Jak wrzucić, głośniki na tył kombicy??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytanie jak w temacie.
Może ktoś z Was już to ma zrobione, albo ma jakiś pomysł jak to zrobić. Wiem że najłatwiej było by wrzucić tubę do bagażnika, ale mi chodzi o dwa głośniczki 16 cm??

PS. Dla niewtajemniczonych. W kombicy nie ma półeczki z tyłu, jest tylko taka rozwija plandeka skóropodobna. Wrzucił bym tu zdjęcie tyłu, ale nie wiem jak na tym forum wstawia się zdjęcia
  
 
Ja mam oryginalnie zamontowane
  
 
To masz fajnie, pewnie siedzą sobie w bocznych plastykowych osłonach w bagażniku. Gdzieś widziałem jakąś fotkę z czymś takim, na ale u mnie niestety w tym miejscu nie ma nawet żadnego otworu i wątpię żeby się udało coś takiego jeszcze dokupić (mam MK V). Więc myślałem o dorobieniu jakiejś półeczki. Kolega doradzał mi żeby była z MDF-u. tylko zastanawiam się czy dało by radę zrobić to tak, żeby było łatwo złożyć siedzenia i mieć dostęp do całej powierzchni bagażowej??(po prostu żeby się łatwo demontowało)??
  
 
Witam
Temat był wielokrotnie "wałkowany" na forum - zobacz w archiwum. Fabrycznie wymienia się górne plastiki na ostatnich słupkach na plastiki z przetłoczeniami na głośniki. Jeśli kupujesz u Forda to w zestawie masz plastki z głośnikami, kable, śruby, obrazkową instrukcję i wszystko co potrzeba do montażu. Instniejące plastiki są na kołkach wciskanych - trzeba mocno szrpnąć i wyskoczą.
pozdrawiam
Arturek
  
 
Mam ten sam problem ale juz sie wyleczyłem - te zamienniki na tylni słupki to koszt 310zł (cena z Krakowa z firmy B&S) jak dla mnie to chora cena.
  
 
No faktycznie jest trochę tego w archiwum, sorki za zamieszanie, nie zauważyłem że mam w wyszukiwarce ustawione tylko na 30 dni wstecz
Człowiek uczy się całe życie
No ale najbardziej spodobało mi się rozwiązanie Wacka, chyba zrobię sobie coś podobnego, tylko tak żeby dało się do bez problemu składać, mam już pewien pomysł, teraz tylko troszkę czasu i kaski potrzebuję
  
 
Cytat:
Witam
Temat był wielokrotnie "wałkowany" na forum - zobacz w archiwum. Fabrycznie wymienia się górne plastiki na ostatnich słupkach na plastiki z przetłoczeniami na głośniki. Jeśli kupujesz u Forda to w zestawie masz plastki z głośnikami, kable, śruby, obrazkową instrukcję i wszystko co potrzeba do montażu. Instniejące plastiki są na kołkach wciskanych - trzeba mocno szrpnąć i wyskoczą.
pozdrawiam
Arturek



Czy to chodzi o te plastiki??

jak zdjołem to pod spodem to tak wygląda:

Jak tam może wejść głośnik??
a w dodatku 16 cm, bo o takie pytałem??
  
 
Też sie zastanawiałem nad wrzuceniem głśników do słupków, ale mi przeszło. Głośniki umieściłem pomiędzy nadkolem a szybą. Niestety mieści się tam tylko góśnik 10cm, ewentualnie 13, ale bez siatki, a to nie wchodzi w gre bo różne dziwne rzeczy sie czasem wozi. Przy takim rozwiązaniu odpada roleta. W moim przypadku nie było z tym problemu bo jej nie posiadam . Nad basem pracuje tuba Tonsila 25cm zasilana Magnatem Classic 600.
  
 
Witam
Znalazłem na allegro oryginalne głośniki, zobacz
kliknij
pozdrawiam
  
 
Ta cena to 10 procent wartości mojego essiego.Chyba go powaliło.
  
 
no faktycznie cena niezła:], to już chyba lepiej by było kupić 2 dystanse i wkręcić w orginalny plastyk i efekt byłby bardzo podobny.
  
 
Witam
Maskowmice do ściągnięcia wyglądają tak:

a kupując fabryczne głośniki dostaniesz obrazkową instrukcję montażu:

pozdrawiam
Arturek

[ wiadomość edytowana przez: arturek dnia 2004-10-27 13:15:41 ]

[ wiadomość edytowana przez: arturek dnia 2004-10-27 13:16:17 ]

[ wiadomość edytowana przez: arturek dnia 2004-10-27 13:17:12 ]
  
 
W moim aucie jest to zrobione inaczej (nie ja to robiłem). Otwory są wycięte bezpośrednio w tapicerce (np. z lewej strony jest pomiędzy wnęką na (gaśnicę? apteczkę?) a siedzieniami, z drugiej strony też na tej wysokości. Założone są potem na wierzch takie plastiki i gra. Nawet przy zaciągniętej rolecie da się wrażenie przestrzenności wyciągnąć, gdy dam na tył więcej głosu, niż na przód...