Zaginiona tablica rejestracyjna ...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wczoraj w godzinach wieczornych na trasie nr.7 Nidzica-Gdańsk zgubiłem moja Aerodynamiczną Tablice Rejestracyjną (kto widzial ten wie o co chodzi).
Niech mi kto poradzi czy mam sobie Wtórnik domalować na kompie czy lepiej sie z tymś do jakiego urzędu zgłosić i czemu by to tak drogo kosztowało ???
  
 
Przede wszystkim zgłoś to na policję.
Oni wydadzą ci zaświadczenie o tym wypadku , na wypadek jakby ktoś ją znalazł i zatankował wóż na twoją rejestrację.

Najprawdopodobniej pozwolą ci domalować samemu druą rejestrację.Ale i tak musisz mieć od nich śistek o zgłoszeniu zguby
  
 
moj szwagier mial podobne zdarzenie (czarne belki) i skonczylo sie wymiana tablic z oplatami i staniem w kolejce w wydz. komunikacji. Odradzam "zrobienie" tablicy samemu - prawo Ci na to nie pozwala i najblizsza kontrol drogowa wyegzekwuje to prawo.
  
 
No niestety popadłeś w koszta - nie ma mowy o żadnych "wtórnikach" i "samoróbkach" - musisz wykonać nową tablicę za pośrednictwem Urzędu komunikacji - kosztów dokładnie nie znam ale jakies sa napewno - tablica, naklejka legalizacyjna i opłata skarbowa.
  
 
Kiedys to były czasy...
Jak w 1994 roku dostałem w spadku po rodzicach Wartburga to przednia tabl. rej. była zlepiem kilku kawałków a tylnej to w 1/3 nie było - były to tablice plastikowe. Poszedłem do najbliższego sklepu Auto-Moto, gdzie pokazałem dow. rej. zapłaciłem 20zł i następnego dnia odebrałem nowe tablice (ze starym numerem)wykonane z blachy aluminiowej.
  
 
O ile sie nie myle okolo 130zl za tablice + okolo 60zl za naklejke + okolo 5-7 zl znaczek skarbowy
  
 
No to ładnie - dwie stówy w błoto
  
 
Nie, nie aż tyle - to są sumy przy nowej rejestracji - 60 zł to naklejka na szybę, a potrzebna jest mała na rejestracji i 1 tablica
  
 
GDA obawiam sie ze nie wydaza mu 1 tablicy. Musi zarejestrowac na nowe belki
  
 
eee przeciez ma już białe tablice, gdyby posiadał jeszcze stare czarne to wtedy bez przerejestrowania by się nie odbyło, ale co tam będziemy gdybać - jak $miechu wróci z urzędu to wszystko napisze
  
 
Cytat:
2002-12-23 14:06:19, GDA pisze:
(..) ale co tam będziemy gdybać - jak $miechu wróci z urzędu to wszystko napisze



Dokładnie tak.
Ale ja mimo wszystko upieram sie nadal przy swoim - bedzie miał zmieniony nr rej.
  
 
Oczywiście że będzie miał zmienione blachy.
Śmigaj Śmiechu do Działdowa po tablice a przy okazji pozdrów moją teściową
  
 
Śmiechu jest z Działdowa? To było kiedyś województwo ciechanowskie...
  
 
No to panowie już jest wszystko załatwione.

A teraz kilka szczegułów na ten temat:

1. Jak sie okazało nie można już dorabiać w rzaden sposób pojedyńczej tablicy rejestracyjnej - była taka możliwość ale do końca września ubiegłego roku. Potem się przepisy zmieniły i teraz trzeba wyrabiać komplet nowych tablic, a co się z tym wiąże dostajemy nowe numery.

2. Koszt operacji ( w Działdowie - nie wiem jak w innych miastach ) to suma 140,- zł za tablice z kompletem nalepek ( tą na szybe też ) oraz 5,- zł na znaczki skarbowe czyli 145,- zeta za wszystko razem.

3. Należy oddać stary dowód rejestracyjny i ew. drugą tablicę rejestracyjną.

4. Nie jest potrzebny powtórny przegląd auta.

5. Zgłoszenie faktu kradzieży lub zaginięcia tablic/y można zgłosić na policję - dla bezpieczeństwa i świętego spokoju, w razie jakby "znalazca" zechciał użyć naszych numerów do "gratisowgo" zatankowania na stacji benzynowej - ale taki papier nie jest wymagany w urzędzie.

6. Na pocieszenie dodam, że całą sprawę z urzędasami załatwiłem w 30 minut ( nie licząc dojazdu do Działdowa oczywiście )

7. Pozytywna sprawa całego zajścia to to, żę za "dodatkową opłatą" ( czytaj bombonierką z "Merci" za 10,- zł ) dostałem "spod lady" dwie cyferki 9 ( dokładnie 699 ) na końcu numeru rejestracyjnego na czym najbardziej zależało mojej mamie ( teraz wszystkie wozy w mojej rodzinie maja 99 na końcu numeru rejestracyjnego - Mafia, co )

To by chyba było wszystko. Mam nadzieję, żę jak coś takiego się jeszcze komuś przydaży to będzię już dobrze wiedział z czym "to się je".

Pozdawiam $miechu
  
 
Hehe, o ile ostatnio wśród normalnych towarów inflacja spada, to w urzędach mamy HIPER-TURBO-INFLACJĘ. Brrr. Niedługo po kupnie używanego autka trzeba będzie drugie tyle zostawić w urzędach.
Ciekawe, czemu ma to wszystko służyć, bo na pewno nie użytkownikom...
Dzbanek
  
 
Wyszlo na moje
p.s. przepraszam za zarozumialosc wiecej ni bede
  
 
No cóz - Dominik wygrałeś "zestaw zimowy" do swojego auta w tym konkursie

co do cen to zgadzają się z tymi w 3mieście - myślę że są to urzędowe ceny bez względu na region kraju

odnośnie naklejek rejestracyjnych na szybach to poczytajcie TU
  
 
Cytat:
2003-01-06 11:56:40, Dominik pisze:
Wyszlo na moje
p.s. przepraszam za zarozumialosc wiecej ni bede




I na moje.