Opel astra I

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zastanawiam sie nad kupnem opla astry kombi I z 2000 r.
O tym aucie słyszę same skrajne opinie - albo kiepskie, albo nie do zajeżdżenia.
Co myślicie o takiej astrze?
Pozdr. P.
  
 
Kiedyś TV Puls miała takie Astry (reporterskie).
Jeździłem taka Asterką i powiem Ci ,że autko zaskakująco dynamiczne w porównaniu do Espero.
Co do niezawodnosci , to słyszałem same pochlebne opinie.
Jedyny zarzut, to nieciekawy design.

Ja bym się nie zastanawiał tylko brał, zwłaszcza ,że dość świeży rocznik
  
 
Z wyglądu nawet mi się podoba - zresztą wiesz, w mojej obecnej sytuacji wygląd schodzi na dalszy plan.
Przede wszystkim kombi i trzy lata młodszy od espero.
Szkoda tylko, że bez klimy, ale po okazyjnej cenie, więc nie ma za bardzo co narzekać.
  
 
Jeśli stan jest idealny i cena atrakcyjna, to bierz i się nie zastanawiaj.
  
 
Wizualnie jest b. ładny, a w poniedziałek jedzie do kuzyniaka na diagnostykę. Mam nadzieje, że nie znajdzie w nim żadnego babola, bo mi się już spodobał.
  
 
Irek Papaj napisał:

Cytat:
Żle się dzieje , znani ludzie odchodzą...................



Nie wiem czy wymieniac wszystkich, ale coraz wiecej czlonkow klubu zmienia bryczki.

1. Lasombra - Alfa
2. Adminek - Audi
3. Ja - Audi
4. Petersen - Renault
5. MaciekGT - VW
6. Tomek Mydłowski - prawdopodobnie BMW
7. i teraz ty - opel

Ciekawe kto nastepny
  
 
Ja jeszcze nie odszedłem - pożyjemy, zobaczymy...
Koreańce i efesiaki są sami sobie winni - nie zrobili espero w wersji kombi.
Jakby taki był, to na pewno bym nie zmieniał.
  
 
Jezeli juz zakupisz ASTRE... na pierwszy strzał zrób porządną konserwacje.. zwłaszcza tylnych nadkoli i tylnej klapy... to najbardziej narazone miejsca na rdze... moj znajomy ma astre classic z 1999 (chyba) jest juz po wymianie tylnej klapy (tez kombi) i ma nowe tylne nadkola (przednia czesc tylnego błotnika... taki waski kawałek nie wiem kurde jak to nazwac ) teraz czeka na nowe drzwi.. ale to mu przyp.... kobieta na parkingu
  
 
ja nie mowie ze odchodzisz, poza jedna osoba ktorej tu nie wymienie wszyscy zostali w klubie.
Tylko ze jak dalej utrzymamy takie tepo to do nowego roku bedziemy musieli zmienic nazwe na KLUB MILOSNIKOW MOTORYZACJI

w ciagu 2 miesiecy sprzedano/sprzedaje sie 5 esperakow


[ wiadomość edytowana przez: pycel dnia 2004-09-25 09:01:36 ]
  
 
pyrek
ja nie rozumiem po co ci kombi
1 dizecko ci sie urodzilo a zachowujesz sie jak by ci sie conajmniej czworaczki urodzily
ja sobie z moimi blizniaczkami poradzilem majac Audi 80 z 83 roku z wcale nie za duzym kufrem to ty sobie napewno z esperakiem poradzidz
a na AStre I chyba jednak bym nie poszedł
  
 
Cytat:
2004-09-25 09:08:01, cezariusz pisze:
pyrek ja nie rozumiem po co ci kombi 1 dizecko ci sie urodzilo a zachowujesz sie jak by ci sie conajmniej czworaczki urodzily ja sobie z moimi blizniaczkami poradzilem majac Audi 80 z 83 roku z wcale nie za duzym kufrem to ty sobie napewno z esperakiem poradzidz a na AStre I chyba jednak bym nie poszedł



Wiesz, moi rodzice poradzili sobie z nami najpierw nie mając auta, a potem mając malucha.
A mam jeszcze brata i siostrę.
Denerwuje mnie ciągłe rozbieranie wózka na części - przy wkładaniu do bagażnika. Mój wózek można złozyć w całości, ale wtedy nie mieści się w otwór naszego bagażnika.
Jeżdżąc espero też bym przezył, ale trafił się okazyjny opelek, więc się poważnie zastanawiam.
Ot, co...
Pozdrówka!
P.
P.S. Jeszcze jedna sprawa - esperaczkiem niestety, nie można przewieźć dłuższych przedmiotów, a ja prosiłem parę razy teścia o pomoc w takich sprawach (alfa 33) i ..... więcej nie chcę.
  
 
Podaj cenę i wyposażenie.

To powiem czy warto.


Astra to przeciętny samochód i tyle.
  
 
Cytat:
2004-09-25 11:10:48, pyrekcb pisze:
P.S. Jeszcze jedna sprawa - esperaczkiem niestety, nie można przewieźć dłuższych przedmiotów, a ja prosiłem parę razy teścia o pomoc w takich sprawach (alfa 33) i ..... więcej nie chcę.



I ten argument mnie przekonuje.
Ja też o nic teścia nie mam zamiaru prosić.
Niech się buja.
  
 
a ja tam mam fajnego teścia
  
 
A to dopiero zbieg okoliczności!
Też się przymierzam powoli do zmiany samochodu własnie na Astrę I, z tym że na "heczbaka" i też jestem bardzo ciekaw opini!
Najlepiej wypowiedzieli by się chyba na ten temat sami ich użytkownicy... jest gdzieś w necie forum Astry? Pyrku! Musimy poszukać!
Mój wujek który mieszka zaraz koło mnie jeździł tą Astrą przez 7 lat... miał ją od nowośći... NIGDY NIE MIAŁ Z NIĄ ŻADNYCH PROBLEMÓW! STRASZNIE BYŁ Z NIEJ ZADOWOLONY!
...zawsze mu zazdrościłem eleganckiego wykończenia wnętrza, SUPER JAKOŚCI PLASTIKÓW i tego że wszystko było w tym samochodzie super spasowane, w przeciwieństwie do espero któremu same boczki odpadają i plastiki się łamią i z czasem ze starości się wyginają i rozklejają...
  
 
A ja narazie zostaje przy Espero
Dziekuję, dziekuję za okalski.... tłum wiwatuje, rozwija się czerwony dywan

Co do Astry to faktycznie materiały we wnętrzu są lepsze.
Mnie jednak (jak juz pisałem) zaskoczył silnik 1,4 16V.
Moc mniejsza niż w Espero, a dynamika jazdy (może subiektywna) dużo lepsza.


[ wiadomość edytowana przez: -JACO- dnia 2004-09-25 11:53:26 ]
  
 
Mam Astre II i zajebiscie tego samochodu nie lubie... No ale patrzac obiektywnie to nie jest zle auto.
PLUSY:
- twarde zawieszenie
- dosc precyzyjny uklad kierowniczy
- solidne wykonczenie wnetrza
- fajny bagaznik - wersja hatchback
- spalanie ok 7/100 - srednio
- jak na seryjne wyposarzenie to super audio
- w srodku jest cicho w czasie jazdy

MINUSY
- mikry silnik 1.4 90KM - po wlaczeniu klimy ilosc kurw na minute jazdy potraja sie
- beznadziejne fotele - nie wiem co za idiota je projektowal ale napewno w nich nie siedzial
- przedni naped
- oblesny odglos silnika pow 5000obr
  
 
Cytat:
2004-09-25 09:01:17, Pycel pisze:
Tylko ze jak dalej utrzymamy takie tepo to do nowego roku bedziemy musieli zmienic nazwe na KLUB MILOSNIKOW MOTORYZACJI



I tutaj się Pycelku mylisz.....
To będzie KLUB AUTORYZOWANEGO ZBOKA.....
  
 
Cytat:
MINUSY
- przedni naped


Przecież w Omedze też masz przedni napęd?
  
 
Cytat:
2004-09-25 13:06:23, ŁUKASZ_GAJER pisze:
Przecież w Omedze też masz przedni napęd?



Tył...