Woda w paliwie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !

Jak w temacie mam wode w paliwie (benzynie) w baku mam jakies 5-7 l benzyny. Dolalem juz 0,5 l denaturatu ale to nie bardzo pomoglo i nie da sie jezdzic na benzynie (zostaje tylko gaz). Woda zbiera sie po dluzszej jezdzie.

Pytanie:

Czy musze wylac te 5-7 l i w jakis sposob oczyscic to paliwo z wody czy wystarczy zatankowac bak do pelna tak zeby stosunek wody do paliwa byl duzo mniejszy???

Z gory dzieki za odpowiedzi!!!!

Pozdrawiam!!!!

  
 
Ja sie przy okazji zapytam w jakich proporcjach tego trunku trzeba wlewać?
  
 
ja nie wlewam denaturatu bo to alkochol i moze sie dostac do filtra benzyny i potem jest problem bo filtr sie zatyka.lepiej kupic na stacji benzynowej specjalny srodek za 5 zeta.ja tak robie i jest ok.
  
 

Jak mialem poprzedni problem z woda w paliwie to kupilem na stacji takie cos za 14 zl. Bylo mniej wiecej tyle samo paliwa wlalem to cos cale (duzo wiecej niz kazal przepis) i nie zadzialalo. Dlatego teraz wlalem denaturat.

Ale czy powinieniem teraz dolac do pelna paliwa do baku czy raczej wyjezdzic to co mam teraz i zalac dopiero bak paliwkiem jak bedzie bardzo malo tego paliwka z woda?????????????????
  
 
KUBA jak najbardziej POLECAM
Ads proporcje podaję
Oj Will nie panikuj
Stara sprawdzona receptura, wlewamy 0.5 litra denaturatu na ilośc paliwa równego kwocie 100 złoty (może być 0.5 litra na cały zbiornik spoko wystarczy) robię to każdej zimy co mniejwięcej 10-te tankowanie i to w kazdym samochodzie którym jezdziłem (Opel Kadett 1.3 3xFSO125p, 126p, POLONEZ TRUCK 1,6 GLI i obecny POLONEZ 1.5 LE) jeszcze nigdy z tego powodu nic mi się niestało (I NIEMA PRAWA SIĘ STAĆ!!!). A denaturat powoduje wiązanie się z nim wody i jej wypalenie.
Pozdr. BIALY_1987
  
 

Rozumiem ze mam zatankowac teraz do pelna.

Dzieki serdeczne jutro z ranca jak tylko odpale (na wodzie moze byc ciezko) jade na stacje.

POZDRAWIAM
  
 
Kuba jescze jedno:
Jezeli masz korek spustowy w zbiorniku paliwa proponuje jednak spuścić cały ten "szuwaks" który tam masz i zalać zbiornik do pełna czystą benzyną dolewając 0.5 litra denaturatu
Pozdr. BIALY_1987
  
 
Jak dasz rade odpalic na wodzi i pojechac do przodu !!! to pisz odrazu gdzie taka wode wlewasz do baku

  
 
Cytat:
2002-12-20 23:56:56, Bialy_1987 pisze:
Kuba jescze jedno:
Jezeli masz korek spustowy w zbiorniku paliwa proponuje jednak spuścić cały ten "szuwaks" który tam masz i zalać zbiornik do pełna czystą benzyną dolewając 0.5 litra denaturatu
Pozdr. BIALY_1987



Kuba mając 1.4MPI na pewno nie ma koreczka spustowego.
Nie te czasy Biały
  
 
no to jak ty chłopie zalałeś 0,5 dynksu na 5 l benzolu, to się teraz nie dziw, że ci nie jeździ na benzynie ja już to przerabiałem, bo zawsze przed zimą wlewam "błękitną lagunę" do zbiornika, ale w proporcjach: 1 butelka "nalewki na kościach" na cały zbiornik benzyny
  
 
W poprzednich autach też wlewałem błękit paryża w proporcji jak Biały 0,5 na zbiornik.W tym poldku jakoś nie trzeba