Jakie przwody wys. napiecia do 1.6 EFI

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
mam problem

Mianowiecie chciałem kupić przwody do mojego Essiego silnik 1.6 HC CVH EFI 105KM i dowiedziałem sie z forum że oryginalne to EWR 17 (ale nie jest to informacja 100 %)
Złożyłem zapytanie do ABSCAR podajac wszystko co konieczne i oni mi proponują EWR 13 za 94 zeta. Czyzby proponowali mi zaminnik bo akurat nie maja dostepu do do tych co trzeba???

No i co teraz robić czy to na pewno bedą to odpowiednie przewody dla mojego silnika???

Obawy mam bo jak gazownicy przy zakladaniu LPG dali nowe przewody firmy NGC (kolor niebieski fajki, były podobne do tych co miałem ) za 160 zł to auto przestało palić na jeden cylinder na benzynie nie probując juz wogule odpalac na gazie. Przełozyli mi stare i autko na gazie chodzi idealnie i nie ma wystrzałów. Także NGC to kompletna kicha. Ale za jakis czas musze je zmienić bo mają one juz na koncie sporo kilosów wiec dlatego pytam

Pozdrawiam
  
 
Ja kupiłem oryginalne niby do tego modelu, ale są trochę za krótkie i nie da się ich zdjąć teraz bez zdejmowania rury dolotowej.
Oznaczenia nie pamiętam ale sprawdzę jutro, mam gdzieś pudełko.
Zapłaciłem za nie 80 kilka zeta, rok temu.
  
 
Ja kupiłem EWR 17 Motorkrafta i to są jedyne słuszne przewody. Mają taką samą długość jak oryginały. Mi też proponowali w sklepie EWR13 i EWR14 ale jak wziąłem przy facecie przymierzyłem do silnika to sam zobaczył że sa za krótkie i wygrzebał EWR 17 (one mają te specjalne długie "fajki" na wtyku do świecy a 13 i 14 nie mają i są za krótkie). Tylko, że 17 to koszt minimum 165 zeta.
I druga sprawa w KARFORD-dzie w Zielonej Górze powiedzieli mi, że zamienniki innych firm za szybko miękną i trzeba je szybko wymieniać. Zresztą to ponoć prawda, że przewody WN tzeba zmieniać co 50 tyś km.

Wniosek do 1.6 EFI 105KM tylko przewody EWR 17.

Pozdro

[ wiadomość edytowana przez: Dahoo dnia 2004-10-29 07:32:08 ]
  
 
Co prawda nie wiem o co chodzi z tym EWR (pewnie jakies oznaczenie) ale potwierdzam, mam motorkfrafta, juz chyba20kkm, zalozony gaz i 0 problemow. Zaplacilem chyba 130zl poltora roku temu
  
 
czy te nowe kable tez są czerwone?
  
 
Kable są czerwone. Obudowy wtyków świec czarne i wtyki do czewki tesh czarne. Bobudowy wtyków świec są zrobione na wzór oryginalnych forda ale są delikatniejsze i przy mocniejszym przyciśnięciu mogą się troche rozkraczyć, ale to nic, bo dają się ładnie spowrotem zamknąć.
  
 
dzięki, ja w swoim mam czerwone kable i fajki i się zastanawiam jak można poznac czy (kiedy) były wymieniane
  
 
Chyba tylko Mikrocat ale jak sądze nikt nie ma wspomnianaego oprogramowania. A na czyja to sprawdxić można tak:
Robisz pare kilometrów swoim essikiem tak żeby silnik się zagrzał,
potem wyłączasz silnik i sprawdzasz przewody - jak bardzo miękkie (tzn nie są sztywne) to masz prawo przypuszczać, że są dojechane, ale ta metoda nie jest pewna. Ogolnie wiadomo że miękkie przewody to nienajlepsze przewody. Ja u siebie zmieniłem bo mi na najdłuższym na moich oczah iskra przeskakiwała w połowie jego długości na silnik (a nie miał w tym miejscu żadnego uszkodzenia mechanicznego).

Pozdr
  
 
Cytat:
2004-10-29 07:29:27, Dahoo pisze:
Ja kupiłem EWR 17 Motorkrafta i to są jedyne słuszne przewody. Mają taką samą długość jak oryginały. Mi też proponowali w sklepie EWR13 i EWR14 ale jak wziąłem przy facecie przymierzyłem do silnika to sam zobaczył że sa za krótkie i wygrzebał EWR 17 (one mają te specjalne długie "fajki" na wtyku do świecy a 13 i 14 nie mają i są za krótkie). Tylko, że 17 to koszt minimum 165 zeta. I druga sprawa w KARFORD-dzie w Zielonej Górze powiedzieli mi, że zamienniki innych firm za szybko miękną i trzeba je szybko wymieniać. Zresztą to ponoć prawda, że przewody WN tzeba zmieniać co 50 tyś km. Wniosek do 1.6 EFI 105KM tylko przewody EWR 17. Pozdro [ wiadomość edytowana przez: Dahoo dnia 2004-10-29 07:32:08 ]



Dzieki za posta teraz mam pewność co kupić
Tylko gdzie ja dostane EWR 17 ???
165 zł uważam za uczciwą cene za oryginalne przewody

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-10-29 18:39:57, Rick_3 pisze:
Dzieki za posta teraz mam pewność co kupić Tylko gdzie ja dostane EWR 17 ??? 165 zł uważam za uczciwą cene za oryginalne przewody pozdrawiam



zapytaj VinCe - kiedys mial na sprzedaz
  
 
Ja kupiłem nie oryginały a o wiele tańsze firmy Janmor. Jestem bardzo z nich zadowolony.
  
 
Cytat:
2004-10-29 22:05:27, Pokakulka pisze:
Ja kupiłem nie oryginały a o wiele tańsze firmy Janmor. Jestem bardzo z nich zadowolony.


a jeździsz na gazie?
  
 
Mam założony gaz i żadnych problemów ze strzelaniem ani żadnych podobnych rzeczy. Są mięciutkie i ładnie zarobione. Dałem za nie jak dobrze pamiętam 80 zł. A oryginały fordowskie 250 zł.
  
 
ja tez jezdze na janmorach - narazie odpukac
  
 
Janmor dużo eksportuje. W Chomiczkach też miałem i nie było problemów. Skądinąd na przewodach widniały napisy - made in England
  
 
Cytat:
2004-10-31 19:48:56, WilK pisze:
Janmor dużo eksportuje. W Chomiczkach też miałem i nie było problemów. Skądinąd na przewodach widniały napisy - made in England



bo janmor same kabelki importuje tnie i robi z nich komplety do aut
  
 
W każdym razie silikonowe i b. trwałe. I jeśli to coś znaczy - polecam.
  
 
a ja polecam rowniez z powodu super obslugi u producenta
  
 
Zgadza się. We wrocławskim przedstawicielstwie potraktowano mnie onegdaj prawie jako reprezentanta Ford Polska
  
 
Normy ISO do czegos zobowiazuja