran tez z umilowania pokoju i nowoczesnosci buduja bombe atomowa...ale nie ruszajmy to nie nasza sprawa...aha saddam to pewnie byl jakis zdolny chemik,tylko pogubił próbówki

ps.
pewnie ze mamy co robic u siebie,ale jak sie cos spierdolilo to nalezy to naprawic a nie spierdzielac...
  
 
Wycofać i tyle!
  
 
Bartku - mowisz o Koreii Iranie Afganistanie itp a powiedz mi kto im dawal na to kase kto ich szkolił ? powoli dojdziesz do wniosku ze moze by tak ułaskawic wszystkich narkotykowcyh dilerow i bosow - niech zaloza osrodki odwykowe - oczywiscie Ty bedziesz im za to placil wyslesz swoja siostre i zone i corke by opiekowaly sie tymi z HIV a oni, bosowie i dilerzy swoje rodziny wezma do prowadzneia sklepu pralni itp czyli dalje beda trzepac kase ale beda bohaterami tak ??