świecenie kontrolki zuzycia klocków hamulcowych BMW 525TD

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Mam pytanko Swieci mi sie na tablicy kontrolka od klockow hamulcowych "kólko po boku kreski"co mnie denerwuje ,w jaki sposób mozna ją skasować ,hamulce sprawdzałem na stacji diagnosycznej sa idealne
  
 
Najprawdopodobniej uległ uszkodzeniu (przetarciu) któryś przewód łączący czujnik okładzin ze sterownikiem. Kiedyś miałem ten sam problem i przetarty został kabel przy czujniku. Sprawdź te połączenia.

Nara.

  
 
Sprawdz czy nie są odłączone czujniki , znajdują się na przednim lewym kole i na tylnym prawym .Czujniki muszą mieć zamknięty obwód .czyli jeśli są przetarte na klockach obwód jest otwarty i pali się lampka . Kaswania na kompie tego nie ma , muszą być wymienione czujniki lub w gnieżdzie zamknienty obwód .Jeśli niemasz czujnika to przewody dochodzące do klocków uciąć i je połączyć lampka napewno zgaśnie .Powodzenia.
  
 
...a jak sprawdzisz juz to wszystko co pisza niżej koledzy to lampka i tak nie zgaśnie musisz na około 5 minut odłaczyc plusowa kleme z akumulatora i po jej załozeniu pod warunkiem że wszystko jest ok kabelek nie przetarty, itp to powinna zgasnąć. pozdrawiam. marcin