Polonez-programowanie silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Interesuje mnie tzw. "Programowanie silnika". Słyszłem rózne opinie na ten temat. Dla informacji: mój Polonez- silnik 1,6 GLI-
nie posiada sondy Lamda. Opinie są takie, pokażdej regulacji zaworów, wymianie świec itp., należ przeprowadzić "programowanie silnika" wg takiej metody- odłączyć akumulator, odczekać kilka minut,po tym czasie ponownie
podłączyć akumulator i uruchomić silnik. Silnik na wolnych obrotach musi pracować do czasu uruchomienia się wętylatora na chłodnicy, gdy wętylator się wyłączy, nalezy wyłączyc silnik - odczekać 1 min i ponownie uruchomić silinik,
to ma być zakończenie programowania.
Jezeli tak to wygląda, to coś tu nie pasuje, w którym miejscu następuje np.Zapamietanie nowych parametrów silnika.
Czekam na opinie.
  
 
To nic innego jak resetowanie kompa.Zapamiętuje wszystkie parametry właśnie do momentu włączenia wentylatora.Temat był przerabiany
  
 
Uściślając: komp. zapamiętuje parametry silnika, gdy ten całkiem się nagrzeje (wtedy właśnie włącza sie wentylator).
  
 
A jak jest z GSI??? wielopunkt Delphi
  
 
Jeżeli samochód nie ma sondy lambda i czujnika spalania stukowego to sterownik nie ma czego się "uczyć" - sterownik pracuje tylko na nastawach fabrycznych (bez adaptacji).

zytom
  
 
W jakim aucie tak jest?
  
 
Mam rozumieć że "gaźnika" te rozważania nie dotyczą?
  
 
Nooo, chyba, że masz gaźnik sterowany komputerem
  
 
.....DOMOWYM KOMPUTEREM,,Z DOMU
  
 
"Gaźnik PC - odkryj nową jakość gaźnika". Chłopaki troche werwy w promocje i poszłoby jak świeże bułeczki
  
 
Gażnik - Powinni tego zabronić!
  
 
A jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać - gaźnik
Gaźnik - digitally yours
Gaźnik - we discover you explore
Gaźnik - jak szybko i jak świetnie

P.S. nie wiem co mnie napadlo, prosze wybaczyć...
przynajmniej GDA nie będzie sie nudził
aha, A świstak siedzi bo gaźniki były kradzione
  
 
Gaźnik - Najlepszy dla mężczyzny.