Help - jaka skrzynię wybrać?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Mam do wyboru kilka od 600 do 800 zeta.
Zastanawiam się na JBL GTO 1000. Warto?
A może Lighting Audio albo Macrom?
W obudowie zamknietej czy moze z bass refleksem?
Interesuje mnie miekki bas, nie za wielki, nie za głosny
Pzdr

  
 
Cytat:
Interesuje mnie miekki bas, nie za wielki, nie za głosny Pzdr



Kub głosnik ze stajni JL Audio (np 10W3) i zrób do niego skrzynie.
  
 
Popieram bollsika
Tylko pamietaj zeby dobrze ta skrzynke wykonac a co do wymiarow skrzynki to ktos z forum napewno Ci wyliczy na jakims programiku albo poszukaj w wyszukiwarce tam sa programy to obliczania skrzynek
  
 
Witam,
Dzięki za podpowiedzi. Poinformuje jak temat się rozwija.
Pzdr
  
 
Jak masz mozliwosc to zapodaj jakies zdjecia z budowy skrzynki
  
 
Cytat:
Kub głosnik ze stajni JL Audio (np 10W3)


hmmmm nie bede kwestionował wysokiej pozycji JL audio na rynku ale powiem wam że ostatnio mój kolega kupił w USA 10W3 za ok 550 (u nas 1200 ) zrobił do niego wypasiona zamkniętą skrzynke z MDFu z przodu podwójnie klejona o grubości 36mm oczywiście w/g parametrów I ku mojemu zdziwuenu nie pasowało mu brzmienie nie wiem co dkładnie mu nie pasiło ale w każdym badz razie sprzedał go (na allegro za 700 ) i powrócił do swojego starego wysłużonego Lanzara MAX10 którego wiele razy u niego słyszałem i jak za taką cene (ok 250zł) gra przyzwoicie
  
 
hmmm... moze to dlatego ze JL ma poprostu bardziej audiofilski dzwiek I nie dudni tak bardzo
  
 
Cytat:
JL ma poprostu bardziej audiofilski dzwiek I nie dudni tak bardzo

Mała zamknieta obudowa do której ten Lanzar jest wrzucony raczej nie umożliwia dudnienia ale złośliwosci niegdy za wiele. A poza tym nie dokładnie o dziwięk JL chodziło tylko o to ze glosniki te sa bardzo wymagające i sprzet towarzyszacy np wmacniacz musi byc conajmniej 3 razy drozszy od gł A jak sie ma piec za 800zł to czesto lepiej wypadnie sprawdzony dobry tanszy głośnik niz ten "audiofilski"
  
 
Sledzę swojego posta z pytaniem i dziękuję za jego rozwój
Na chwile obecną mój temat wzmaka i skrzyni stoi w miejscu z prozaicznej przyczyny notorycznego braku czasu.
Jak na razie tylko tu i tam czasem posłucham jakiejś instalacji w celu nabrania przekonania.
Miałem przyjemnośc np. posłuchać skrzyni zamknietej na głosniku Lighting Audio pod wzmakiem Rocforda a to wszystko pod oryginalnym radiem w lagunie II. Wrażenie : duzy, obszerny, czysty i głęboki bas Tylko cena : wzmak + skrzynia ok. 2.500 zł Upsss......
  
 
na sprzet audio to nie duzo... u znajomego w autku jest sprzet wartosci 30 tys usd. Jak dla mnie to przesada
  
 
Cytat:
2004-10-29 01:28:26, Maryo22 pisze:
Mała zamknieta obudowa do której ten Lanzar jest wrzucony raczej nie umożliwia dudnienia ale złośliwosci niegdy za wiele. A poza tym nie dokładnie o dziwięk JL chodziło tylko o to ze glosniki te sa bardzo wymagające i sprzet towarzyszacy np wmacniacz musi byc conajmniej 3 razy drozszy od gł A jak sie ma piec za 800zł to czesto lepiej wypadnie sprawdzony dobry tanszy głośnik niz ten "audiofilski"


Z twojego postu wynika ze jednak ze chodziło o dzwiek
Cytat:
2004-10-27 01:09:44, Maryo22 pisze:
(...)I ku mojemu zdziwuenu nie pasowało mu brzmienie nie wiem co dkładnie mu nie pasiło ale w każdym badz razie sprzedał go (na allegro za 700 ) i powrócił do swojego starego wysłużonego Lanzara MAX10 którego wiele razy u niego słyszałem i jak za taką cene (ok 250zł) gra przyzwoicie


Pozatym ja nie jestem zlosliwy bo nie mam w tym zadnego celu... Niektorzy poprostu kupuja glosnik za 1000zł i nagle wielkie zdziwienie ze nie tłucze tak jak tamten tani... i potem pisza ze to gowno itd. a okazuje sie ze ten glosniczek nie jest stworzony do tłuczenia Poprostu nieporozumienie w doborze sprzetu do oczekiwanego efektu i to sie czesto zdarza Dla jednych dobre audio to bedzie takie ktore słychac z 1km. a dla innych to takie ktore bedzie ładnie i czysto grac... nie znam twojego kolegi i nie mam pojecia jakie on ma gusta wec poprostu pomyslalem ze sie pomylil... A ty tu zaraz ze złosliwosciami wyjezdzasz
  
 
Cytat:
Dla jednych dobre audio to bedzie takie ktore słychac z 1km

Ciagle pijesz do tego lupania i grania na kilometr gdzie ja o tym napisalem to nie wiem Słyszałeś chociaz tego Lanzara? Odnosze wrażenie ze dla ciebie są dwa rodzaje brzmienia łupanie i adiofilski dzwięk Ty ciagle uwazasz ze masz do czyniena z amatorami buszmenow itp Kazdy juz zauwazył ze jesteś piewca audiofilskiego brzmiena tylko czy aby napewno takowe posiadasz? bo takie gadanie zachwalanie i opieranie sie na z założenia dobrych firmach to nie sztuka. Laik może przeczytać jedną fachową gazetke i wymieniiać co jest nalepsze.
  
 
Cytat:
2004-10-29 20:24:41, Maryo22 pisze:
Ciagle pijesz do tego lupania i grania na kilometr gdzie ja o tym napisalem to nie wiem Słyszałeś chociaz tego Lanzara? Odnosze wrażenie ze dla ciebie są dwa rodzaje brzmienia łupanie i adiofilski dzwięk Ty ciagle uwazasz ze masz do czyniena z amatorami buszmenow itp Kazdy juz zauwazył ze jesteś piewca audiofilskiego brzmiena tylko czy aby napewno takowe posiadasz? bo takie gadanie zachwalanie i opieranie sie na z założenia dobrych firmach to nie sztuka. Laik może przeczytać jedną fachową gazetke i wymieniiać co jest nalepsze.



hehehe... nie sugeruj sie Fiatem w Awarcie jak to robi wiekszosc Fiat to hobby i zabawa Oprocze tego dysponuje jeszcze drugim samochodem w ktorym mam audio, chociaz nie jest tanie to do audiofilskiego mu jeszcze duuuuzo brakuje co do lanzara to miałem okazjie go posłuchac i jak za ta cene gra przyzwoicie, ale JL gra znacznie lepiej... Czytaj dokładnie moje posty i bez emocji...
Z "łupaniem" to był tylko przykład...
Cytat:
2004-10-29 16:53:18, Vyzn-R pisze:
(...) Poprostu nieporozumienie w doborze sprzetu do oczekiwanego efektu i to sie czesto zdarza (...) Nie znam twojego kolegi i nie mam pojecia jakie on ma gusta wec poprostu pomyslalem ze sie pomylil... (...)