Stuka w podwoziu !

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie znalazlem podobnego wątku, a problem może byc poważny, od jakiegos czasu przy jeździe na nierównej drodze do kabiny dochodzą dość głośne, głuche stuki - podobne jak dawał latający tlumik, zleciwszy z jednej gumki. Podnosiłem samochód i nic nie widać HELP
  
 
Ostatnio też mi sie to przydarzyło - stuka mi przedni tłumik o podwozie - przyczyną była za szybka jazda przez "leżącego policjanta" i podgiął mi sie chyba hak mocujący tłumik (nie sprawdzałem dokładnie bo nie mam kanału) stuka najczęsciej przy odpalaniu (to normalne wówczas ały silnik dostaje drgań) i przy skręcie w prawo
  
 
AdS - Stuka raczej głucho czy metalicznie? Dźwięk dochodzi z przodu czy z tyłu?
  
 
Zdecydowanie głucho i raczej środkowy-przód (tzn. środek w znaczeniu wzdłużnym). Hmm to rzyczywiście może być jakiś tłumik... trzeba spr. jeszcze raz. Ale czy coś jeszcze może tak walić?
  
 
Jak głucho i pośrodku to też mi przychodzi do głowy tylko tłumik. Może spróbuj nim poruszać gora - dół. W moim byłym DF tłumik stukał mimo iż wyglądał na zamocowany poprawnie.
  
 
A mi stuka prawy przedni amortyzator, bo mu sie chyba zmarlo (jest jakis taki mieciutki)
Musze jechac i to koniecznie zrobic u kolesia od amorkow w Piasecznie
  
 
Twoje amorki to są chyba blisko spokrewnione z moimi Mnie też właśnie zaczął stukać przedni prawy.
  
 
a ja myslalem tez ze mi pada amorek a tu sie okazalo ze padla gumka na drazku reakcyjnym z przodu (niemylic z drazkiem stabilizatora -poprzecznym)
Po wymianie wszystli gluche stuki ucichly z przodu tylko oczywiscie
  
 
chyba w dopiero w piatek bede ruszal do goscia od amorkow, bo wczesniej nie mam czasu - jakbys chcial Grzechu, to mozemy ruszyc razem
  
 
A nie wiesz może ile ta przyjemność kosztuje?
  
 
Jak kiedys mialem podobny stuk gdzies w podwoziu z przodu pojechalem do specjalisty od tlumikow przejrzelismy calosc i nic a stukalo mocno przy odpalaniu wozu
Powodem tego stuku byla wygieta oslona miski olejowej ktora dotykala wyzejwymienionej i podczas odpalania i na wolnych obrocikach i przy zmianie biegow miska uderzala o obejme . Pomoglo danie gumowych podkladek pod oslony i obnizenie ich nieznacznie w dol

  
 
Mi chodzi o wymiane na inny, dzialajacy twardy amortyzator, ceny Ci nie podam, bo sam sie aktyualnie nie orientuje, ale bede jutro dzwonil do typa, wiec dam znac.