Wygładzenie sylwetki Essiego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak wypełnić rowki w drzwiach? Szpachlówka zaraz popęka i odejdzie. Vince jak ty robiłeś. Tylko szpachla?

Czym wypełnić szczelinę po listwie ozdobnej w zderzaku?
  
 
mi lakiernik wypełniał jakimś specjalnym włóknem i sprawdza się bardzo dobrze...mówie tu o zderzakach...

a listwy na boku jak będę robił to zaspawam chyba żeby nie pękało....
  
 
w zderzakach mam zalane żywicą a na drzwiach mam zaspawane... szpachli jest naprawde bardzo mało i to tylko w celu wygładzenia nierówności....
  
 
To zależy jakiej szpachli użyszesz, bo ta o której myślisz to napewno podstawowa do wykończeń, ale jest jeszcze szpachla do małych prac z dodatkiem włukna szklanego, i wreszcie najlepsza szpachla do dużych prac przy karoseri - szpachla aluminowa, ona napweno nie poęka bo jest to głównie aluminium.
Najbardziej radykalnym roziązaniemi jest ołów i wypełnianie ubytków na gorąco ,ale wątpie żeby ktoś chciał się w to bawić.

Ostatecznie można też wypełnić to włóknem szklanym z żywicą a kosmetyke zakończysz spachlą wykończeniową
  
 
Dzięki za odpowiedzi.
Wiele razy widziałem "tuningowane" zderzaki i gładkie drzwi z których złaziła szpachla grubości 5,6..10! mm grubości.
Ale to paskudnie wygląda!!!
Mam nadzieje, że jak zrobie tak jak mi radzicie to tego uniknę.
  
 
Pamiętaj że ta najzyklejsza szpachla jest tylko do wygładzania powierzchni i jest rzeczywiście dość krucha, jak gips na ścianie, nikt nie buduje ściany używając jako zaprawy gipsu, bo jest do tego cement, beton, tak samo jest ze szpachlami, jast ich kilka rodzajów, jak chcesz to robić sam to podjedź do jakiegoś dobrego sklepu z lakierami samochodowymi ,oni maja tam cały asortment takich szpachli i napewno tam to dostaniesz. Ważne też żebyć dobrze przygotował powierzchnie pod szpachle, powinna być zmatowiona, nawet szortska i oddłuszczona.

[ wiadomość edytowana przez: daz dnia 2004-10-19 09:27:10 ]
  
 
Czy szpachla z dodatkiem włókna szklanego mogę uzupełnić szczelinę po listwie ozdobnej w zderzaku?