Spaprana instalacja wzmacniacza ...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Prosze o pomoc bo zaraz ....

Mam problem z wysokimi tonami które pojawiają się w głośnikach zasilanych wzmakiem (przód). Dziwne zakłócenia są po uruchomieniu silnika i rosną wraz z obrotami.

Od razu sprawdziłem wszystkie przewody. Pociągnęłem sygnałowe i zasilające z daleka od siebie. Ale wciąż to samo....

Wzmacniacz mam w schowku i napędzać ma przednie głośniki....
O markę wzmaka i głośników lepiej nie pytać...
Obojętnie jaka marka ale grać powinny bez zakłóceń.

Czy musze coś wpiąć między aku a wzmacniaczem? Kable są krótkie i przebiegają z daleka od silnika i instalacji.

  
 
No pewnie przyczyną jest wzmacniacz słabej firmy . Zamontuj filtr przeciwzakłóceniowy na 12V, powinno coś pomóc. Kupisz go w każdym sklepie elektrycznym i nie jest drogi.
  
 

Gdzie go montować? Na zasilającym jak najbliżej wzmaka?
  
 
hmmm... a czy czasami obok schowka nie przechodzi suza wiazka przewodow elektrycznych??... zprobuj wyciagnac go ze schowka i wtedy sprawdzic czy sa zaklocenia...
  
 
jak jest słabej firmy wzmak to tak jak kolega mówi kup filtry przeciwzakłóceniowe i je się wpina w chinche to powinno pomóc bo te zakłucenia są od alternatora
  
 
Witam, to co za chwilę napisze może smieszyć ale działa, jak napisali koledzy wcześniej przyczyną tak dziwnego stanu rzeczy są zakłócenia od instalacji elektrycznej samochodu bądź alternatora, miałem ten sam problem. W moim przypadku okazało się że "czincze" są słabej jakości , po wymianie na potrójnie ekranowany model Caliber cl 75 problem zniknął. Jednak jest prostsza droga pozwalająca zoszczędzic trochę gotówki, mianowicie trzeba okręcić kabel sporą ilością folii aluminiowej...nie wygląda to zbyt estetycznie ale działa. Pozdro. PS zakupiłem również filtr przeciwzakłóceniowy - 16zł ...do dziś leży w szufladzie...
  
 
1984 masz racje. Na zawodach CA można zobaczyc kable owinięte folią . Dużo ludzi tak robi.
  
 
Bo jak ktos kiedys widział przekroj przewodu chinch sredniej jakosci to ekranowanie własnie jest wykonane z takiej foli Wiec okrecaja przewoty folia aluminiowa poprostu dodajemy jakby dodatkowa warstwe ekranującą