Jak przywrócić blask plastikom?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zająłem sie deską rozdzielczą od 128 mk2. Ona jest plastikowa, brązowa. Jednak zupełnie matowa i bez blasku. Czym zadziałać zeby był efekt? Gdy ją myłem pod natryskiem i była mokra, widać było ładny brąz. Wyschła i jest znowu matowa...

Szukałem po archiwum i mimo usilnych starań nie znalazłem...
  
 
Hmmm generalnie można używać kilku rzeczy:

-oliwki
-środków do nabłyszczania skór
-plackow itp.
-Sidoluxu lub coś podobnego do wykładzin PCV

każdy z nich ma swoje wady i zalety....

Tylko że jeśli ją nabłyszczysz to będzie ci się odbijać w szybie.... i to jest główna wada.
  
 
hmm, potestuj specyfiki do plastikow, ale te najtansze. ostatnio mielismy jakis, ktory delikatnie, lecz widocznie nablyszczal. w uno i cc dawalo to mily efekt.
  
 
dobry efekt jesli chodzi o czyszczenie i polysk plastikowej deski daje gliceryna aptekarska...
  
 
Mi pomogl Plak... coprawda nieznacznie, ale zawsze cos... czern jest bardziej intesywna...
  
 
Wiesz MQ ja bym tą dechę najpierw wymył pożądnie szczoteczka i mydłem, a potem Plaka na to, tylko sprawdz najpierw na jakimś niewidocznym kawałku deski, bo te specyfiki w spreyu potrafią nieraz odbarwić niektóre materiały.
  
 
Cytat:
2004-10-18 20:06:43, Jesion128 pisze:
Wiesz MQ ja bym tą dechę najpierw wymył pożądnie szczoteczka i mydłem...



cholera teraz mi przypomniałeś... ja ją kiedyś chciałem przetrzeć z kurzu w piwnicy i wziołem środek do usuwania owadów... no to już wiem czemu ona straciła blask.. Owszem dziś ją wstawiłem pod natrysk, ale tylką ją polałem, a nic ręką nie pucowałem...

W każdym razie Sidoluks wypsikałem matce całe opakowanie i nic nie dało, teraz położyłem bezbarwną paste do butów.
  
 
Cytat:
wziołem środek do usuwania owadów...



Eeee no to deseczka że mucha nie siada
  
 
żebyś wiedział
  
 
Ja z kolegą kiedyś zrobiliśmy tak: lekutko drobniutkim papierkiem sciernym przetalriśmy i na to położyliśmy lakier bezbarwny i całkiem spoko było
  
 
Jeżeli deska ma niewiele wspólnego ze skajem to można ją natrzeć oliwką dla dzieci... i tak nacierać przez parę dni... plastik jest jak skóra, wysycha, a jak sie go nasmaruje to wchłania specyfiki.
Jak już dobrze nasiąknie polecam PLAKA.
Jeśli natomiast deska ma jakieś skajowe pochodzenie to oliwka odpada całkowicie, bo pierwszy efekt będzie świetny, ale za miesiąc będzie w kawałeczkach cała decha....oliwka powoduje twardnienie i pękanie skaju i jemu podobnych materiałów...
Generalnie jednak powinno wystarczyć jedno duże opakowanie PLAKA, aplikowane przez 4-5 dni...wtedy decha jak nowa
POZDRO ŁÓDŹ
  
 
plak w sprayu,{tylko kup ten dajacy efekt polysku bo jest w handlu tez plak ktory daje mat po wyschnieciu} albo jak radzi poochaty jakis olej glicerynowy albo silikonowy{ten drugi sprawdzony u mnie} z apteki.... polysk niesamowity, u mnie w szybie deska sie nie odbija ale przyciaga kurz bardziej tzn sybciej widac ze ja trzeba znowu popiescic olejkiem
  
 
OOO tak matowego nie kupujemy
Bart...to ze kurz szybciej widać, ma jedną niezaprzeczalną zaletę...Częściej czyścisz i nabłyszczasz dechę więc wnętrze cały czas jest świeżutkie
Pzdr
  
 
Cytat:
2004-10-18 16:40:32, Poochaty pisze:
dobry efekt jesli chodzi o czyszczenie i polysk plastikowej deski daje gliceryna aptekarska...


tylko koncertowo łapie kurz... za chwile bedziesz miał syf totalny i to turudno usuwalny
  
 
a próbował ktoś pasty polerskiej?? mi takie "mądry" pomysl chodzi po głowie...
  
 
Pasta polerska powbija sie w plastik i będziesz miał po desce...
Wię nawet nie próbuj.....chyba ze naprawde chcesz, to idź na złom i weź paste ze sobą i na jakimś kawałku dechy rozdzielczej wypróbuj.
Pzdr
  
 
a moze jej flocka zapodaj po prostu ?
  
 
McQ - zainwestuj te 10 zloty w tego plaka i nie marudz, a nie czusc srodkiem do owadow albo domestosem [ tzn tym co pod reke podejdzie ] ja mam chyba jeszcze troche plako pochodnego czegos w sprayu u Zeckona - podjedz i zobacz sobie czy sie bedzie swiecic - u mnei dziala i jest ladny polysk
  
 
Deska to plastik ?????
Nei masz kogos z kompresorem puscic to jakaś ładna błyszczaca farbą czarną lub brazową....
To jest chyba taka jak w Du Tico tam tez kolega malował bo wyglądała jakby nei wyglądała .
iTylko nie dres srebrny itp a na oryginalny nowy kolor...
  
 
ja bym to czymś ładnie obił/okleił (np. skajem lub zamszem,) kolor sobie sam dobierzesz