Jak to dalej rozbudowac?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Mam dylemat - co dalej zrobic z naglosnieniem w swoim samochodzie. Z przodu w drzwiach mam 3-drozne 13-tki pioneera (TS-G1350 - 80W max, 25W w RMS), z tylu praktycznie takie same pioneery (model wyzej TS-G1355 - 100/25) umieszczone przy tylnym slupku. Radia narazie brak (planuje jakiegos DEH-a chyba ze trafie jakies inne tanie CD). Przednie drzwi nie sa wygluszone, z tylu na glosniki leci mi woda po uszczelce wiec musze zmienic ich lokalizacje.
1. Czy przod moze zostac tak jak jest (+wygluszenie), czy raczej brac sie za jakis zestaw na zwrotnicach.
2. Co zrobic z tylem:
a. zostawic tak jak jest i przeniesc tylko glosniki co by na nie woda nie leciala (szczerze mowiac to te glosniki graly slabo, ale moze tylko z powodu lokalizacji i braku wygluszenia),
b. elipsy pioneera (TS-A6910) w polke,
c. wzmacniacz + tuba (kupne gotowe czy robic samemu? )
Z gory dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
  
 
Z przodu najlepiej zamontować zestaw głosników odseparowany tj midbas w drzwi i wysoki na słupek najlepiej rozmiar 165mm gdyby nie chciały się zmieścić na głębokość dać panel dystansowy)(problem może być też z korbkoą od szyby) bo z trzynastek ciezko uzyskać mocny kickbas a różnica w cenie nie jest zbyt duża a w jakości ogromna.
Na tył 13, spróbować które będą lepiej grały, ząś do bagażnika subwoofer ze wzmacniaczem (lub aktywny).
Polecam opisy montażu i wytłumienia na www.powe.pl
  
 
Przedewszystki wyglusz przednie drzwi a nastepnie zamontuj tam systemik jakism, Polecam Hertz-a nastepnie proponuje kupic dobry wzmacniacz 4 kanałowy, potem dokupic skrzynke i na koncu pomyslec o tylnych głosnikach...
Jezeli na te tylne głosniki leciala woda to watpie zeby one jeszcze do czegokolwiek sie nadawały...
  
 
Czyli te przednie glosniki tez na smieci? Z przodu jest taki problem ze max rozmiar to 13, nic innego nie upchne raczej (szczegolnie ze juz mam gotowe dziury). Co do zestawu to slyszalem dobre opinie o serii "Speed" Tonsila. A jeszcze co z tym wygluszeniem - bo ja raczej bym sie sklanial ku pascie (glownie ze wzgledu na koszty :/ )?
pozdrawiam
  
 
Wytłumienie to bardzo ogólne stwierdzenie bo może oznaczać wyciszenie blach tu pasta spełni swoją role a może oznaczać też zbudowanie odpowiedniej komory dla głosnika co jest znacznie ważniejsze niż tłumienie blach bo ma bezpośredni wpływ na jakoścć ilość basu.
Tak więc przy tańszych głośnikach skupił bym sie na tym drugim by nie marnować kasy na elementy które mają mniejszy wpływ na dzwięk, nietety bez kilku mat i pierścieni pod głośniki się nie obejdzie.