Podświetlanie omegi A

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam pytanie jak zrobic podświetlanie całej deski w omesi na niebiesko
  
 
Chodzi Ci o zegary? trzeba kupić dobre niebieskie żarówki -odradzam OSRAM Cool Blue (efekt xenonu) i malowane !! Widziałem w sklepie pożądne żarówki ale została jedna więc muszę poczekać do wtorku -jak zrobię to dam info.
  
 
za tydzien bede robil podswietlenie w swojej omesi ale jeszcze niewiem jakie czerwone czy niebieskie ops:
  
 
witam jestem posiadaczem OMY z niebieskimi zegarami,wygląda to super. metoda prosta albo żarówki w kolorze (niebieski kontrowersyjny) lub lakier MOTIPA do żarówek.
  
 
Witam , osobiście robiłem na żarówkach, efekt taki sobie ale widziałem calibre zrobioną na niebieskich diodach , odlot ,tak trzeba zrobić koszt ledy to 9 zł
  
 
hmmm... taka niebieska dioda może być super! da się to łatwo zrobić??
  
 
da się to zrobić bez problemu tylko kup diody na 12v. i rozpraszające światło. mam w swojej OMIE ten cud techniki i efekt wreszcie upragniony.REWELACJA!!!!!!!!
  
 
Mam pytanie do kogoś kto juz ma diody LED w swoim autku. Byłem dziś w sklepie elektronicznym i złapałem się za głowę -jest tego sporo rodzaji a nie chciałbym wydać kase na marne!
oto pytanka:

- jakie dokładnie diody najlepiej kupić? -średnica, moc świecenia? -może jakieś oznaczenia?

- czy są diody na 12V ?? bo w sklepach mi mówili że do każdej trzeba dolutować rezystor.

- są diody punktowe i rozpraszające światło?

Pozdrawiam! chciałbym prosić o w miarę szybką odpowiedź ponieważ może we wtorek skocze do sklepu? -będzie zajęcie na święta
  
 
jak już pisałem kup rozpraszające światło i mocne. masz ściemniacz jakby co. zasilane na 12v.
  
 
witam
ja tez dzis kupilem niebieskie diody ale tylko po jednej sztuce z kazdego rodzaju teraz przeprowadze testy i zadecyduje ktore kupic. najdrozsze sa po 3.40 zl ale maja okolo 1 cm i strasznie mocno swieca w sklepie niestzty nic nie wiedzieli i tych diodach ( jakies dane techniczne) wiec testy testy... no zobaczymy jutro bede robil
  
 
Czekam z niecierpliwością na rozwój tematu (diody).
Zamówiłem do swojej Omesi srebrne tarcze zegarów podświetlane na niebiesko. Więc też będę mósiał zmienić kolorek reszty kokpitu.
Powodzenia w eksperymentach i proszę o jak najwięcej wiadomości.
Pozdrawiam.
  
 
Cleber nie cwaniakuj tylko rób oświetlenie zegarów
  
 
to znowu ja
juz po testach, wyszly znakomicie diody sie nadaja (swieca zajebiscie vw ze swoimi golfami moze sie schowac) tylko mam pytanie jakie duze sa zarowki od podswietlania deski w omedze tak mniejwiece w mm szer-wys
(diody sa:
- 0.9 cm szer i 1.4cm wys te swieca najlepiej potrzebuja okolo 4 volt ale sa bardzo duze 3,40 zl/szt
- 0.4 cm szer i 0.9 wys tez swieca ok ale troche slabiej od tych wyzej opisanych 2,50 zl/szt)
wymiary dotycza elementu swiecacego
niechce mi sie rozbierac deski ( w sumie jeszcze niewiem jak) zeby sprawdzi rozmiar zarowek wiec jak ktos ma takie zaroweczki prosze zmierz i podaj wymiar tak mniejwiecej

  
 
Witam!

wymiar żarówki -element świecący to wys 15mm a średnica to 10mm! We Wrocławiu to są tylko diody do których i tak trzeba dolutować rezystor! Wielkością odpowiadają takiej żarówce ale są po 10 zł za sztukę ...


tak! do podświetlenia przycisków -światła przeciw mgielne, awaryjne itp są spoko!

[ wiadomość edytowana przez: olechnus dnia 2002-12-26 01:46:12 ]
  
 
u nas wlasnie takie kosztuja 3.40

adres sklepu :ZUH Radioelektronik Knurów
ul. Sobieskiego 4/2 032/ 235 06 43

------ www.wa.ski.prv.pl ------

[ wiadomość edytowana przez: disel dnia 2002-12-24 10:48:56 ]
  
 
panowie w klawiszach to one nie mają nawet 3mm. ale wymiana ich to praca dla spokojnego gościa.
  
 
no masz racje bo wlasnie mam na stole rozebrany klawisz ale jak wylamiesz obudowe tej zaroweczki to sie zmiesci dioda nawet o szer 1 cm
  
 
hmmm... no z tymi diodami nie jest tak łatwo! wczoraj kupiłem takie po 7zł - 5x8mm i chciałem podświetlić zegarek -bieda! świecą za słabo! chyba po świętach poszukam tych wielkich! Zaraz porobię podświetlenie któregoś klawisza- mam nadzieję że do tego taka dioda wystarczy!
  
 
to zalezy jakie masz diody sa dwa rodzaje :
-rozpraszajace ( ten niebieski element swiecacy jest mleczny )
swieci podobnie jak zwylka zarowka
-skupiajace (element swiecacy jest przezroczysty) swieca strumieniem

napisz ktore ty miales
  
 
no ja mam takie niebieskie-z tego co mi sie wydaje to są kierunkowe ale do klawiszy to się chyba nadadzą ... ??


no kupiłem diodę 10mm świeci na niebiesko -kierunkowo (kurde! nie ma u nas innych ... element świecący jest przeźroczysty... i taka dioda kosztuje 10zł !! Jeszcze pojadę na giełde elektroniczną w niedziele! -zobaczę co tam będzie ... dam znać!

[ wiadomość edytowana przez: olechnus dnia 2002-12-27 21:55:05 ]